Problemy z obrazem 46HX750

mario.79

New member
Witam. Posiadam Sony 46HX750. Gra dobrze, obraz jest ok ale nie do końca. Gdy oglądam mecz na Canal Plus to gdy obraz jest stojący to wszystko ładnie ale gdy obraz przelatuje bo zmienia się kamera w transmisji albo jest szybki obraz to widać tak jakby deszcz padał (obraz nie nadąża za akcją). To nie jest smużenie bo nie ciągnie się to za zawodnikiem tylko na całym ekranie są nagle niedoskonałości obrazu. Potem gdy jest obraz wolny to znów jest ok a gdy się kamera zmienia to znów to samo. Montionflow mam włączony na standard lub wyraźny. Posiadam Mediabox w NC +. Czy to normalne czy to wina ustawień. Co też uciążliwe podczas oglądania spokojnych scen (wiadomości, jakieś studio, film) najbliższa postać jest ostra, ładna, gładka (tylko krawędzie postaci są niewyraźne) ale tło za nią jest kaszowate (nie gładkie, jakby ściana lub plansza za postacią była pomalowana farbą strukturalną - chropowatą). Czy mam ustawiony za wyraźny obraz ? Mam ostrość 50, kontrast 90.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie z tym elementem Sony ma problem.
Obróbka jakby nie nadążą za obrazem w drugim planie.
Tu dużą rolę gra Bitrate sygnału. Gdy obraz nie jest skompresowany - np z bluraya , jest super. A tak rzeczywiście zmniejsz ostrość i wyrazistość obrazu
nie będzie takich różnic miedzy pierwszym i drugim planem.
 

mario.79

New member
No właśnie słabo to im wyszlo jak widać. Czyli zmniejszę ostrość. Sorry za pytanie ale czy jest oddzielne ustawienie wyrazistości obrazu czy to po prostu ostrość ? A co sądzisz o tych ulepszaczach jak redukcja zakłóceń, mpeg, punktowych, ostrość krawędzi itp ? No kontrast chyba nie ma tu wiele do rzeczy i jego zwiększenie. A zmieni coś przewód HDMI 1.4 ? Włączyłem tryb filmu to może obraz będzie szybszy i to coś poprawi przy zmianie kamery w meczu lub szybko zmieniającej sie akcji to wtedy nie będzie tego nienadążania obrazu.
 

horak

New member
Mam ten sam model w 46 calach - nie zauważyłem twojego problemu. Ja wszystkie polepszacze mam wyłączone.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Z tym ma problem wiele tv, od modelu hx 850 juz jest z tym znacznie lepiej, w HX 955 tego nie ma - jest ok podczas ogladania sportu,a nie wspominajac o filmach na bluray czy dvd, ale tak jak Kiki napisal wszystko jest uzaleznione od kompresji, gdzies czytalem ze ktos tuner cyfrowy zmienil i poprawilo sie, tylko nie pamietam w jakim to bylo tv ale na pewno nie byl to Sony. Wiec nie wiem czy w Twoim wypadku cos by to dalo..Szkoda ze nie doplaciles do hx 850 bo roznica w obrazie jest duza, nie pamietam jak to bylo cenowo ale warto bylo dolozyc.. Zmienic kabel hdmi mozesz sprobowac ale to raczej nic nie da bo to jest bardziej zalezne od kompresji.( chyba ze kabel hdmi masz za 10 zl :) z bazaru )Dlatego na bluray jest w wiekszosci wypadkow duzo lepiej, a sprawa sie komplikuje przy odbiorze kanalow z satelity.
 
Ostatnia edycja:
Do góry