KDL-50W815b

buldoggg

Member
Bez reklam
Witam 3 dni temu stałem się posiadaczem tv sony 50w815b kupiony w MM,byłem zaskoczony jakością obrazu 2d jak i 3d,dobra konfiguracja ustawień,trybem motion i dlatego postanowiłem dołożyć parę złoty (pierw był w planach SONY KDL-50W656A cena 3499 zł ) po chwili zastanowienia i porównaniu tych 2 telewizorów zmieniłem zdaniem na 50w815b za 3899 zł,co mnie zaskoczyło to fakt że w następnym dniu sklep podniósł cenę do 4199 zł.Ale do meritum,szukam jakiś informacji na temat tego telewizora i nigdzie ich nie ma.Model tv który mam to 50w815b a na stronie np MM podają ze to model 50w815 (bez B).
 

Karpaj

New member
Bez reklam
To będzie prawdopodobnie seria na wyłączność media markt i saturn.
W800B / W700B Series | Telewizory | Sony

Cała seria której się to tyczy, będzie rozdzielona na wiele różnych modeli, np. w815, w829...
Końcówką sie nie przejmuj. Cenę podniesli chyba pod jakieś gwarancje (5lat producenta? Ktoś coś pisał na forum).
 

buldoggg

Member
Bez reklam
ten link co podałeś to tyczy się innych tv,tam napisane jest motionflow xr 400 a ten moj ma x600 i ma 50 cali,

nie jest to mój pierwszy tv-lcd jaki posiadam,ale powiem wam,że czerń,odświeżanie, jakość 2D i 3D (odpowiedni materiał) robi piorunujące wrażenie,mówię tutaj o jakości.

ciekaw jestem czy tutaj na forum znajdzie się test ponieważ nie ma chyba z czym konkurować (model 2014r) i cieszę się że jest aktywne 3D dzieki temu obraż fullhd robi swoje.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Witam 3 dni temu stałem się posiadaczem tv sony 50w815b kupiony w MM,byłem zaskoczony jakością obrazu 2d jak i 3d,dobra konfiguracja ustawień,trybem motion i dlatego postanowiłem dołożyć parę złoty (pierw był w planach SONY KDL-50W656A cena 3499 zł ) po chwili zastanowienia i porównaniu tych 2 telewizorów zmieniłem zdaniem na 50w815b za 3899 zł,co mnie zaskoczyło to fakt że w następnym dniu sklep podniósł cenę do 4199 zł.Ale do meritum,szukam jakiś informacji na temat tego telewizora i nigdzie ich nie ma.Model tv który mam to 50w815b a na stronie np MM podają ze to model 50w815 (bez B).

Kolego, masz ten TV w domu, to zrób sam test. Da ci to frajdę i szacunek kolegów na forum.
Wcale nie trzeba do tego wielkiej wiedzy. Podejdź do testu jak użytkownik a nie jak specjalista.

Proponuję abyś sprawdził TV pod następującym kątem:

1) Wygląd (grubość, złącza, podstawa, tył, ramka wokół, pilot ) + zdjęcia
2) Menu ( funkcjonalność, opcje ustawień ) + może jakiś filmik z menu nakręcisz
3) Smart ( funkcje ,wygląd ) + fotki lub filmik
4) Podświetlenie ( plansza biała i czarna ) na twoich ustawieniach
5) Jakość HD i 3D (w tym obraz za dnia i wieczorem)
6) Odtwarzanie filmów USB (formaty np takie jak mkv + dźwięk HD )
6) Dźwięk
7) Ogólne twoje wrażenia

Też sie nad nim zastanawiam więc liczę na Ciebie, jesteś w stanie to zrobić i na pewno ci się to uda.

-
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
Może i jestem w stanie i postaram się jeżeli masz taka prośbę,test z ustawieniami chciałem zobaczyć,bo może byś coś lepiej wyszło i tyle.na dniach może mi się uda.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
podstawowe informacje:


Techniczne
Typ telewizora Info LED
Smart TV Info TAK
Obraz 3D Info TAK
Technologia 3D Info Aktywna
Zgodność z wymogami odbioru cyfrowej telewizji naziemnej Info TAK
Zastosowane technologie Bravia Sync Info,
Obraz
Przekątna ekranu [cal] Info 50
Przekątna ekranu [cm] Info 125.7
Format ekranu Info 16/9
Format HD Info Full HD
Rozdzielczość Info 1920 x 1080
Kontrast dynamiczny Info Powyżej 1 miliona
Optymalizacja obrazu Info Motionflow XR 600 Hz
Kąt widzenia pionowy [stopnie] Info 89
Kąt widzenia poziomy [stopnie] Info 89
Zastosowane technologie Info 24p True Cinema Info, Deep Colour Info, Advanced Contrast Enhancer, X-Reality PRO
Inne Info Inteligentna redukcja zakłóceń MPEG (tylko 2K)
Dźwięk
System fonii Info Stereo Nicam/A2
Ilość głośników Info 2 głośniki
Moc głośników [W] Info 16
Funkcje dźwięku Info Tryb gry, Tryb kino, Tryb muzyka, Tryb sport, Tryb standardowy
Zastosowane technologie Info Dolby Digital Info, Dolby Digital Plus Info, Dolby Pulse Info, S-Master Info, S-Force Front Surround 3D,
Inne Info Głośnik Clear Phase
Tuner
Tuner cyfrowy Info DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Tuner analogowy Info TAK
Zastosowane technologie DVB-C Info, DVB-S Info, DVB-T Info,
Funkcje
Konfiguracja Info Blokada rodzicielska, Menu wyświetlane na ekranie (OSD)
Funkcje 3D Info Rozdzielczość 3D Super, Symulacja 3D
Funkcje obrazu Info Automatyczny tryb panoramiczny, Cyfrowa redukcja szumów, Panoramiczny, PAP, Rozpoznawanie strefy twarzy (tylko 2K), Tryb filmowy, Tryb gracza, Tryb standardowy, Tryb użytkownika, Tryb vivid, Tryb zdjęcia
Funkcje sieciowe (internetowe) Info Aplikacje, Przeglądarka internetowa, Skype, Sony Entertainment Network, TV SideView
Odtwarzanie plików multimedialnych Info TAK
Nagrywanie na USB Info TAK
Pozostałe funkcje Info Dynamiczne sterowanie podświetleniem, Timer (wyłączanie i włączanie), Tryb wyłączenia podświetlenia
Zastosowane technologie EPG Info,
Inne Info Menu ekranowe dla zewnętrznego wejścia
Komunikacja
HDMI Info TAK
Ilość złącz HDMI Info 4
USB Info TAK
Ilość złącz USB Info 2
WiFi Info TAK
Wejście Ethernet-LAN RJ-45 Info TAK
DLNA Info TAK
Eurozłącze (Scart) Info TAK
Wejście PC Info TAK
Wyjście audio Info TAK
Wyjście cyfrowe audio Info Optyczne
Wyjście słuchawkowe Info TAK
Złącze Common Interface Info CI+
Pozostałe wejścia/wyjścia Info MHL
Zastosowane technologie HDMI Info, USB Info, Wi-Fi Direct Info, Component Video, PCMCIA,
Zużycie energii
Klasa energetyczna Info A++
Pobór mocy podczas pracy [W] Info 100
Pobór mocy w trybie czuwania [W] Info 0.5
Inne Info Tryby oszczędzania energii
Fizyczne
Konstrukcja Info Podstawa
Wysokość z podstawą [cm] Info 69.3
Szerokość z podstawą [cm] Info 111.6
Głębokość z podstawą [cm] Info 17.9
Waga z podstawą [kg] Info 14.8
Wysokość bez podstawy [cm] Info 65.6
Szerokość bez podstawy [cm] Info 111.6
Głębokość bez podstawy [cm] Info 6.4
Waga bez podstawy [kg] Info 13.6
Ogólne
Linia Info Bravia
Seria Info W8
Kolor Info Srebrny
Załączone wyposażenie Info 2 pary okularów 3D, Pilot, Przewód zasilający
Gwarancja Info 24 miesiące
Model na rok Info 2014

Po ponad 14 dnia użytkowania intensywnie/filmy blu-ray/ps4/filmy na usb/hdd i obcowania z nim dłuższe chwile opiszę to tak:

Telewizor naprawdę godny polecenia-model 50w815b kupiony w media-markt, koszt to 3899 zł i 24 miesiące gwarancji/na następny dzień telewizor zdrożał na cenę 4199 w tym samym markecie i również na 24 miesiące miał gwarancji(myślałem że wydłużyli gwarancje-ale nie)

Zacznę od usb-czyta bez problemu wszystkie pliki MKV(tylko takie mam)-płynne przewijanie bez zacięć,podczas pauzy lub wyłączenia tv i ponownym włączeniu i wybraniu tego samego filmu-film odtwarzany jest dalej(ale nie zawsze i nie mam pojęcia dlaczego)

Formaty napisów-srt czyta wszystkie bez zająknięcia,txt również ale czasem jest tak że txt niby widzi,ale nie wyświetlają się na ekranie (3-10 tak występuje)

Połączenie wifi-mój router to linksys cisco dual band ea2700 który jest w innym pokoju i łapie sygnał bez problemu jak również przez ten okres obcowania z tv nigdy połączenie nie zostało przerwane.Pierwszy raz się spotkałem żeby telewizor posiadam DUAL BAND tak,tak połączenie na 2,4GHz jak i 5GHz działa perfekcyjnie,to bardzo duży plus.

2D obraz -wyświetlane filmy na blu ray i przez usb wyglądają wyśmienicie,obraz jest czysty i doskonały i nie mogę tutaj się przyczepić to czegoś.

3D obraz-wyświetlane filmy przez usb(tylko ponieważ konsola ps4 nie czyta na chwile obecna 3d) obraz wyświetlany to full hd-technologia aktywna,filmy są krystalicznie piękne,żywe itp ale muszę powiedzieć że czasem widać na czarnych elementach rozdwojenie-minimalne ale czasem występuje(mam dobre oko do detali)

Jeżeli chodzi o czerń (w nocy) w tv powiem tak,gdy siedzi się na wprost tv ekran jest idealnie czarny nie widać z której strony jest podświetlana matryca-ale czar trochę pryska jak podejdziemy do niego i popatrzymy z góry lub boku,tutaj czarne robi się trochę siwe,minimalnie widać nie równomierne podświetlanie tv,następna sprawa jest taka że gdy podejdziemy do niego i popatrzymy z boku lub z góry na moim tv widzę 2 okręgi(obok siebie)wielkość loga tvn ale bez znaczka itp tylko okrąg-naprawdę trzeba się przyglądać żeby coś takiego zauważyć-efekt ducha miałem na ipadzie 3 gen ale tam widział dokładnie co się odbiło a tutaj tego nie widzę dlatego nie wiem jak to nazwać-oczywiście to nie przeszkadza przy oglądaniu ponieważ widoczne jest to tylko jak podejdzie się pod telewizor na jakieś 5 centymetrów i na czarnym tle,w dzień nie uświadczymy tego co napisałem wyżej.

Motionflow-działa perfekcyjnie na maxymalnych ustawieniach nie ma przeskoków i ścinek obrazu tak jak to ma sie do innych firm które widziałem podczas kupowania tv,na maxymalnym motionflow w ciagu 10 min ogladania filmu widzialem 2 minimalne artefakty które cieżko wyłapać,osobiście przyglądałem sie tylko temu(film blu ray-rodzaj akcja) osobiście mam ustawione u siebie na standardowy motion flow i tutaj nie ma już kompletnie żadnych artefaktów

Dźwięk-w porównaniu z moim lcd 32" samsung(gruby w porównaniu do sony)to nie spodziewałem się zachwytu,wiedziałem że będzie gorzej,ale po rozpakowaniu go w domu podłączeniu/dźwięk w porównaniu z tym starym lcd gra cudownie,srednie/wysokie graja jak na tv bardzo dobrze,niskie tony są mniej więcej takie same(cały czas porównuje je z lcd 32 cale samsung)

Ramka tv jest wykonana z aluminium ale zastanawia mnie jedno-górna cześć jest wykonana ze szczotkowanego alu a reszta nie,po omacku stwierdzam że materiał na całym obwodzie jest taki sam czyli aluminium.

Uporczywy może być zasilacz który jest naprawdę spory-ciut większy niż w xboxie 360,dla osób którzy będą chcieli powiesić ten telewizor na ścianie.

jeżeli macie jakieś pytania to pisać,chętnie odpowiem.
 
Ostatnia edycja:

Eragon

Member
Czy TV ma dostępny tryb DualPlay? 2 gry na 1 ekranie.

Filmy 3D oglądane w okularach - Czy widac to że nie jest to pełne 3D? Tylko połowiczne?

I czy sprawdziłeś w TV jaki rodzaj matrycy tam siedzi?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Jezeli film jest nagrany w 3d np avatar,madagaskar,spider man itp to efekt jest lepszy niz w kinie,nie ma w ustawieniach tv dual play- pierwszy raz mam z tym do czynienia ale nie mam zadnej gry ktora z tym wspolpracuje,do menu serwisowego nie wchodze bo nie mam potrzeby
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Jutro zadzwonie na infolinie sony i sie dopytam, ale wydaje mi sie ze dopiero podczas wlaczenia funkcji w grze da sie to zrobic,bo gdzies czytalem

3d w okularach widac ze jest to pelne 3d a nie jakas kaszanka
 

okoni18

New member
Jesteś pewien? W specyfikacjach w necie wynika że różni te dwa modele częstotliwość odświeżania matrycy. 815 to 600 Hz , 829 to 800Hz.
 

Grendel

New member
Nie wiem na 100%. Wiem tyle, że w 2013 roku MM miał w ofercie np model F6650, który był kropka w kropkę (poza podstawą) z modelem F6770 z np. EuroAGD.
Sony wypuścił na razie model 50", pojawił się w jednym czasie w różnych sieciach z różną "numeracją". Dlatego wnioskuję, że różnią się tylko kolorem obudowy.
Ale mogę się mylić.
 

baciarek

New member
Kolory różnią się w kontekście numeracji w ten sposób: 50W828, 50W829
lub 50W815, 50W814

A 50W815 vs. 50W829 różnią się na bank programową wydajnoścą X-Reality Pro w kwestii eliminacji judder i blur. Stąd różnice w marketingowych Hz. Jeden ma 600 Hz drugi ma 800 Hz.

Jakbyście weszli w menu serwisowe jak już wielu prosiło i wpisali model matrycy na forum (ta sama prośba dla właścicieli 50w829) wtedy moglibyśmy porównać też czy np. matryce się różnią - było by o wiele łatwiej dyskutować. Może jest różnica w wyposażeniu.
 

Eragon

Member
Dokładnie tak jak kolega wyżej.

Napewno różnią się Motion.... no i ceną. Taka mała rzecz byłaby warta ze 200 zł różnicy? Wiedza o matrycach by się przydała. Wtedy specjaliści by ocenili... Może Kiki może porównac te dwa modele.

No ale u mnie w Media (na stronie) pokazuje że 815 jest dostępny. Ani słowa o 829. Ale... obydwa to super modele. Wiec czym się martwic ;)
 
Do góry