Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Sony KD-55X8509C --> Motionflow 1000 Hz oraz normalny chrom .
Sony KD-55X8505C --> Motionflow 800 Hz oraz ciemny chrom .
To są te same modele .

BTW, meczyk sobie oglądam pań z Edmonton , Japonia - Australia , leci 2 połowa jest 0:0 na razie . Koniec meczu 1:0 dla Japonek .

Brazylia - Paragwaj o 23:20 na TVP Sport( Copa America 2015)Prowadzi Brazylia 1:0 .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak cena byłaby nie dużo większa można kupić natomiast jak byłaby znacząca to nie ma sensu dokładać... Przynajmniej na chwilę obecną takie mam zdanie..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A jak myślisz w necie wyczytałem że niektórzy sądzą ( też to wyczytałem na konkurencyjnym forum) że w 65 calach czerń będzie lepsza bo jest direct led a w 55 calach jest edge led - zgadzasz się z tym?
 

accu

New member
Bez reklam
A jak myślisz w necie wyczytałem że niektórzy sądzą ( też to wyczytałem na konkurencyjnym forum) że w 65 calach czerń będzie lepsza bo jest direct led a w 55 calach jest edge led - zgadzasz się z tym?

Witam uprzejmie,

Może tak być , ale na razie nie miałem możliwości sprawdzić , czy w menu telewizora 65" jest funkcja ->wygaszanie lokalne . Dużo zależy od jakości matryc zamontowanych
w tych telewizorach . Tak , 65" ma podświetlenie LED z bezpośrednią ramką ściemniania , a 55" ma
podświetlenie Edge LED z ramą ściemniania .

BTW, Brazylia przegrywa z Paragwajem i odpada .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

artubitu

New member
Sony 55x8509 polski unboxing

Na you tube polak pokazuje rozpakowanie swojego tv 55x8509
ten android zeczywiscie wyglada ladnie i pracuje niezle, w sumie jest to jeden z lepszych modeli w tej chwili na rynku

tytul filmu:

Sony Bravia 55X8509C pl
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Myślę , że wygodniej będzie kliknąć poniżej w link :

https://www.youtube.com/watch?v=0UfjD6vJStA

Bardzo fajny filmik trwający 11 minut 09 sekund . Moim skromnym zdaniem warto go obejrzeć ,
szczególnie tym użytkownikom , którzy zakupią telewizor firmy Sony KD-55X8509C w sklepie internetowym .:|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

artubitu

New member
Racja moglem podac ten link bezposrednio
Zastanawiam sie czy taki system androida nie zamuli sie po pewnym czasie
Bardzo fajny film, nabralem po nim jeszcze wiecej ochoty na ten model tylko 49 cali
 

accu

New member
Bez reklam
Racja moglem podac ten link bezposrednio
Zastanawiam sie czy taki system androida nie zamuli sie po pewnym czasie
Bardzo fajny film, nabralem po nim jeszcze wiecej ochoty na ten model tylko 49 cali

Witam uprzejmie,

Czyli na model firmy Sony KD-49X8309C z matrycą IPS(bez pilota z touchpadem RMF-TX100E)Ale można dokupić , trochę jednak kosztuje . Nie ma co zastanawiać się na "zapas".
Ważne by firma Sony opracowała stosowne poprawki do oprogramowania telewizorów z systemem
operacyjnym Android , żeby się telewizor zbyt często nie "zawieszał" użytkownikowi podczas
jego używania , czyli żeby po prostu działał stabilnie .:|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Myślę , że wygodniej będzie kliknąć poniżej w link :

https://www.youtube.com/watch?v=0UfjD6vJStA

Bardzo fajny filmik trwający 11 minut 09 sekund . Moim skromnym zdaniem warto go obejrzeć ,
szczególnie tym użytkownikom , którzy zakupią telewizor firmy Sony KD-55X8509C w sklepie internetowym .:|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

dzięki za link - i też uważam że filmik całkiem fajny...
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dzisiaj tj. 09-07-2015 , na fachowym portalu duńskim Flatpanels.dk ukazał się test telewizora firmy Sony napisany przez Torben Rasmussen , z serii X85C , wielkość przekątnej ekranu 65" . Testujący
podaje ustawienia parametrów obrazu , które mogą być pomocne , gdy ustawia się parametry obrazu według własnych preferencji .:| Telewizor otrzymał wysoką rekomendację portalu .


Sony X85C review - FlatpanelsHD

Czekam na następny test , który ukaże się na francuskim , moim ulubionym portalu .:|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

sawa_a

New member
Daj znac accu jak bedzie test jestem ciekaw co tam napisza
jak pisalem wczesniej dla mnie piekny obraz ale moja opinia po pierwsze jest nieobiektywna ciagle jeszcze jestem pod wrazeniem a po drugie przesiadlem sie z 32" Philipsa 10 latka
pomiedzy nimi jest duza roznica nie tylko w rozmiarze
a android jest jaki jest tv glownie kupowany pod ogladanie filmow i sportu
 

accu

New member
Bez reklam
Daj znac accu jak bedzie test jestem ciekaw co tam napisza
jak pisalem wczesniej dla mnie piekny obraz ale moja opinia po pierwsze jest nieobiektywna ciagle jeszcze jestem pod wrazeniem a po drugie przesiadlem sie z 32" Philipsa 10 latka
pomiedzy nimi jest duza roznica nie tylko w rozmiarze
a android jest jaki jest tv glownie kupowany pod ogladanie filmow i sportu

Witam uprzejmie ,
Dlaczego nieobiektywna , tak postrzegasz po prostu wysoką jakość obrazu , jaki wyświetla ekran tego telewizora .:| Ważne , że jesteś zadowolony z zakupu nowego telewizora firmy Sony Android TV .:)
Oby "świecił" długo bezawaryjnie i co dzień sprawiał przyjemność z jego użytkowania .

Jedynie cena na dzień dzisiejszy 12 "kawałków " jest moim zdaniem cokolwiek za wysoka .
No , ale to nowość i dlatego jest wysoka .
Gdy cena "zejdzie" w "dół" wart będzie "grzechu" zakupu . Takie jest moje zdanie , w tej "materii".:|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam pobawiłem się troszeńkie tv Sonego X 85, X90, X93 niestety w warunkach sklepowych ale co nieco zobaczyłem….
Jeśli chodzi o płynność obrazu we wszystkich trzech wg mnie było ok. i tutaj nie mam zarzutów, szybkość menu też we wszystkich trzech tak samo płynnie, tylko aplikacje mogłyby lepiej działać (szału tutaj nie ma i kupujący powinni mieć to na uwadze że jeszcze trochę będą musieli się pomęczyć zanim aktualizacje będą które to poprawią)– co prawda to dla mnie najmniej istotne ale wiele osób kupuje również tv dla aplikacji itp… kolor jaki generują te tv to porównując do mojego HX od razu jest widoczne że to jest co innego i jednym może się to spodobać a innym nie – jak dla mnie może być i wygląda to całkiem nieźle… ale kalibracja jeszcze by poprawiła ten aspekt...szczególnie dla tych którzy nie są przyzwyczajeni do takich kolorów. (technologia triluminos)
3dnajlepszy efekt był na X 90 pasywne 3d…. najbardziej komfortowo i tanie okulary…Przy aktywnych okularach nie ładuje się ich tylko są na baterie… i są wygodniejsze od moich które ja mam i lżejsze..
Kąty najlepsze w X 90 ….
Kontrast najlepiej w X 93, potem X 90 i na końcu X85… ale w warunkach sklepowych więc tonie są najlepsze warunki..
Jeśli chodzi o wygląd to mi najbardziej odpowiada X90 ale wszystkie trzy są dopracowane i nie można się przyczepić do jakości wykonania może poza tym że w X 90 ktoś genialny wpadł na pomysł żeby gniazda HDMI i USB przykryć klapką więc dla tych co dużo użytkują USB pewnie klapkę w diabły …..:)
Samsung ma tutaj patent jak ja to mówię "listwę" najlepszy jeśli chodzi o ten aspekt.. oczywiście wg mnie..
Co jest na duży plus to fakt przy serii X 90 jest matryca bez obramowania, a jest tak idealnie zrobiona że nawet 1 mm nigdzie nie odchodzi tak jak było to w kilku modelach tv LG tzw. "bez ramowców" gdzie niemalże można byłoby odkleić matrycę tyle mają niektóre egz. luzu. W przypadku Sony jest to perfekcyjnie zrobione.
Generalnie trzeba jeszcze dopracować Android bo jednak powinno to działać szybciej…
Materiał o filmy na DVD, Bluray i 3d bluray. 4kmateriały które oni mieli wyglądały fajnie ale wiadomo że to są specjalnie robione filmy więc nie mogło być inaczej ale np. film przyrodniczy z odleg. 1.5 m na 65 calach naprawdę rewelka i węże wyglądały jak żywe … Wszystkie tv były w 65 calach.
Gwarancje dodatkowe w Sony są dwie teraz jedna zwykła na 5 lat i druga na 4 lata i obejmuje zarówno naprawy te podstawowe jak i mechaniczne.
Ale jakbym miał np. wydać powiedzmy 19 tyś na 65 cali to musiałbym ostrzej się pobawić czy kupić Sony czy też Samsunga 9500... niestety przy Samsungu nawet za takie kwoty nie ma gwarancji Producenta tylko ubezpieczyciela.
 
Ostatnia edycja:

Krukocz

New member
Witam. Od tygodnia jestem posiadaczem Sony 55x8509c. Pierwsze co chcial to aktualizacje softu do 5.0.2. Robil ja jakies 1,5h. System moglby chodzic szybciej, potrafi zamulic. Udalo mi sie zwiesic wejscie do opcji jak np. obraz czy dzwiek. Jedynie wyciagniecie wtyczki z gniazdka pomaga. Czasami pilot nie reaguje, wtedy pomaga uzycie drugiego pilota, wtedy pierwszy sie odblokowuje i vice versa. Czasami wyszukiwarka glosowa jak i tekstowa swiruje tj. wyswietla 'brak sieci' a internet fizycznie jest i dziala. Rzadko ale potrafi sie film przyciac, z BD sie to nie zdazylo. Ustawienia mam na KINO PRO i sa sceny z filmow BD szczegolnie te ciemniejsze, w ktorych kolory sa niepoprawnie wyswietlane jakby za duzo brazu. Wyswietlacz ma podswietlanie krawedziowe i co za tym idzie dziwnie dziala wygaszanie ekranu, ktore nie wiem jak wylaczyc. Kontrola czerni jak i zaawansowana kontrola kontrastu nie wylacza tego. Gdy wchodzi duzo czerni to caly ekran sie sciemnia i czern jest swietna. Lecz gdy na filmie mamy napisy to podswietlnie szaleje. Raz mamy sciemniony raz razjasniony obraz i tak w kolko, szczegolnie jak napisy ida z malymi przerwami. Uplynniacz w trybie wlasnym ma dwa suwaki. Jak pierwszy poprawia plynnosc to drugi "czystosc" czysci bledy uplynniacza. Ten drugi wraz ze stopniem zmiejsza sie mocno jasnosc. I jak na konkurencyjnym forum pisza, ze rekomenduja pozycje 3 to ja mowie, ze w totalnej ciemnosci jest juz za ciemno a pozycja 2 jest kompromisem ale krawedzie sa powielone i widoczne sa duszki. Pozycja 4 i szczegolnie migoczaca 5 to chyba wprowadzili dla fanatycznych testerow aby mogli napisac, ze obraz ma super rozdzielczosc dynamiczna. Krotko, sa to wartosci bezuzyteczne bo jest obraz za ciemny. Opcje sieciowe jak udostepnianie multimediow za pomoca windows media player to porazka. Wbudowany soft radzi sobie z wykryciem urzadzenia a czasami nawet z plikami i to wszystko. VLC tez sobie nie poradzil. Dopiero KODI radzi sobie ze wszystkimi multimediami jak zdjecia, muzyka i filmy ( jak jedyny odtwarza ). Z usb juz bylo lepiej ale 7 plikow w 4k z demami lg i samsunga, wbudowany odtwarzacz jak i VLC mial problem z 3 filmami gdzie KODI sobie poradzil. Praktycznie wiekszosc tych problemow to wczesny soft i mam nadzieje, ze go poprawia wraz z wprowadzeniem nagrywarki po usb. Nie opisuje czy mi sie obrazek rysowany przez tv podoba bo to moja sugestia ale w koncu go kupilem. Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A tak generalnie to jesteś zadowolony z obrazu, czerni, płynności, kolorów pomijając jeszcze nie dopracowanego Androida i problemów z tym związanych?... Oczywiście to Twoja opinia ale jestem ciekawy ...:)
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Mówi się , że w piątek 17-07-2015 powinna ujrzeć "światło dzienne" nowa wersja oprogramowania
do telewizorów Sony Android TV .:|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Krukocz

New member
W mojej opinii na pochwałę zasługuje nagłośnienie. Jest na co najmniej dobrym poziomie. Środek jest bardzo wyraźny i czysty a i góra nie jest zła. Wiadomo, kina domowego nie zastąpi ale jest dobrze. Obraz jak dla mnie jest bardzo plastyczny prócz kilku scen jakie udało mi się przyuważyć ( scena w półmroku i kolory szare lub mocno przyciemnione robią się nienaturalnie brązowawe - wygląda to paskudnie ) i nie wiem czym to jest spowodowane. Jeszcze będę próbował to zlikwidować "domowymi" sposobami. Jedna scena była w "Mrocznym rycerzu powstaje" - bal charytatywny oraz w Narnii 1 część - scena z początku w domku czy jaskini przy ognisku. Czerń potrafi być piękna. Gdy wchodzi całkiem ciemna scena to ekran się chyba wyłącza bo jest totalnie ciemno. Osobiście rzadko oglądam w ciemności a z lekkim światłem więc tu czerń pierwsza klasa. Ale miałem ale.. tj. film z youtuba "Biosphere 4k" - początkowa faza filmu z grą świateł na drzewkach przy stawie, czerń mi sie tu pogubiła. Była szarawa, więc wlazłem do menu obrazu sprawdzić wartość podświetlenia ( czujnik mam wyłączony ), tu było tak jak wcześniej ustawiłem. Zmniejszyłem o 1 pkt i nagle jakby cały obraz się wyklarował, podniosłem z powrotem o 1 pkt i już było ok, jakiś bug?!. Tryb obrazu mam KINO PRO czyli najlepsze fabryczne ustawienia, więc kolory są stonowane i naturalne. W sklepie wyglądało to lepiej ale oni mieli włączony tryb sklepowy + żywy. Jak demo z kwiatkami leciało i były różowe to waliło po oczach. Robiło to efekt "WOW" ale ginęły detale jak żyłki na listkach jak i odcienie na nich. Chciałem kupić Panasa TX-55cx750e ale winietę ( ciemne rogi ) jakie posiadał mnie odpędziły, sprzedawca kusił mnie LG 55uc970v w bardzo atrakcyjnej cenie. Ale ten Sony bił jakością obrazu te modele ( żonka nawet się zgodziła bez za jęknięcia ) Upłynniacz działa dobrze. Jest kilka trybów predefiniowanych + własny. Ale jak wspominałem trzeba pójść na ugodę. Wysokie wartości upłynnienia generują artefakty, duszki podwójne kontury. Nie zawsze ale często. Drugim suwakiem "czystość" można je zmniejszyć ale idzie za tym spadek jasności i to mocny. Przy umiarkowanym upłynniaczu działa dobrze, przy trochę mocniejszym zaczynają się problemy i trzeba eksperymentować. Jak słyszę jak ludzie narzekają na upłynniacze jakie są np. w Panasie a Sony robi jedne z lepszych to może ja się nie znam. Filmy BD puszczam z konsoli PS3 i być może tu mam coś z kolorami w ponurych słabo oświetlonych scenach, bo trafiłem na grę " Mirrors edge" i tu czerwony był kolorem zielonym, musiałem przełączyć na tryb "gra" aby było ok. Ogólnie jestem zadowolony z obrazu i dźwięku oraz czekam na poprawki.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dziękuję za opinię - ja też troszkę się nim bawiłem ale wiadomo co w domu to w domu - w sklepie wygląda to inaczej. Tylko ja oglądałem na 65 calach więc inne jest podświetlenie w tym calu - powinno teoretycznie być jeszcze lepiej .. A jak Ty jesteś zadowolony z czerni to tam też nie będzie gorzej w warunkach domowych, a powinno być lepiej. Ja oglądałem wszystko z odtwarzacza BR i żadnych dziwnych kolorów(przekłamań nie zauważyłem) Ciekawy jestem jakby w warunkach domowych postawić właśnie model X 85 i X 90 jakby wypadły ??? Różnica w cenie jest znacząca i pewnie nie koniecznie się opłaca ale z wyglądu mi bardzo się podoba X 90 ale cena jest znacznie wyższa tak jak napisałem...
 
Do góry