47W807A- czy warto i za ile?

szysz7

New member
Witam. Mam okazję zakupić okazyjnie od bardzo dobrego znajomego KDL-47W807A. Kupił go rok temu jednak stwierdził, że do dużego salonu jest zdecydowanie za mały. I tu pojawia się moje pytanie. Czy warto? Nigdzie nie mogę znaleźć testów. A jeśli warto to za ile. Myślę że będę mógł z nim ponegocjować, cenę ale nie mam zielonego pojęcia ile taki sprzęt może być warty... Pomożecie?
 

jacekcy

New member
Zależy, za ile chce sprzedać i w jakim jest stanie. Fajny telewizor. Model z 2013 roku. Matryca 100 Hz na IPS. W 2013 roku był wart około 3.500,00 zł.
Gra u mojej siostry. Ładny obraz na ustawieniach fabrycznych. Wszystko działa bez przycinek (tak jak ma działać, na 100% multimedia i smatr dużo lepszy w samsungu). Ramka - szczotkowane aluminium dodaje uroku.
 
Ostatnia edycja:

szysz7

New member
Nie jestem specjalistą, ale na pewno był droższy niż 3500 zł. Być może masz na myśli W805, a nie W807? Mówi że kosztował ponad 4500.
 
Ostatnia edycja:

jacekcy

New member
807 ma srebną ramkę, a 805 czarną. 807 zawsze był z dwie stówy droższy od 805.

Kiki najlepiej Ci odpowie: ile warto dać za ten TV?
 

szysz7

New member
Nie podoba mi się jego słaba czerń. Kiki: czy warto brać Sony W807 czy Panasonica AS650 nad którym też się zastanawiałem.
 

szysz7

New member
Jeżeli szukasz dobrej czerni, to trzeba celować w Sony W805/829 lub Panasonica, ale AS640, nie 650.

masz na myśli W805B z tego roku tak? W805A/W807A 2013 w testach które sprawdzałem maja słabą czerń, ale rozumiem, że i tak jest lepsza niż w AS650 ? (AS 640 niestety muszę odrzucić na wstępie ze względu na aktywne 3D, mi osobiście przeszkadza)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Dokładnie, mam na myśli modele tegoroczne 805/829B, które są na matrycach VA od AUO.

Ubiegłoroczone 8-mki, z 'A' na końcu są na IPS, więc oczywistym jest, że mają słabą czerń natywną.

Podobnie Panny - AS640 na VA (Innolux), natomiast AS650 na IPS.
 

szysz7

New member
Dokładnie, mam na myśli modele tegoroczne 805/829B, które są na matrycach VA od AUO.

Ubiegłoroczone 8-mki, z 'A' na końcu są na IPS, więc oczywistym jest, że mają słabą czerń natywną.

Podobnie Panny - AS640 na VA (Innolux), natomiast AS650 na IPS.

tak wszystko rozumiem, ale mam bardzo konkretne pytanie do Was jako specjalistów:

Kupić roczny SONY W807A, czy za cenę ok 2500 zł poszukać czegoś innego.
Miałem wcześniej plazmę Panasa, dlatego jestem przygotowany na znaczny spadek jakości obrazu, niestety nie stać mnie na TV z "wyższej średniej półki", a jak przypomnę sobie rachunku za prąd za plazmę to ciarki mi przechodzą po plecach.

Za Sony na tę chwilę przemawia w zasadzie marka i niezły input lag. Za Panasem Iplex na Smart tv i sentyment, chociaż w kwestii napraw podobno bardzo wymagające są ( o czym sam się chyba przkonałem)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Jeżeli chcesz koniecznie zmieścić się w budżecie, za 2500PLN kupiłbym Panasonica 48AS640, chociaż ona ma ciut wysoki input lag.

Nic nie zastąpi plazmy - wiem, bo sam wciąż pozostaję z decyzją, co zrobić z moją zbyt małą obecnie 42V20.

Ewentualnie, Sony 48W605B - też niezły egzemplarz, z niskim input lagiem.
 
Do góry