KDL-50W815b

buldoggg

Member
Bez reklam
teraz jest 200 zł różnicy,wcześniej było więcej,jak pisałem na początku,gdy media-markt dostał te telewizory(kupiłem w pierwszy dzień dostawy)cena była 3899zł a teraz 4199 to już różnicy 300 zł na tym samym modelu i w tym samym sklepie.
 

PiotrJot

New member
Menu serwisowe 42W829B
uploadfromtaptalk1395429853373.jpg

Sent from my Z10 using Tapatalk
 

Grendel

New member
Kod matrycy jest na samym dole. W tym wypadku to T420HVJ02-0.
Jest to matryca firmy AUO ale nic więcej o niej nie potrafię powiedzieć.
 

mikepl

New member
KDL-50W815B Menu serwisowe

Menu serwisowe mojego telewizora do porównania.
 

Attachments

  • IMG_20140322_213713.jpg
    IMG_20140322_213713.jpg
    333,3 KB · Wyś: 252

buldoggg

Member
Bez reklam
mikepl jak sprawuje ci się tv ? oglądałeś już jakiś film w 3d ? (nie mówię o pokazówkach) chciałem zapytać jak obraz 3d (chodzi mi dokładnie o rozmyty obraz-jeżeli masz wyłączone motion flow)
 

buldoggg

Member
Bez reklam
generalnie tv-sprawuje się wyśmienicie,po paru dniach sprawdziłem raz jeszcze matryce w związku czy nie powstały jakieś wypalone pixele(czarny ekran,biały ekran)czerń jest doskonała jak dla mnie(porównując mój stary lcd)
 

ktp

New member
Sprawdźcie w instrukcji czy ma coś takiego jak triluminos bo powiedziano mi w mm, że 815 nie ma tego podświetlenia czyli ma gorsze kolory. Ale wiadomo jak z to jest z wiedzą MM.
 

ktp

New member
No to pewnie dlatego nawet na materiałach reklamowych kolory były jakieś takie wyblakłe względem 805a. A może to matowa matryca? Pewnie kwestia ustawień.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
bylem ostatnio w rtv i tam wystawka 3 tv sony w6,w8,w9 i w takiej kolejnosci staly te telewizory,w8 mial obniżone wartości wyswietlanego koloru, w9 lekko przesadzone,w6 mial identyczne ustawienia jak w9,to chwyt marketingowy nam maxa,ponieważ przez ustawienia zrobisz sobie Triluminos,to tak jak w samsungu galaxy s3 gdzie kolory bily po oczach,mnie osobiscie takie cos sie nie podoba.
 

djtomas

New member
No to pewnie dlatego nawet na materiałach reklamowych kolory były jakieś takie wyblakłe względem 805a. A może to matowa matryca? Pewnie kwestia ustawień.

nie jest to kwestia ustawień W805 też nie ma Triluminosa, on jest tylko w W9xx

bylem ostatnio w rtv i tam wystawka 3 tv sony w6,w8,w9 i w takiej kolejnosci staly te telewizory,w8 mial obniżone wartości wyswietlanego koloru, w9 lekko przesadzone,w6 mial identyczne ustawienia jak w9,to chwyt marketingowy nam maxa,ponieważ przez ustawienia zrobisz sobie Triluminos,to tak jak w samsungu galaxy s3 gdzie kolory bily po oczach,mnie osobiscie takie cos sie nie podoba.

bzdura, ustawieniami nie zrobisz sobie wyświetlania szerszej palety barw
trzeba było poprosić pilota do tych telewizorów i poustawiać sobie je jak chcesz
a nie oglądać i wyciągać wnioski na jakichś przypadkowych ustawieniach z tego co piszesz...
 

buldoggg

Member
Bez reklam
jeżeli była widoczna różnica to taka że podczas oglądania filmu,mało gdzie to zobaczysz.To powiedź mi ile kolorów wyświetla telewizor sony bez Triluminos i z tą technologia.
 
Ostatnia edycja:

Grendel

New member
Na ilu trybach obrazu można dowolnie ustawić parametry wyświetlanego obrazu? W Samsungach były takie dwa profile, a ile jest w Sony?
 

buldoggg

Member
Bez reklam
mam inaczej poustawianie podczas oglądania materiałów z HDD 3d/inaczej na 2d,inaczej przez hmdi-(podpięte ps4) w takim razie masz spory wybór,po ustawieniu wszystkiego kolory są idealne i czerń jest idealnie czarna.
 

ataman76

New member
Z tego co można wyczytać w licznych testach triluminos może i poprawia palete barw ale mocno zmniejsza katy poprawnego widzenia, tzn. już pood niewielkim kątem występują przekłamania w barwach
 

buldoggg

Member
Bez reklam
nie opłaca się dopłacać do w9(za duża różnica w cenie) widzę że media markt opuścił cenę czyli tak w pierwszy dzień kiedy dostali model 50w815b kosztował 3899 na następny dzień było już 4199 zł a teraz jest 3999 zł telewizor obsługuje dyski usb od 32 Gb do 2 Tb.
 
Do góry