Sony HDR-HC7E jak zgrać materiał na nowy laptop

wka007

New member
Witam.
Mam problem. Mam kamerę Sony HDR-HC7E i do tej pory materiał zgrywałem na stary laptop poprzez podłączenie: kamera HDV/DV, laptop karta FireWire IEEE 1394 i nagrywałem na płyty przez dołączony do kamery program Picture Motion Browser.
Kupiłem teraz nowy sprzęt Acer E1 571G. Laptop ten posiada następujące porty:
3x USB
1x HDMI
1x VGA
1 x RJ45 LAN
Proszę pomóżcie i powiedzcie w jaki sposób mam teraz zgrywać materiał z kamery? W kamerze muszę podłączyć pod HDV/DV żeby to przenieść do kompa i nagrać na DVD.
Kamera ma HDMI tak jak laptop ale poprzez HDMI z tego co wiem to tego nie zrobię...:-?
Podaję jeszcze porty kamery:
HDV/DV (i.LINK)
COMPONENT out
A/V out
mini USB
HDMI

Proszę o pomoc i sugestie.
Z góry dziękuję.
 

tdx

New member
Bez reklam
Musisz zaopatrzyć się w kontroler FireWire pewnie zewnętrzny bo Twój laptop slotu express card pewnie nie ma
 

joker

New member
Witam,
Były kiedyś dostępne konwertery Firewire - USB2.0, ale w 2011 firma przestała je produkować.
Na dzień dzisiejszy najlepiej by było znaleźć PC stacjonarny i najwyżej do niego podłączyć kartę z Firewire.
Innym rozwiązaniem jest zakup grabbera HDMI, akurat te urządzenia są dostępne dla USB i nie są strasznie drogie <1000zł. Ale na jeden raz hmm miałbym wątpliwości. Ewentualnie możesz wysłać do kogoś kto ci zgra kasetę (np. do mnie).
 
Do góry