sony KDL-40U2000- wstrętny obraz z n-ki, pomóżcie!!!!

bronek

New member
Z wyjatkiem kanałów HD (super obraz) reszta programów ma tragiczną jakość (posiadam jeszcze kablówkę i np. TVP1, TVP2, TVN o wiele ładniej wygląda). Podłączałem również przez component - to samo. Regulowałem antenę - siła sygnału: 99%; jakość sygnału: 60-65%, regulacja parametrów obrazu nic nie poprawia. Dźwięk w porównaniu do cyfry oglądanej wcześniej za pośrednictwem Fergusona 6018 tez jest gorszy. Kabel hdmi kupiłem z Hamy za 60zł, czy moze kabel za 250zł cos poprawi????????????????; lub n-ka ma taki tragiczny sygnał????????
Prosze Napiszcie jak wygląda to u Was i Doradźcie coś (poza zmianą tv bo go dopiero kupiłem......)
Czekam na rady
Pozdrawiam
 

awujotka

New member
Bez reklam
Zajrzyj na ostatnie strony wątku Cyfra+ w HD. Tam właśnie "zachwycałam" się jakością obrazu n-ki na tv Sony, ale zostałam niemalże zlinczowana... chyba jednak nie jesteś odosobniony w odczuciach co do jakości obrazu z n-ki...
 

ural

New member
Obawiam się, że to już wina telewizora - seria U nie posiada Bravia Engine, co przy tak wysokiej przekątnej ekranu odbija się na znacznie gorszej jakości obrazu, przy analogowym sygnale. Niektóre telewizory radzą sobie z takim sygnałem lepiej, inne gorzej. Obraz w serii U jest słabo obrabiany, więc rzeczywiście może być taki efekt. Niemniej jednak swoje robi również wielkość matrycy - 40 cali to olbrzymi ekran, a co za tym idzie standardowe kanały siłą rzeczy muszą wyglądać na takim ekranie miernie. Trzeba czekać na DVB-T, albo na przejście innych kanałów na HD.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Po sprawdzeniu kilku tv w połączeniu z n-ką mogę powiedzieć, że sytuacja jest podobna jak z kablówką. Ciężko mi stwierdzić od czego to zależy ale w różnych miejscach w połączeniu z różnymi tv efekt jest różny.

Znajomy ostatnio kupił recorder i dopiero 3 tv z kolei gra naprawdę bardzo ładnie.

:szukaj:

Jednak w przypadku podstawowych modeli LCD każdego producenta, mogą mieć zbyt słabe "polepszacze obrazu" w połączeniu z dużą przekątną.
 

turbo

New member
a co proponuje konkurencja w tej klasie? Seria U i tak lepiej wyglada na tle panasonicow, samsungow czy innych w podobnej cenie. Punktem odniesienia nie powinny byc modele z serii S V itd, tylko konkurencja z podobnej polki. To tak jakbym porownywal mercedesa C z E lub S
icon12.gif

Na n-ke nie narzekam, za to cyfra to syf.
 

bronek

New member
ural napisał:
Obawiam się, że to już wina telewizora - seria U nie posiada Bravia Engine, co przy tak wysokiej przekątnej ekranu odbija się na znacznie gorszej jakości obrazu, przy analogowym sygnale. Niektóre telewizory radzą sobie z takim sygnałem lepiej, inne gorzej. Obraz w serii U jest słabo obrabiany, więc rzeczywiście może być taki efekt. Niemniej jednak swoje robi również wielkość matrycy - 40 cali to olbrzymi ekran, a co za tym idzie standardowe kanały siłą rzeczy muszą wyglądać na takim ekranie miernie. Trzeba czekać na DVB-T, albo na przejście innych kanałów na HD.

O rozszerzaniu obrazu na max nie ma mowy, ten tragiczny obraz ma już miejsce przy szerokich pasach po bokach...
 

bronek

New member
turbo napisał:
a co proponuje konkurencja w tej klasie? Seria U i tak lepiej wyglada na tle panasonicow, samsungow czy innych w podobnej cenie. Punktem odniesienia nie powinny byc modele z serii S V itd, tylko konkurencja z podobnej polki. To tak jakbym porownywal mercedesa C z E lub S
icon12.gif

Na n-ke nie narzekam, za to cyfra to syf.

Na jakim tv Oglądasz n-ke??????????
 

turbo

New member
no wlasnie na sony z tej samej serii, tylko ze 32 cale:)
a tak wogole to napisz dokladnie na czym polega ten tragiczny obraz?
 
Ostatnia edycja:

bossbusko

New member
Mam dokladnie ta sama konfiguracje sprzetowa co Ty.
Zgadza sie obraz jest kiepski ale u mnie np leprzy niz na cyfrowym polsacie. Tak jak piszesz kanaly HD rewelacja i u mnie podobnie tvn.
Tvp1 i np TVP2 porazka. Moim zdaniem to to co napisali przedmowcy, kiepski sygnal na dawanych programowi prak super ekstra polepszaczy w TV oszukujacych wzrok. Ja poprostu sie do tego przyzwyczailem i jeszcze obraz sobie rozciagnolem.
choc musze napisac ze tak jak Polsat nie ma zaklocen w nadawaniu, jakis przerwac czy chwilowych(kilkuminutowych pogorszen ostrosci) to w n-ce to u mnie wystepuje (na tym samym talerzu)
 

turbo

New member
no ale napiszcie co jest nie tak z waszym obrazem? Czy tvp 1 i 2 sa rownie zle na zwyklej antenie?
 
Ostatnia edycja:

bronek

New member
turbo napisał:
no ale napiszcie co jest nie tak z waszym obrazem? Czy tvp 1 i 2 sa rownie zle na zwyklej antenie?

Chodzi o to, ze w moim przypadku TVP1, TVP2, TVN maja lepszy obraz z kablówki niż z n-ki. Objawia sie to tym, że na kablu nie ma tej mocnej ziarnistości obrazu charakterystycznej dla lcd, ale sa takie kanały jak TVN Turbo czy TV4 gdzie jest to mega ziarnistość, rozmyte kolory i ogólnie obraz przypomonający jakość czwartej kopi VHS z lat 80-tych a nie super nowej telewizji cyfrowej....
 

turbo

New member
bronek napisał:
Chodzi o to, ze w moim przypadku TVP1, TVP2, TVN maja lepszy obraz z kablówki niż z n-ki. Objawia sie to tym, że na kablu nie ma tej mocnej ziarnistości obrazu charakterystycznej dla lcd, ale sa takie kanały jak TVN Turbo czy TV4 gdzie jest to mega ziarnistość, rozmyte kolory i ogólnie obraz przypomonający jakość czwartej kopi VHS z lat 80-tych a nie super nowej telewizji cyfrowej....
dzwina sprawa , bo akurat tvn turbo u mnie ma ladny obraz, nawet na cyfrze, nie ma sie czego przyczepic. Vhs to u mnie jest na cyfrze podczas emisji na c+ pelnometrazowego "straznika teksasu":)
Powiem Ci ze kiedy kupowalem tv to ogladalem rozne m.in. na jakiejs 40-tce sony, tylko nie byla to seria U, wlaczona byla stacje eurosport i wlasnie obraz byl kiepski, ziarnisty i slabe kolory. Poprosilem sprzedawce aby wlaczyl n-ke a ten mowi ze jest wlaczona :???: Przelaczyl kanal i obraz byl duzooo lepszy, oczywiscie na hd wysmienity. Nie wiem czy to wina n boxa czy tv...
 
Do góry