Montaż AVCHD

kropa_2

New member
Witam,

Jestem nowy na forum, tylko dlatego, że przewertowałem je jako "gość" i konkretnej odpowiedzi nie znalazłem, mimo że temat poruszany był kilkanaście razy.

Sprawa jest krótka: Potrzebuje zmontować filmik z około 100 krótkich sekwencji nagranych przez kamerę SONY HDR-CX160E w formacie .m2ts. Chciałbym to bezboleśnie zmontować i wypalić na płytce DVD, tak, żeby wszyscy (czyli nie tylko Ci, którzy mają w domu odtwarzacze Blu Ray i konsole PS3) członkowie rodziny znaleźli pod choinką "zeszłoroczne święta".

Szukam (darmowego) programu, który będzie w obsłudze prosty jak Windows Movie Maker i który będzie pracował na formacie .m2ts, a następnie pozwoli mi całość przekonwertować do .avi, żeby cały projekt zrzucić na płytkę dvd (wiem, straci na jakości, ale nie ona jest tutaj priorytetem).

Ewentualnie szukam programu, który pozwoli mi przekonwertować pliki .m2ts na .avi/mpeg/wmv, żebym całość sobie posklejał w Windows Movie Makerze... Jeśli to możliwe.

Prosiłbym o oszczędzenie sobie uwag typu "po co kamera hd, skoro i tak wypalasz to na dvd", "jesteś głupi", "było na forum setki razy" itp.

Będę wdzięczny, za pomoc.
Pozdrawiam!
 

tdx

New member
Bez reklam
To tak po ludzku jak chcesz to zrobić to konwertujesz np w programie virtualdub do formatu bezstratnego mjpeg i składasz sobie z przejściami w WMM...

Możesz pracować też bezpośrednio w VD tylko z wytczką DirectShow lub AviSynth
 

kropa_2

New member
o. dzięki. już Virtual Dub działa. Plugin "DirectShow" chyba też tj. otworzył się plik .m2ts w VD i dał się zapisać jako avi, ale po zapisaniu strrrasznie klatkuje i dźwięk i obraz. Da się gdzieś to dokładnie skompresować (ustawienia rozdzielczości .avi itp. itd.?)
pozdrawiam!
 
...Szukam (darmowego) programu, który będzie w obsłudze prosty jak Windows Movie Maker i który będzie pracował na formacie .m2ts, ...!
Pinnacle Studio 14 HD
Co prawda, nie jest to darmowy program, ale obecnie nie aż tak drogi jak kiedyś.
Ja już mam go od kilku lat i wszystko montuję w nim. Prosty w obsłudze i więcej możliwości niż WMM.
Każdy projekt można zapisać do wspomnianych przez Ciebie formatów.

PS. Chciałem wykasować ten post, bo w sumie o co innego chodziło Ci w temacie, ale nie mogę.
Szkoda, że nie można usuwać postów.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Ale zapisujesz do avi jakim kodekiem?

r.urbanski wystarczy kliknąc edytuj>>usuń>>kasuj wiadomość>>usuń tą wiadomość :D
 

kropa_2

New member
Zapisuje przez VirtualDub z wtyczka DirectShow (robiac Save as avi...). Oprócz tego mam zainstalowany najnowszy K-lite codeck pack (bodaj 10 i coś). Plik w avi ma ok. 3giga mimo ze trwa 30 sekund. Strasznie tnie i do tego obraz czasami faluje jak kiedys obraz na niedostrojonym telewizorze.
Podejrzewam, ze to sprawa procka w kompie, bo filmu Bripy tez plynnie nie dzialaja, wiec {mam nadzieje} wystarczy tylko zmniejszyc rozdzielczosc, dac dzwiek do stereo i bedzie tak jak chce, zeby w WMM sie pobawić "po ludzku" ;)
 

tdx

New member
Bez reklam
Bo zapisujesz bez kompresji dlatego sie nie wyrabia dodatkowo jak faluje to zla rozdzielczosc :)

Wysłane z mojego GT-I9100
 
Do góry