W805 po kilku miesiącach - rozczarowanie

maciek8791

New member
Witam,

Panowie chciałem podzielić się moją opinią co do tego tv.
Tv ma dwa ogromne plusy - fantastyczne skalowanie obrazu SD - chyba faktycznie sony najlepiej to dopracowało, oraz ładny ostry obrazek w HD.
Natomiast niewybaczalna jest czerń, której po prostu nie ma. Patrzenie na to boli. Mamy do czynienia z jakaś granatową szarością, ale z czernią nie ma to nic wspólnego co widać ogladając jakikolwiek film - starczy spojrzec na ramkę która jest czarna i widzimy że nasza czerń to jakiś szary albo granat.

Do czerni dzielą ten telewizor po prostu lata świetlne.

Powiecie może że to nie wada. To nie byłaby wady gdyby tv kosztował mniejsze pieniądze. Uważam, że za tą kasę można kupić coś lepszego. Chciałem kupić tv ktory przynajmniej dorównywałby w5500 którego miałem - wyszło nieporozumienie. Teraz rozglądam się za st60. Wydaje mi się też, że samsungi typu f6400 biją sonego jeśli chodzi o czerń na łeb.

Panowie jak macie kupić to 805 to odradzam, nie za te pieniądze.

pozdrawiam - Maciek
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Oj chłopie , chłopie .Kolejny gość co jak dziecko musi się na własnej skórze przekonać że telewizory LED LCD się do telewizji oraz oglądania filmów nie nadają . To szajs obliczony na przynoszenie zysków bo : tani w produkcji i drogo w sprzedaży . HAHAH . Kup sobie plazme a ten złom jak znajdziesz kupca sprzedaj póki jest wart czapke gruszek , bo potem nawet jednej za to badziewie nie dostaniesz . Nawet nie wiesz ilu kumpli po kupnie LED LCD do mnie wpadło pooglądać obraz z plazmy Panasonica serii VT i wywaliło czym prędzej swoje złomy ledowe . Dali sie tak jak Ty omamić reklamą. Takich jak TY na tym forum jest masa ale się nikt nie chce przyznać że go nabito w butelkę . No ale lepiej przejżeć na oczy późno niż wcale .pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
jeśli to temat o plazmę czy lcd to proszę umieścić w odpowiednim dziale
 

SDman

Banned
Witam ponownie,

nie ustawiłeś W805 poprawnie na pewno.

Kolor fabryczny jest mocno przesunięty w stronę zielonego zdecydowanie za mocno -widać to w szczególności
na ciemnych scenach.

Tryb: standardowy
Podśw: 6, kontr:90, jasno:50, nasyc:53, odcie:0, temp:cieple2, ostro:35, red zakl;wył, mpeg: wył,
Łag.grad: mała, Moutio: Tru Cinema, tryb film: auto, kor czern: śred., zaw.kontr; śred, gamm: -1, auto.ogr.jasn: śred.
Czyst: bieli: mała, Zyw.kol.;min;
Balans bieli;
WR -1, WG -30, WB -1, PR +1, PG +14, PB +8

Uwyd. szcz.: śred, nat.kol.skóry: wł.

Oczywiście korekty kontrastu , podświetlenia, jasności w minimalnych odchyleniach zalecam
we własnych warunkach domowych, może się komuś podpasuje.

Uważam, że ten model jest w swojej klasie jednym z najlepszych,
Nawet droższy brat W905 jest za drogi w stosunku do W805, chociaż w SC jest promocja,
która tą różnicę niweluje.

Pozdr
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jesli chodzi o czern to nie moze byc dobra z matryca taka jaka jest zastosowana w tym modelu... i to powinienes wiedziec kupujac ten model tv. Wiec nie mozesz byc tym zaskoczony.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
No dokładnie, choć Sony zrobiło kpinę, model HX855 kosztował 6500zł i miał czerń, a w 2013 Sony zrobiło W805 (6tyś) i W905 (9tyś).
Ja nie rozumiem tej polityki, rozumiem kwestię wyciągania kasy, ale jakim kosztem?
 

RalfHD

Banned
Jesli chodzi o czern to nie moze byc dobra z matryca taka jaka jest zastosowana w tym modelu... i to powinienes wiedziec kupujac ten model tv. Wiec nie mozesz byc tym zaskoczony.

Dzień dobry , na wstępie się przywitam jestem nowym użytkownikiem forum.

Takie same matryce IPS są w LG, Philipsach, Panasonicach, moim zdaniem dają one
przede wszystkim dobrą (naturalna paletę barw), czerń lub inaczej skala czarnego jest
wynikiem również obróbki obrazu przez procesory obrazu i zastosowane filtry.
Panasonic serii WT i DT stosuje jedne z najlepszych ale tańszy sporo Sony W805 jest znacznie
lepszy od LG czy Philipsa pod tym względem i wieloma innymi.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum :)
 

leon107

New member
Panowie proste pytanie czy 55w805 czy 55w905? rozważałem zakup tego pierwszego bo tańszy prawie o 2 tyś ale po tych postach chyba jeszcze dozbieram i wezmę 905 może w grudniu będzie obniżka.
 

accu

New member
Bez reklam
Panowie proste pytanie czy 55w805 czy 55w905? rozważałem zakup tego pierwszego bo tańszy prawie o 2 tyś ale po tych postach chyba jeszcze dozbieram i wezmę 905 może w grudniu będzie obniżka.

Witam uprzejmie,

Moim , skromnym zdaniem trafnie myślisz .;-)
Telewizor firmy Sony KDL-55W905A ma bardzo dobry obraz po ustawieniu odpowiednim poszczególnych
parametrów obrazu , które nie znajdują się jednak w głównym menu , tylko trzeba niestety wyszukać w podmenu telewizora , gdyż są one tam "poukrywane" . Nie jest to jednak czynność skomplikowana , a w dodatku
pozwala bliżej zapoznać się z poszczególnymi opcjami podmenu . Choć zakup polecam zrealizować w miarę możliwości , osobiście w którymś z salonów Sony , gdzie można bliżej "zapoznać się " z tym modelem "live" i trafić
może na jego promocję .
BTW , na obniżkę grudniową to raczej bym nie liczył , jak już to może w lutym 2014 r , ale to "moje gdybanie ".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

przemo77

New member
Po kalibracji 805 tez ma swietny obraz. Sam korzystalem z uslug p.Macieja i polecam. Ja mojego W805 kupilem w kwietniu tego roku i ciagle jestem nim zachwycony.
 

mystaloba

New member
Ja też posiadam W805 55" i w samych superlatywach mogę o nim mówić. Jedyna wada to minimalny banding, ale w jakim tv o martycy IPS nie jest on widoczny ? Natomiast jakieś efekty teatru czy chmurki w ogóle nie są widoczne bo zwyczajnie ich nie ma. Ja postawiłem na ten tv dla sportu a bardziej dla meczów piłki nożnej i koszykówki i się nie zawiodłem dzięki cudownej dynamice obrazu bez żadnych zacięć.
Jeszcze słówko o menu, jest tak szybkie, że nie jeden 4-rdzeniowy procek by pozazdrościł. Nie to co w Philipsach.
Kolor czarny nie jest może taki jak smoła ale spokojnie po odpowiednim ustawieniu obrazu można bez nerwów obejrzeć jakikolwiek film.

Ja polecam ten egzemplarz przede wszystkim dla maniaków sportu i gier konsolowych.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja też posiadam W805 55" i w samych superlatywach mogę o nim mówić. Jedyna wada to minimalny banding, ale w jakim tv o martycy IPS nie jest on widoczny ? Natomiast jakieś efekty teatru czy chmurki w ogóle nie są widoczne bo zwyczajnie ich nie ma. Ja postawiłem na ten tv dla sportu a bardziej dla meczów piłki nożnej i koszykówki i się nie zawiodłem dzięki cudownej dynamice obrazu bez żadnych zacięć.
Jeszcze słówko o menu, jest tak szybkie, że nie jeden 4-rdzeniowy procek by pozazdrościł. Nie to co w Philipsach.
Kolor czarny nie jest może taki jak smoła ale spokojnie po odpowiednim ustawieniu obrazu można bez nerwów obejrzeć jakikolwiek film.

Ja polecam ten egzemplarz przede wszystkim dla maniaków sportu i gier konsolowych.

Jesli chodzi o teatr w sonym to nigdy nie bylo tego "defektu" jest to jedna z najlepiej na rynku radzacych sobie z tym problemem firma, szybkosc menu to tez jest bajka i do philispa nie ma co porownywac, ale za to philips ma swietna czern i ambilight wiec co kto woli. Ja wole sonego i takowy tv posiadam.
 

susa

New member
Witam.
Dosyć długo szukałem telewizora, który mógłby służyć zarówno jako monitor pod konsole, jak i typowy odbiornik tv. Mój stary(12 lat) CRT JVC powędrował do teściowej (zachwycona pięknym obrazem), której padł po czterech latach Samsung. Wybór padł na Sony W805, chciałem kupić 47 cali, lecz cena okazała się zaporowa i do domu zawitał Sony 42 calowy. Obraz po szybkich ustawieniach jest dobry, kolory są przyjemne dla oka, czerń nie jest tragiczna, jak niektórzy opisują. Brak efektu teatru. Sport w tym tv ogląda się bez żadnych niedoskonałości. Mały input lag w grach na duży +. Co dziwne, DVBT jest lepsze od sygnału UPC, skalowanie w SD na bardzo dobrym poziomie. Minus za brak flasha w przeglądarce oraz bardzo mało widżetów w języku polskim. Pozdrawiam
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Hej..to ten post mi skomplikował wybór...

Ja szukalem baaardzo dlugo. Raz miała byc plazma, raz led i tak wkółko. Im wiecej czytalem na forum tym mniej wiedzialem i decyzja sie komplikowala. Gdy juz bylem prawie zdecydowany na konkretny model, ktos wrzucil posta ktory mnie studzil i poszukiwania od nowa.
Pare dni temu poszedłem po prostu do Sony Centre i kupiłem 55w805 z 5 letnią gwarancja i jestem zadowolony.
Obraz bajka, do ps3 rewelacja. Czerń nie jest gleboka, ani czrna jak smola, ale tragedii nie ma, przynajmniej dla mnie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja szukalem baaardzo dlugo. Raz miała byc plazma, raz led i tak wkółko. Im wiecej czytalem na forum tym mniej wiedzialem i decyzja sie komplikowala. Gdy juz bylem prawie zdecydowany na konkretny model, ktos wrzucil posta ktory mnie studzil i poszukiwania od nowa.
Pare dni temu poszedłem po prostu do Sony Centre i kupiłem 55w805 z 5 letnią gwarancja i jestem zadowolony.
Obraz bajka, do ps3 rewelacja. Czerń nie jest gleboka, ani czrna jak smola, ale tragedii nie ma, przynajmniej dla mnie.

Dokladnie tak trzeba zrobic bo inaczej sie nie kupi nic..
 

pebe86

Member
Bez reklam
Ja ostatnio zrobiłem sobie przerwę od czytania o tych wszystkich bandingach, cloudingach itp. i jakoś człowiek mniej się tym wszystkim przejmuje :)

Ja z perspektywy czasu również jestem z W805 zadowolony. Nie twierdzę że to najlepszy tv w swojej klasie, może są i lepsze. Ale ogólnie W805 oceniam pozytywnie- bardzo przyzwoite skalowanie obrazu SD, efekt teatru dostrzegalny dopiero na bardzo zaawansowanych "upłynniaczach" obrazu (w przeciwieństwie do np. Philipsa, gdzie dostrzegałem go znacznie wcześniej).

No i w tej chwili kosztuje już naprawdę znośne pieniądze, także w swoim budżecie (porównując LEDy podobne cenowo) moim zdaniem wybór w porządku.

A poza tym dobrze ktoś ostatnio napisał w wątku o 6008- jak ktoś ma większe wymagania, to niestety trzeba się liczyć z wyłożeniem znacznie większych pieniędzy. I będzie lepiej :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry