Seria KDL 32 a wyjscie AC3

Rico51

New member
Zastanawiam sie czy TV z wbudowanym tunerem cyfrowym, a takowy ma seria KDL 32 moze nie posiadac wyjscia AC3?. A takowego nie znalazlem w opisach 32-ek. Przeciez dopiero droga cyfrowa mozliwe jest przesylanie dzwieku 5.1, a tu takie buty, ani optyka ani koaxa. Az mi sie wierzyc nie chce.
A mozna sie do niego dobrac inna droga (mam na mysli dzwiek DD)?. Co prawda w Polsce jest to na razie nieaktualne, bo po fazie testow nastapila cisza (a wlasciwie klotnia) ale w wielu krajach gdzie sprzedawane sa te TV DVB-T juz dziala i pewnie niejeden odbierajac cyfrowy sygnal TV wpadnie na pomysl aby podlaczyc tez kino domowe. Juz mialem cos kupic z tej serii ale mnie zastopowalo.

TIA
Pozdr.
Rysiek
 

Jas Ko

New member
Mylenie pojec.

Kolego cos ci sie pomylilo w pojeciach.
Telewizory jeszcze nie maja mozliwosci odbierania dzwieku AC3, bo robia to za nie albo zestawy DVD, ktore same przekazuja dzwiek albo amplitunery, ktore odbieraja sygnal a nasytepnie przekazuja go na odpowiedni zestaw kolumn 5.1.
Tak apropo ja sie juz zdecydowalem nad Seria "S" i niedlugo ja zamowie, moze w tym tygodniu bo to najlepszy TV za ta cena ( szczegolnie po ostatnich obnizkach).
Pozdrowiam
 

cinek

Member
Jas Ko napisał:
Kolego cos ci sie pomylilo w pojeciach.
Telewizory jeszcze nie maja mozliwosci odbierania dzwieku AC3, bo robia to za nie albo zestawy DVD, ktore same przekazuja dzwiek albo amplitunery, ktore odbieraja sygnal a nasytepnie przekazuja go na odpowiedni zestaw kolumn 5.1.
Tak apropo ja sie juz zdecydowalem nad Seria "S" i niedlugo ja zamowie, moze w tym tygodniu bo to najlepszy TV za ta cena ( szczegolnie po ostatnich obnizkach).
Pozdrowiam

Za tę cene można znaleźć tuzin lepszych TV. Jakby za 3700 sprzedawali serię "V" to bylaby dobra cena. Seria S przy obecnych cenach konkurencji jest obiektywbue warta ok. 3000 zł :p
 

Rico51

New member
Jas Ko napisał:
Kolego cos ci sie pomylilo w pojeciach.
Telewizory jeszcze nie maja mozliwosci odbierania dzwieku AC3, bo robia to za nie albo zestawy DVD, ktore same przekazuja dzwiek albo amplitunery, ktore odbieraja sygnal a nasytepnie przekazuja go na odpowiedni zestaw kolumn 5.1.
Zobacz np. Samsunga LE-32R73BD - wyjscie optyczne i na przyszlosc jak nie masz zielonego pojecia to nie wtracaj sie do rozmowy.
cu
R
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
w pobliżu ceny Sony serii S - znajduje się wiele znakomitych modeli:
32 BV 9 Sharp
32 JVC X 70
32 Loewe Concept
32 samsung N 71

tunery Cyfrowe w telewizorach w Polsce - działają jedynie w czterech rejonach działania .
Obecnie obowiazujacy system MPEG2.
Jednak nowe lobby w Europie wszystkie zmiany wprowadza na MPEG4.
System znacznie tańszy .
Więc kupimy coś czego nie będziemy wogóle używać.
Ale jak zawsze kupujący zawsze ma rację.
pozdrawiam
 

Rico51

New member
W pelni sie zgadzam, z tym ze nie wszyscy mieszkaja w Polsce, sa kraje w Europie ktore wlasnie wprowadzaja DVB-T (wlasnie ten z Mpeg-2) i jeszcze chwile potrwa zanim zakonczą to wprowadzanie. Więc nie przewiduję aby z chwila zakonczenia wdrazania jednego systemu w tej samej chwili rozpoczynano wprowadzanie nastepnego. Tak ze ten tunerek spokojnie ładnych pare latek moglby sobie działać. A skoro kazdy zewnetrzny dekoder DVB-T ma wyjscie cyfrowe audio to czemu TV niektore maja a niektore nie?.
Dzieki za liste (alternatywy 4), Sony sobie odpuszcze i spoglądne na te z listy.
Pozdr.
R
 
Do góry