sony kdl26 2030 vs panasonic tx 26lx60p

witram, długo się zastanawiałem czy kupić Philipsa 32pf5321 czy Panasonica tx32lx60p ale doszedłem do wniosku że w moich warunkach lepszy będzie 26 calowy tv, i spodobał mi się bardzo Sony kdl 26 2030, ten czarny, mam pytanie czy on ma tylko 1 gniazdo hdmi?,czy po podłączeniu przez wejście Pc komputera do tv jakość wyświetlanych filmów dvd i divixow będzie taka sama jak po podłączeniu przez hdmi-dvi, co wogóle sądzicie o tym tv sony w porównaniu z wyżej wymienionym panasoniciem i philipsem?, Panasonic jest całkiem fajny ale nie ma filtra grzebieniowego i podobno są problemy z podłączeniem go do pc, nie ma wejścia pc a przez hdmi-dvi trzeba z rozdzielczościami kombinowac,nie wiem czy moja karta graficzna w kompie będzie z nim dobrze grała, mam geforce 3 ti tytanium 200 64 mb,sony ma wbudowany tuner naziemnej tv cyfrowej co w przyszłości może się przydać, super wygląd, dobrą jakość obrazu i dźwięku podobno (widziałem i słyszałem tylko w sklepie), czytałem jednak narzekania że kiepsko wyświetla czerwien, ja w sklepie tego nie zauważyłem, co o tym myślicie, no jeśli ma 1 hdmi to tez moze byc problem bo jak będe miał "n" lub "cyfrę+" to nie chciał bym za każdym razem zmieniać kabla raz do n a raz do kompa albo stacjonarnego odtwarzacza(moze kiedys) , co myślicie o tym ?
 

ural

New member
Kupiłem właśnie s2030k, tyle że wersję 32 cale i zastanawiałem się nad identycznym modelem Panasonica co Ty, tyle że również 32-calowym. TV Sony rzeczywiście ma tylko jedno gniazdo HDMI, ale o jakość przez component bym się nie obawiał. Miałem brać Panasonica, ale w ostatniej chwili zmieniłem zdanie. Czemu? Nie ma etykietki HD Ready, a co za tym idzie nie obsługuje szyfrowania HDCP! Mało gdzie o tym wspominają i prawie się naciąłem. A bez HDCP są problemy z n-boxem, nie wspominam o filmach na Blu-Ray'u itp. - problemy nie ujawnią się może teraz, bo wytwórnie raczej nie stosują jeszcze HDCP na płytkach, ale może się to zmienić. Jak kupować TV, to tylko z etykietką HD Ready, by uniknąć kłopotów - w każdym razie takie jest moje zdanie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nie opowiadaj http://www.produkte.panasonic.de/pr...TX-23LX60F@Viera|LCD-TV@&altMod=N&upper=&prop=
px.gif
HDMI-Schnittstelle
(mit HDCP)
px.gif
2x ((mit HDCP))

http://www.panasonic.nl/Products_Info.asp?M=3285|607|602|601|4|1

pozdrawiam
 

ural

New member
Podałeś link do złego TV. zaś drugi jest już właściwy i nie ma tam nic o HDCP.

Dla przykładu komentarze użytkowników:
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/86458_komentarze/

"Z wszystkimi opiniami zgadzam się w całej rozciagłości tyle,że jest jedno "ale"! Ten model nie posiada specyfikacji HDCP i nici z podłączenia nboxa nowej platwormy cyfrowej "n" kablem HDMI w wersji 1.2."

Tu to samo:
http://www.moj-tv.com/home.php?sortiraj=zaslon&IDK=2&artikel=2208&filter=3&___page=2#open

DVI/HDCP: ne/ne HDMI/HDCP: da/ne

Gdy byłem zainteresowany tym TV, to nigdzie nie znalazłem potwierdzenia, że posiada HDCP.

Aha - chcę tylko zauważyć, że link który podałeś jest do TV z końcówką F, a nie P który omawiamy.

Bez żadnej końcówki opis masz tutaj:
http://www.panasonic.nl/Products_Info.asp?M=3281|607|602|601|4|1

Nie ma tam ani słowa o HDCP.
 
Ostatnia edycja:
26 czy 32 cali

jeszcze się zastanawiam czy nie wziąść jednak 32 cali, odległość będe miał jakieś 2,40 od tv, jak patrzyłem w sklepie to z jakichś 3,5 metra obraz był super a z 2,5 już taki mniej fajny, ale w domu mam rozgałęzienie kablówki na 2 tv a nie 200 więc może nie będzie różnicy, jaki rozmiar byście radzili???????
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
jesli kaska dla Ciebie nie robi roznicy, to bierz spokojnie 32", zaufaj mi, jak kupisz 26", to po tyg, stwierdzisz, ze moglby byc wiekszy.
 
różnica w cenie

różnica w cenie w tym modelu między 26 a 32 calami to jakieś 650-700 zł, w sumie mógłbym tyle dołożyć, tylko chodzi mi o to żeby się nie okazało że stwierdzę że jest za duży i że od oglądania bolą mnie oczy albo nieobejmuje całego obrazu i musze machać oczami, teraz w pokoju mam 14 calowy crt, divixy i dvd oglądam na 17 calowym monitorze crt, czasami u rodziców oglądam na 21 calowym crt z zazwyczaj z odległości ok 2-2,5 m i wydaje się że to najlepsza odległość dla 21 cali, mam jeszcze pytanie ile cm wysokości i szerokości ma ekran 26 calowego lcd a ile 32 calowego?, jutro podjade jeszcze do centrum sony i zobacze co tam mi powiedzą, jak patrze w sklepie z 2,5m na 32 cale to wydaje się że nie jest wcale za duży ale w domu po 2 godz oglądania filmu może się okazać że jednak jest, a w sklepach internetowych da się tak zrobić żeby wziąść 32 cale i ewentualnie jak się stwierdzi że za duży to zamienić na 26 cali ten sam model, czy raczej będą problemy?
 

pandzik

Member
Bez reklam
Miałem identyczną sytuację. Tv oglądałem na 14" sony. Teraz mam w salonie 32" lcd, odległóśc 2 - 2,5m.
I powiem Ci jedno, gdybym mial kase na 40" to z cała pewnością bym go kupił...
 
a co oglądasz?

dzięki za rady, Pandzik a co oglądasz : tv cyfrową, analogową czy filmy z dvd, bo jeśli chodzi o dvd to i z małej odległości obraz będzie super ale podobno z tv to już gorzej
 

pandzik

Member
Bez reklam
Oglądam głównie DVD i kablówkę z UPC. Obraz z kablówki jest ogólnie rzecz ujmując, dobry. Wszystko zależy od programu. Bardzo dobry jest obraz wszelkich programów TVN, Polsatu, czy też TVP3. Trochę gorzej jest z TVP1 i TVP2.
Ciągle szukam rozwiązania odnośnie montażu N-ki. Mam mieszkanie zorientowane na kierunek pólnocno - zachodni z zasłoniętym kierunkiem południowym. Zastanawiam się nad 2 rozwiązaniami. Ale nie o tym... :)
krótko. Z mojego Sony jestem do tej pory bardzo zadowolony.
;)
 
a jaką wysokość i szerokość ekranu ma tv lcd 26 calowy?, jak podłączyć tv z kompem tak żeby jakość byla super i żebym mógł też filmiki hd oglądać z kompa, czy tylko przez hdmi-divi?????????, w centrum sony koleś mi powiedział że raczej 26 cali ale siedziałem tam na kanapie 3 m od 52 calowego tv i było w sam raz, z tym że leciało discovery hd, i to był tv full hd, podobno jak by tam puścić zwykłą tv to nie dało by się tego oglądać,
 
też bym wziął n , tylko ze kiepsko ze można tylko na 1 tv oglądać, a jak się zacznę bawić w te rozgałęziacze sygnału, drugi tuner to wyjdzie sporo kasy, więc nie wiem czy warto na starcie wyłożyć z 500 czy więcej zł, zeby mieć n na 2 tv, szkoda ze w kablu nie ma hd i niektórych kanałów z n-ki
 

franco

New member
Też mam taki sam problem jak ty z wyborem tv odpowiedniej wielkości.Pokój mam dosyć mały bo tylko 2.10 m szerokości i 4 metry długości.Przymierzam się do kupna modelu kdl26 2030 bo wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem.Oglądać będę na nim głównie divixy i kablówkę [w przyszłości byc może n-ke].
 
słuchaj ja już kupiłem 26 cali, przed zakupem miałem wątpliwości, w sklepie wydawal się mały, w moim pokoju jest ogromny (wcześniej miałem 14 cali), jestem zadowolony że nie wziąłem 32 cali bo byłby naprawdę moim zdaniem za duży, na razie nie podłączyłem do kompa i tylko kablówkę oglądam (Aster analogowa) i jakość niezła, aczkolwiek tak z 2,5 im mniejsza odległość tym gorzej, tv ma 1 wadę, długo trwa zmiana kanałów, jak włącze strojenie, ustawianie kanałów i tam zmieniam to zmieniają się błyskawicznie, jednak przy normalnym pstrykaniu zmiana na drugi kanał trwa z 1-2 sek, ze 4 razy wolniej niż przy zmianie kanałów za pomocą menu ustawiania ręcznego kanałów
 

franco

New member
Tak to właśnie jest że w sklepie nawet 42 cale wyglądają na zbyt małe.Dzięki za odpowiedź.Już w zeszłym tygodniu zdecydowałem że jednak kupie 26".Akurat tak się dobrze składa że mam w pobliżu oficjalnego dystrybutora sony także nie muszę się szwędać po sklepach nie dla idiotów.
 

Grzesiek M.

New member
Witam Panów! Mam na imie Grzesiek i to jest mój pierwszy post na Tym Forum.
Chciałbym Was zapytać co oznaczaja symbole : U, S, P....itp....w oznaczeniach telewizorów SONY HD Ready. Przymierzam sie do kupna 26" i próbuje na poczatek zagłębic sie w szczegóły zanim go kupie. Myślę tez o n-ce....czy naprwade jest dobra?
Pozdrawiam
Grzesiek
 
Do góry