Sony KDL 55W829 - clouding

j_mr

New member
Witam

Poważnie rozważam zakup tego telewizora ale zniechęciła mnie opinia o cloudingu w tym tv. Czy naprawdę jest w nim taki problem ?

Ostatecznie zostaje mi Panasonic 55 AS650 ale wlałbym Sony.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Ten model ma jeden z najmniej widocznych cloudingów w swojej klasie. Żaden z recenzentów pracujących dla znanych zagranicznych portali testowych nie wskazał tego, jako problem W829, podobnie DSE/banding, który to efekt jest nieco widoczny w modelu AS650.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Zgadza się. Ja natomiast nie mogę dojść, czy matryca w W829 jest podświetlona tylko od strony pojedynczej krawędzi, czy dwóch - naprzeciwległych? Wydaje mi się, że to pierwsze, ale pewności nie mam.

Dzięki za pomoc.
 

kilony

New member
Witam

Poważnie rozważam zakup tego telewizora ale zniechęciła mnie opinia o cloudingu w tym tv. Czy naprawdę jest w nim taki problem ?

Ostatecznie zostaje mi Panasonic 55 AS650 ale wlałbym Sony.

Żadnego problemu, może miałem fart. :) Na poważnie ,w tej klasie i kasie nie kupisz nic lepszego.
 

dominlesne

New member
Ten model ma jeden z najmniej widocznych cloudingów w swojej klasie. Żaden z recenzentów pracujących dla znanych zagranicznych portali testowych nie wskazał tego, jako problem W829, podobnie DSE/banding, który to efekt jest nieco widoczny w modelu AS650.
No przecież nie wyślą na testy do redakcji pierwszego lepszego egzemplarza. AS640 w porównaniu do 650 ma direct led i matrycę typu VA jak w tym Sony, jeśli chciałby ktoś porównywać.
 

sepi

New member
Za dużo oczekujecie oraz czytacie dużo testów,LCD jest niedorobione i tyle a plazmy LG mnie nie zachwycają,w moim przypadku pozostane przy moim Panasie 37(plazma) lub kupie tego Sonego ale 50".
A TV zdaje się służy do oglądania a nie testowania i szukania dziury w całym,ja rozumie że produkt musi spełniać oczekiwania ale pewne niedoskonałości są bardziej lub mniej widoczne w zależności od ceny i producenta.

Prosty przykład:
Kumpel szukał TV,poleciłem plazme Panasa,wiadomo obraz a ten nasłuchał się,że plazma sie wypali szybko,dużo prądu bierze i oddaje dużo ciepła heh i LG se prztachał bo LED.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Porównywałem ostatnio. Panas AS640 wypada dobrze, podobał mi się. Niestety, nie miałem materiału sportowego, aby przetestować problemy z panningiem 50Hz. Wierzę, że na IFC min jest OK, bo tak twierdzą recenzenci. Teraz jestem ciekawy, jak na tle W829 oraz AS640 wypada najnowszy AX630. UHD to na razie mżonka, ale jeżeli świetnie upscale'uje, to może być fajnie. Poza brakiem Netflix 4K, wszyscy go chwalą. Niestety, jednego nie przeskoczymy, czyli problemów z kątami bocznymi, ale tutaj jedynie OLED zbliża się do plazmy.
 

Grzybens

New member
Od wczoraj mam ten tv i nie widzę większych problemow z cloudingiem. Podczas oglądania filmów i ruchomych obrazów jest niezauważalny, widać czasami lekki clouding jak tv jest podłączony do laptopa i jest ustawione jednolite tło ale uważam tak jak sepi, że nie ma co szukać dziury w całym. Każdy tv w 55 calach w tym przedziale cenowym jaki oglądałem miał tego typu efekty. Bawiłem się nim co prawda tylko jeden dzień ale jak na razie jestem bardzo zadowolony z zakupu.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Gratulacje. Gdyby nie kąty boczne, miałbym go już pewnie "na tapecie", a tak wciąż się waham, czy przetrzymać 2-3 lata i przejść z plazmy na OLED od razu.
 
Do góry