rozdzielczość

dieseltdi

New member
Witam,czytam to wspaniałe forum od dłuższego czasu,ponieważ chcę kupić tv lcd,upatrzyłem sobie sony kdl 32v2500,ale jedna rzecz mnie nurtuje.......czy tv 32 calowe nie występują w wersji 1920x1080,bo raczej takiego nie spotkałem i dlaczego ,czy jest to technicznie niemożliwe??Czy po prostu jeszcze nie czas.....i czy warto czekać??
Prosze o pomoc,wiem że wśród Was są fachowcy,bo wypowiedzi niektórych kolegów są fantastyczne
Pozdrawiam
 

blur123

New member
Różnica jest napewno, szczególnie z bliższej odległości (jeśli oglądasz z odległości powyżej 3m to na 32" raczej różnicy nie zobaczysz). Bez porónania natomiast będzie lepszy obraz po podłączeniu do kompa.
Długo nie trzeba będzie czekać - po nowym roku napewno się pojawią.
 

dieseltdi

New member
Do kompa raczej nie będę podłączał,chyba że z ciekawości,nie mogę kupić większego niż 32 cale ,bo będzie za duży,a zależy mi na w miare dobrym tv i nie chciałbym kupić dziadostwa.
Mam nadzieje że sony też niedługo coś wypuści,bo upodobałem sobie tę markę.
Pozostaje tylko czekać
 

gatar

Active member
Bez reklam
dieseltdi napisał:
Do kompa raczej nie będę podłączał,chyba że z ciekawości,nie mogę kupić większego niż 32 cale ,bo będzie za duży,a zależy mi na w miare dobrym tv i nie chciałbym kupić dziadostwa.
Mam nadzieje że sony też niedługo coś wypuści,bo upodobałem sobie tę markę.
Pozostaje tylko czekać
Witaj.
Z jakiej odległości będziesz oglądał te 32" ?
Poczytaj to: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=10153&highlight=FULL+HD
i przeanalizuj.
 

dieseltdi

New member
helper napisał;
w małym pomieszczeniu umieszczasz 32" i nie masz wyboru, ponieważ nie planuje się full HD o takiej przekątnej
No ale podobno już sie pojawiają.
Ale.....mógłbym może kupić 37 cali ale boję się że będzie za duży,jak myślicie czy 2-2,5 metra to nie jest za mało na 37cali??
No i czy ta różnica miedzy hd ready a full hd jest tak duża,żeby czekać na te 32 cale,bo już dość długo kupuje tet tv i jestem troche skołowany,wiem że postęp w tej branży jest ogromny i zawsze będe z tyłu.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Robertus64

New member
Bez reklam
Odległość 2 do 2,5 m jest dedykowana dla paneli 26" tak naprawdę , 32" to już około 3,5 m a 37" to odległość powyżej 4 - 4,5 m.
 

scott

New member
Robertus64 napisał:
37" to odległość powyżej 4 - 4,5 m.
z 4 m można oglądać obraz o wielkości od 100" do 120" (nawet z dvd), zgodnie z zasadą, że szerokość ekranu powinna wynosić ok 3/4 odległości, chyba że chodzi o zwykłą telewizję z anteny.
 

golota

New member
Ja mam Samsunga 32 cale i myśle że jak miałbym 37 cali to wcale nie było by tragedii, może nawet lepiej troche. Następnym razem napewno będe kupował coś większego:D. Odleglosc około 2,5 metra:eek:
Dodam tylko że na początku myślałem o 26.
Bardzo bym tego żałował
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Telewizja wysokiej rozdzielczości charakteryzuje sie innymi zasadami.
Nie istnieje coś takiego jak odległość - każdy reguluje sobie wg własnych ocen.
Dla mnie wielkość 55" w HD z odległosci 3 metrów to żadna sensacja.
Kupowanie i czekanie na 32" full hd mija się celem idei telewizji wysokiej rozdzielczości. Dlatego tworzone są wyłacznie wielkie ekrany.
Jakość wówczas pochłania i porywa widza w akcję .
Największy progres przewiduje się telewizorów wielkości 70 " i powyżej z uwagi na rozwój technologii programów HD.
Przy wielkości 32" trzeba by siedzieć / aby odczuwać jakość / w odległosci 1-1,5 metra.
pozdrawiam
 
Do góry