KDL-50W815b

accu

New member
Bez reklam
Z tego co można wyczytać w licznych testach triluminos może i poprawia palete barw ale mocno zmniejsza katy poprawnego widzenia, tzn. już pood niewielkim kątem występują przekłamania w barwach

Witam uprzejmie,

A jaki związek z technologią Triluminos ma telewizor firmy Sony KDL-50W815B ?
Ta technologia nie występuje przecież w tym modelu .
Przekłamania w barwach , gdy patrzymy pod kątem , występują we wszystkich telewizorach LCD , które
mają matryce z rodziny VA , natomiast jeżeli matryce są z rodziny IPS , to przekłamania w barwach
są o wiele mniejsze , natomiast kontrast jest znacznie gorszy , niż gdy telewizor ma matrycę z rodziny VA .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lukasz14042

New member
Witam wszystkich szczęśliwych posiadaczy Sony 50W815b
Po długich bojach z LGLA47690 i Samsung 46F6640 w czystym sumieniem mogę powiedzieć iż w/w tv jest po prostu świetny jeżeli chodzi o obraz na standardowych ustawieniach (dwa poprzednie modele kryją przy Sony) ale wiem też ze po odpowiednich ustawieniach obraz może być jeszcze lepszy stad tez moja prośba, niech użytkownicy podzielą się swoimi ustawieniami.
Wiem że to nie profesjonalna kalibracja ale zawsze to jakiś punkt wyjściowy by go własnoręcznie jakoś ustawić
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Witam Cie,sporo do pisania,ponieważ na usb/hdmi/2d/3d mam inaczej poustawiane i trochę będzie tego do pisania,wyłącz sobie automatyczne ustawienie jasności,usiądź tam gdzie zawsze i zacznij się bawić.Ustaw sobie wszystko w dzień potem jak już będzie ciemno,będziesz zadowolony.Ile dałeś za tv 50w815b ? i gdzie kupowałeś ? (chyba tylko w media on występuje)
 

lukasz14042

New member
Głównie chodzi mi o ustawienia pod HDMI. Mam go już troch ustawionego ale powiem szczerze ze ciężko mi jest złapać dobry punkt odniesienia ponieważ długo siedziałem na Samsungu 46F6640 a tam był zupełnie inny obraz tz. inna jakość obrazu a wiem że z SONY można dużo więcej wycisnąć. Siostra ma bliźniaczy model 50W805b i nosi się z zamiarem profesjonalnej kalibracji więc zaczerpnę jej ustawień ale do tego czasu chciałbym wypróbować inne ustawienia. Wiem ze jest sporo do pisania no ale jak byś mógł to proszę Cie o podanie ich. Kupiłem go w sobotę tj 05.04.2014 za cenę 3999 a raczej wymieniłem go za Samsunga
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Dobrze zrobiłeś i kupiłeś w dobrej cenie.pierw cena 3899 potem 4299 a teraz 3999 zł ;) ostre wałki marketingowe robią.Powiedz mi jedno starym tv lcd po włączeniu konsoli,telewizor sam się uruchamiał i przełączał na hdmi tutaj w sony mam problem ponieważ nie udaję się tego(bawiłem się "SYNC" ale piszę że nie wykryto.....)
 

Garf

New member
Czy podłączając naziemną telewizję (zwykłą antenę) do KDL-50W815b da się w miarę komfortowo oglądać ?
A jaką masz odległość od TV? Ja mam 50W829 i odległość ok 2,8 - 3m i do oglądania telewizji jest do wytrzymania, ale rewelacji nie ma. Jeżeli chcesz wykorzystywać TV tylko do tego to wybrałbym mniejszą przekątną, pomimo tego co Ci większość tego forum zaproponuje ;)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
wiecie że teraz jest promocja w MM 50w815b kosztuje 3699 zł (dobra cena)

ja osobiście oglądam tv naziemną jak i wszystko inne z odległości 3,5-4 metry i jak dla mnie jest to dobra odległość do wszystkiego tzn ps4/3d/2d fullhd/tv naziemna itp.
 

Grendel

New member
Telewizor 50" z odległości 4m szybko zmaleje. Wbrew pozorom różnica miedzy 55 a 50 cali nie jest taka mała. Ja do odległości max. 3,5m biorę tylko pod uwagę 55".
Rozumiem, że blokadą dla niektórych może być aspekt finansowy i wydanie ponad 5000zł na tv jest nie do zaakceptowania.
Innym kryterium jest też jakość sygnału. Wiadomo, że tv kupujemy na dobrych kilka lat. Coraz więcej stacji będzie nadawać w HD i pod ten standard należy, moim zdaniem, kupować telewizor.
Poza tym przechodząc z np. 32" ekran 50" będzie sprawiał wrażenie "wniebowziętości", co nie zmienia faktu, że przy 55" efekt ten będzie spotęgowany.
U mnie stoi obecnie telewizor 37" i oglądając programy HD z odległości 2,7m wydaje się wszystko ok. Jednak dopiero po zbliżeniu się do telewizora na odległość 1,5m dostrzegam wszystkie zalety wyższej rozdzielczości. Wtedy czuję prawdziwy "fun".
 

buldoggg

Member
Bez reklam
generalnie patrząc na infografikę zamieszczoną tutaj na forum to z mojej odległości 3,5-4 m powinienem mieć 80" przy filmach full hd(oglądając filmy na 50" z tej odległości wszystko dokładnie widzę,jak dla mnie osobiście 50" jest idealne do tej odległości.
 
Ostatnia edycja:

buldoggg

Member
Bez reklam
na 100% byłoby lepiej ;) ale patrząc na ceny to taki tv nie jest DROGIE tylko ZA DROGIE nawet dla osób co zarabiają po 200tys/miesięcznie nie chodzi o to że kogoś stać czy nie.(wolałbym dokupić projektor za 2000-3000 zł i cieszyć się jeszcze większym ekranem(może kiedyś) ;) bo mam jeden pokój z którego nie korzystam bo mam ich za dużo
 

marjan1055

New member
Od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem KDL-50W815. Chcialem wszystkim podziekowac zapomoc w dokonaniu wyboru. Mam narazie jedno pytanie co zrobic zeby filmy w youtube odtwarzaly sie w hd? Ogladam z aplikacji. Jezeli wlacze aplikacje viveo to teledyski sa normalnie w hd. Internet po kablu podlaczony do tv. Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam.
 

kamszot

New member
Czy macie problem z odczytywaniem filmów z USB? Chodzi mi o pendriva w ntfs. Nie mogę odpoalić nic, telewizor sie restaruje, jak wrzuce w fat32 jest ok. Mam kdl-50w805 - soft najnowszy PKG2.086EUA
 
Do góry