SONY BRAVIA + dvd recorder

zsz11

New member
Kupiłem Sony BRAVIA KDL 32 S 2510 oraz zestaw amplituner Sony STR-DG 700 i Sony RDR-HX 720s ,jeżeli chodzi o amplituner niema żadnego problemu ma dwa wejścia HDMI i jedno wyjście ale dvd recorder ma tylko wyjscia 2xeuro 1x component i s-video i oczywiście wyjście coxsialne ,podłączenie poprzez euro złącze jest niezadowalające ,nieposiadam kabla 3xRCA i tu mam pytanie czy zakup kabla 3xRCA zmieni radykalnie jakość obrazu albo lepiej rozejrzeć się za lepszym kablem z eurozłączem.:cool:
 

musti

Banned
Ja mam nieco starszy zestaw, ale eksperymentowałem z kablami. Najlepszy efekt uzyskałem przy podłączeniu komponentowym (można wybrać tryb progressive w RDR). Róznica widoczna w detalach np. lepiej odwzorowana trawa lub inne szczegóły.
Moim zdaniem warto kupić porządny kabel, choć nie przeginaj z ceną. Przyzwoity kupisz za ok. 50 złotych.
 

tytoos

New member
KDL V2500 i RDR HX 900

Witam i może jakś życzliwa dusza pomoże? Zestaw jak w tytule po połączeniu kablami component - ani mrugnie. Na kablu euro działa. Żyła wodna? Pozdrawiam Andrzej W.
 

musti

Banned
Jeśli sprawdziłeś połaczenie componentowe (nie zamieniłeś kolorów) to musisz mieć coś uszkodzone. Proponuję zacząć od wymiany kabla...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
w wielu odtwarzaczach dvd musisz podłączyć najpierw przez eurozłącze. Wówczas otwiera Ci się menu które dopiero pozwala wybrać rodzaj sygnału na złącze komponentowe. I dopiero na ekranie pojawia się obraz z tego złącza.
pozdrawiam
 

musti

Banned
Nie przyszło mi do głowy że możesz mieć wyłączony komponent. Dobra podpowiedź @kiki.
Sprawdź: System Menu/Setup/Video/Component Out - musisz mieć włączony (on).
 

tytoos

New member
Najserdeczniej dziekuję!!!!!!

Zyczliwym duszom za podpowiedzi i donoze co następuje. Miałem w setupie zaznaczony on, kupiłem nowy kabel , chyba nienajgorszy (prolink za 130 zł) i wszystko na nic. Pilot od nagrywarki milczał jak zaklęty - łączności między TV a RDR żadnej. Coś mnie tknęło i zacząłem zmieniać pilotem wejścia w TV i nagle "Eureka" - na AV 3 pojawił się sygnał z RDR. I teraz jeszcze jedno pytanie Dlaczego komunikacja TV - RDR jest tylko na AV 3, skoro na euro miałem to na AV 1 i mogłem bez zmany wejść przełączać się między RDR a TV. COś pokopałem? Pozdrawiam Andrzej W.
 

musti

Banned
Proste - AV1 i AV 2 to wejścia Euro; AV3 to component.
Jeszcze jedna ciekawostka - jak podłaczysz urządzenie przez HDMI będziesz musiał wybrać AV4 lub 5 ;) .
Na szczęście każde wejście możesz opisać, co ułatwia przełączanie źrodeł. No i łatwiej przez wciśnięcie OK i prawy - wtedy rozwijasz listę wszystkich wejść.
 

tytoos

New member
Dziękuję za wszystkie rady. Nareszcie

Działa. A jeśli mozna to mam jeszcze jedno pytanie Czy mozna zmienić czas podawany przez TV - pokazuje o dwie minuty później niż powinien. A w menu nigdzie nie widzę ustawienia zegara. Pozdrawiam i dziekuję
 

musti

Banned
Czas, ktory pokazuje telewizor jak i rekorder jest pobierany z sygnału telegazety i raczej powinien być poprawny.
 

zsz11

New member
ustawienie zegara na tv

Witam !Zegar ustawiamy najprościej naciskając na pilocie "TOOLS" potem "TIMER WYłąCZENIA "-"OK" i na 3 pozycji jest"Ustawienie zegara"
 

tytoos

New member
Dziekuję, ale mimo że czasy powinny być

takie same nie są. Na rekorderze jest poprawny, a w TV opżniony o ponad 2 minuty. Natomiast w "Timer wyłączania" nie ma ustaw zegar, jest tylko ustwaienie timera, a na dodatek nie ma mozliwości podświetlenia tej funkcji. Pozdrawiam!!
 

pandzik

Member
Bez reklam
tytoos napisał:
takie same nie są. Na rekorderze jest poprawny, a w TV opżniony o ponad 2 minuty. Natomiast w "Timer wyłączania" nie ma ustaw zegar, jest tylko ustwaienie timera, a na dodatek nie ma mozliwości podświetlenia tej funkcji. Pozdrawiam!!

Nie w timer wyłączenia. Poniżej masz ścieżkę dost. :)
Ustawienia/Ustawienia timera/nast. zegara.

musti napisał:
Czas, ktory pokazuje telewizor jak i rekorder jest pobierany z sygnału telegazety i raczej powinien być poprawny.

Czas tv. chyba jednak nie jest pobierany z telegazety.
 

tytoos

New member
dziękuję ale u mnie w ustawieniach/

ustawienia Timera nie ma ustawienia zegara - jest tylko -ustawienie timera, timer wyłączani i timer włącznia. Nie ma ustawienia zegara. Pozdrawiam
 

tytoos

New member
Informacje z Sony Poland

Fachowiec z serwisu poinformował mnie, że czas jest pojeciem względnym i róznica 2 minut wobec wieczności jest niczym. Ale na pytanie dlaczego w dwóch urządzeniach sony wiszących na tej samej antenie i pobierających czas z tej samej tekegzety (a jednak z telegazety) oznajił, ze może zabrać TV do serwisu na dwa tygodnie i sprawdzić. Ręce opadają - niech żyje IV RP z fachowcami rodem z wczesnego Gierka, a może nawet Gomułki
 

pandzik

Member
Bez reklam
tytoos napisał:
ustawienia Timera nie ma ustawienia zegara - jest tylko -ustawienie timera, timer wyłączani i timer włącznia. Nie ma ustawienia zegara. Pozdrawiam

Z tego co napisałeś na poprzedniej stronie, wiem że chodzi Ci o model V2500.
Tu masz podręcznik użytkownika. Na stronach 199 i 200 poczytaj sobie o nastawach zegara.

pozdrawiam.
 

tytoos

New member
Dziękuję, ja też to znalazłem w instrukcji

ale jest drobny problem - punkt nastawienie zegara z instrukcji nie ma nic wspólnego z TV. W menu TV na ekranie nie ma takiej funkcji:(. Pokrywałoby sie to z tym co mówił geniusz z serwisu, że sygnał czsu jest pobierany automatycznie z telegazety. pozdrawiam
 

tytoos

New member
Dziękuję, ja też to znalazłem w instrukcji

ale jest drobny problem - punkt nastawienie zegara z instrukcji nie ma nic wspólnego z TV. W menu TV na ekranie nie ma takiej funkcji:(. Pokrywałoby sie to z tym co mówił geniusz z serwisu, że sygnał czsu jest pobierany automatycznie z telegazety. pozdrawiam
 
Do góry