Telewizor firmy Sony KDL-50W829 - pierwszy ogląd tego nowego telewizora firmy Sony.

baciarek

New member
A co jest 15 marca ? Bo widzę, że część nabrała wody w usta a tv w sumie są w sprzedaży. SONY płaci za milczenie a później za wyniki testów ?
 

pawel_z

New member
A gdzie wybrałeś "film2"??? Ani w wyborze sceny ani w obrazie nie ma takiej opcji.

Ja ustawiłem tak:
wybór sceny : automat
tryb obrazu standardowy
podswietlenie 7
kontrast 88
jasnosc 50
nasycenie 57
temp barw zimne (lubie jak biały wchodzi w niebieski a nie żółty)
ostrość 50
reduk zakłócen automat
reduk zakł MPEG automat
reduk zakł punkt automat
tworzenie realizmu automat
łagodna gradacja średnie
motionflow średnie
tryb filmu automat
korekcja czerni duża
zaaw zwiększ. kontrastu wył
gamma -2
autom ograniczenie jasności średnie
czystość bieli wył
żywy kolor średni
balans bieli:
przesunięcie G -1
przesunięcieB -1
uwydatnienie szczegółów wył
uwydatnienie krawędzi średnie
naturalny kolor skóry wył

Ustawienia ekranu:
format ekranu pełny
autoformatowanie wł
domyslny 4:3 rozszerzony
automatyczne pole wyświetlania wył
pole wyświetlania wszystkie piksele


Każdy ma swojego bzika. Dla mnie w tv ważny jest kolor skóry i przy tych ustawieniach wydaje mi sie najbardziej zbliżony do naturalnego.
i jak ten telewizor kontra HX 850
 

accu

New member
Bez reklam
A co jest 15 marca ? Bo widzę, że część nabrała wody w usta a tv w sumie są w sprzedaży. SONY płaci za milczenie a później za wyniki testów ?

Witam uprzejmie,
Proszę , nie snuj" teorii spiskowej dziejów".
Testy za granicą już się ukazały , a że polscy testerzy się
nie spieszą to już tak bywa i nie ma co wysnuwać fałszywych wniosków .
A data 15 marca 2014 r. - to ja sobie tak myślę , że test po niej się ukaże i nic więcej ta data nie oznacza .
Możesz poprosić również użytkowników forum , którzy zakupili ten telewizor , aby "zerknęli" do menu
serwisowego i zobaczyli jaką mają zamontowaną matrycę . Jeżeli nie wiedzą jak do niego wejść to
chętnie podam , jak to zrobić .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

baciarek

New member
Nie snuje żadnych teorii, po prostu czytam różne fora i wszędzie między wierszami można przeczytać, że testy gotowe, tylko musi wybić data około 15 marca.

Więc jakby ktoś mógł i się nie boi wejść do menu serwisowego i przepisać dane matrycy (wyświetlają się na samym dole) to byłbym wdzięczny.
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
i jak ten telewizor kontra HX 850
Jak dla mnie w tej cenie rewelka. Faktycznie jak chyba napisał gdzies Kiki dalszy plan, w przeciwieństwie do hx850 traci ostrość ale dla mnie to nie ma znaczenia. Tv rewelka! nawet ustawianie hx850 pasują.
P.S.
WIdze że Accu ma podobne podejście do tematu Kikiego jak ja i pozdrawiam go za to.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie snuje żadnych teorii, po prostu czytam różne fora i wszędzie między wierszami można przeczytać, że testy gotowe, tylko musi wybić data około 15 marca.

Więc jakby ktoś mógł i się nie boi wejść do menu serwisowego i przepisać dane matrycy (wyświetlają się na samym dole) to byłbym wdzięczny.

Faktycznie w obecnej sytuacji finansowej Sony nie ma czym sie zajmowac tylko placic np komus z takiego forum jak to zeby opoznial test tv.. Kolego a jak na tych forach byloby napisane ze ten tv bedzie o 30% tanszy bo ktos gdzies cos wyczytal to tez bys w to uwierzyl?
 

ender32

New member
mam pytanie kiedyś jak jeszcze szukałem tv i pan pokazywał mi ( sony w 805) że są radia w tym modelu (polskie) czy w modelu 829 też je znajdę jak tak to gdzie? i jeszcze jedno pytanie mam asusa transformera z Windowsem 8.1 i ni jak nie może mi się połączyć z tv sieć wykrywa wpisuje pin nic z tego przerabiał już ktoś w tym temacie?
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
mam pytanie kiedyś jak jeszcze szukałem tv i pan pokazywał mi ( sony w 805) że są radia w tym modelu (polskie) czy w modelu 829 też je znajdę jak tak to gdzie? i jeszcze jedno pytanie mam asusa transformera z Windowsem 8.1 i ni jak nie może mi się połączyć z tv sieć wykrywa wpisuje pin nic z tego przerabiał już ktoś w tym temacie?

Witam uprzejmie,

Radia powinny być jako aplikacje w Smart TV , gdy internet podłączony .
Stacje radiowe powinny być dostępne , o ile operator telewizyjny je transmituje jako kanały radiowe .
Jaki masz IP w modemie , routerze bezprzewodowym IPv6 czy IPv4 , jeżeli IPv6 jest niedostępny .
Wtedy
HOME>Ustawienia>Sieć>Wi-Fi Direct>Nie
Jakie pasmo obsługi 2.4 GHz czy pasmo obsługi 5 GHz , jak 2.4 GHz to
HOME>Ustawienia > Sieć > Wi-Fi Direct > Wył .

WPS - przycisk na routerze bezprzewodowym , po jego przyciśnięciu na routerze jeżeli dodaliśmy do
obsługi również telewizor , przesyłamy do telewizora nasze szyfrowanie(kod) w ciągu 2 minut .
PIN (security) zbiór cyfr z reguły na spodzie routera bezprzewodowego , który wpisujemy w oknie
telewizora , gdy nie korzystamy z przycisku WPS na routerze bezprzewodowym.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

ender32

New member
wiec tak tv tablet łączy się z tv (kopia lustrzana ipv4) natomiast jak się połączy to w tym momencie na tablecie nie mam dostępnego neta coś źle robię? niby jest połączony z moją siecią domową ale neta brak. Druga sprawa to te radia jak się nazywa dokładnie ta aplikacja z radiami typu rmf itd?
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Czy ktoś może mi powiedzieć czy można zastąpić ten kretyński kabel z zasilaczem wielkości bombonierki na zwykły kabel, taki jak był w poprzednich modelach?
 

baciarek

New member
przecież to jest zasilacz, więc nie da rady się tego pozbyć. Jedyne co można zrobić to dłuższy kabel od strony gniazdka do sieci. U jakiegoś elektryka/elektronika ewentualnie można dorobić przedłużkę, ale nie wiem czy to nie wpłynie na parametry zasilania tv. Ciąć i dolutowywać nie polecam, pewnie serwisowi by się to nie podobało.

P.S.

NEX VG20 panning test judder - YouTube

mógłbyś przetestować ten filmik u siebie pod kątem judder.
W905 nie do końca sobie z tym poradził, natomiast panasonic FT60 bez najmniejszego problemu
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Gościa co wymyślił to cudowne rozwiązanie z tym pierdzielonym zasilaczem powinni odsunąć od pracy przy tv dożywotnie. Jak zamocować taki klamot. Co do sprawdzenie to raczej cięzko i jak juz to później bo tv juz jest u teściów i muszą się nacieszyć zanim mnie do niego dopuszczą.
 

accu

New member
Bez reklam
wiec tak tv tablet łączy się z tv (kopia lustrzana ipv4) natomiast jak się połączy to w tym momencie na tablecie nie mam dostępnego neta coś źle robię? niby jest połączony z moją siecią domową ale neta brak. Druga sprawa to te radia jak się nazywa dokładnie ta aplikacja z radiami typu rmf itd?

Witam uprzejmie,

Rozumiem , że operację typu : HOME >Ustawienia>Sieć>Wi-Fi Direct>Włącz .... zrobiłeś .

To teraz spróbuj dalej .
HOME>Ustawienia>Sieć i potwierdź,
dalej wybierz : Ustawienia Wi-Fi Direct i potwierdź,
dalej wybierz nazwę telewizora wyświetlaną na ekranie telewizora przez urządzenie zgodne z funkcją
Wi-Fi Direct .
W przypadku urządzenia obsługującego połączenie Wi-Fi naciśnij przycisk OPTIONS , a następnie
wybierz opcję : Ręczne.
Można podłączyć 8 urządzeń , które muszą jednak być z obsługą WI-Fi Direct , pracować na częstotliwości 2.4 GHz , lub bez obsługi Wi-Fi Direct , lecz z obsługą 802.11 g/n i pracować na częstotliwości 2.4 GHz .

Można również wykonać operację ,
HOME>Ustawienia>Sieć>Ustawienia IPv6>Ustaw połączenie IPv6>Nie ( gdy mamy połączenie IPv4)

HOME>Ustawienia>Sieć>Ustawienia sieci domowej >Urządzenie zdalne/Renderer>Urządzenie zdalne/Renderer>Włącz
lub zaawansowane,
HOME>Ustawienia>Sieć>Ustawienia sieci domowej>Urządzenia zdalne/Renderer>Ustawienia funkcji Renderer>żądane opcje
opcja 1 to : automatyczne przydzielenie dostępu (umożliwia automatyczny dostęp do funkcji telewizora , gdy kontroler uzyskuje dostęp w telewizorze po raz pierwszy)
opcja 2 to : inteligentny wybór(reaguje na sygnały podczerwieni wysyłane przez kontroler)

Aby włączyć telewizor podczas włączania TV SideView w urządzeniu mobilnym :
HOME>Ustawienia>Sieć >Ustawienia sieci domowej>Zdalne uruchamianie>Włącz.
To ustawienie spowoduje większy pobór prądu , gdy telewizor jest w stanie czuwania.
Aplikację tę trzeba pobrać z Google Play -urządzenia z Android , lub z App Store - urządzenia z iPhone

Gdy urządzenie jest podłączone jest ikona zaznaczenia jako "ptaszek"-V , lub jest ikona ekranu-urządzenie zgodne z funkcją Kopia lustrzana .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

ender32

New member
nic to nie pomogło jedynie zauważyłem że poziom mocy sygnału mojej sieci zaczyna skakać i że np gg działa po podłączeniu się do tv a strony w przeglądarce się nie otwierają. accu daj na pw jakiś kontakt do siebie żeby nie zaśmiecać tematu niepotrzebnie.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Są użytkownicy na tym forum , którzy użytkują ten model telewizora firmy Sony .
Poproś więc Ich , aby się wypowiedzieli w temacie Twoich kłopotów .
Ja nie użytkuję tego telewizora , więc niektórych rzeczy nie jestem w stanie
sprawdzić praktycznie .

Proszę może nawiązać Kontakt z działem pomocy technicznej firmy Sony i tam drogą e-mailową
napisać o swoim problemie .
Proszę , również zaglądnąć na blog Sony , może tam znajdziesz jakieś wiadomości ,
które pomogą rozwiązać Twoje problemy związane z użytkowaniem telewizora
firmy Sony .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

bojeq

New member
Mocowanie jest nietypowe TV wisi na 2 śrubach (M6) bez możliwości obrotu góra dół.
Na szczęście jest opcja montażu na dolnych otworach (śruby M5) w sumie 4.
Zamontowałem na uchwycie z IKEA z śrubami dystansującymi. Odległość zmierzę w domu i podam jutro.

Dziękuję za informacje.
W między czasie udało mi się zakupić inny model.
Była fajna "promocja" i wisi już 55w905A ;-).
 

Kangur2

New member
Dziękuję za informacje.
W między czasie udało mi się zakupić inny model.
Była fajna "promocja" i wisi już 55w905A ;-).

Gratuluje, W9 ma rewelacyjny obraz, i zawsze 5 cali więcej :).
Na skąpcu wpisałem cenę 4 tys za W9 i wyskoczyło mi 10 lat. Tyle nie mogę czekać.
Za ile udało Ci się nabyć takie cudeńko>
 

bojeq

New member
Byłem akurat na"kupnie" i trafił się 3-dniowy Saturn -10% (czytaj bon 50 za 500) ;-). Przypadek bo liczyłem się z 6,8-6,9.
 
Do góry