Uchwyt - Sony HX850/W805

swiatek94

New member
Witam serdecznie, przymierzam się do kupna Sony HX850 albo W805 i zastanawiam się nad uchwytem do tego TV, potrzebuje go do skończenia zabudowy, którą tworzę w pokoju, tylko nie wiem jaki uchwyt zastosować, żeby pasował do obu modeli, chyba że mają one inny rozstaw śrub i jeden uchwyt nie obsłuży HX i W.

Pozdrawiam
 

swiatek94

New member
Dziękuje za odpowiedź.

Czy mógłbyś polecić jakiś sprawdzony Uchwyt, za w miarę rozsądne pieniądze dla TV od 46-60, raczej więcej u mnie nie zagości.
 

swiatek94

New member
Takie, które warto wydać, czyli potrzebuje wieszaka wartego swojej ceny.

200-300zł taki budżet, nie wiem czy to dużo czy mało, nie znam się kompletnie, potrzebuje po prostu pomocy ;)
 

ernet

Active member
Bez reklam
Takie, które warto wydać, czyli potrzebuje wieszaka wartego swojej ceny.

200-300zł taki budżet, nie wiem czy to dużo czy mało, nie znam się kompletnie, potrzebuje po prostu pomocy ;)
Szczerze polecam UCHWYT DO TELEWIZORA DULIK&LAUK R-200, R-300, R-400 w zależności
od rozstawu otworów montażowych w TV. Ja już powiesiłem 3 TV na tych wieszakach i są rewelacyjne !
DULIK & LAUK
na dole strony film instrukcyjny :)
 

swiatek94

New member
Dziękuje za propozycje

SDman - HX850 i W805A mają ten sam rozstaw w sensie 400x400 czy 200x200, bo przeczytałem, że są te dwa standardy i nie wiem czy ten wieszak, który podałeś będzie pasował do 200 jak i 400.

ernet - Świetny patent, ale czy nie będzie problemu z klocami ważącymi 24kg? Bo na filmiku, który jest na stronie zawieszają tv 22-24 więc taki spokojnie utrzyma się na tych dwóch malutkich kołkach ;)

ps. Może nie w temacie, ale może zamiast szukać HX850 dostanę coś równie dobrego do tych 5000-5500 tysięcy, np. Jakiś samsung/philips ?
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Dziękuje za propozycje

SDman - HX850 i W805A mają ten sam rozstaw w sensie 400x400 czy 200x200, bo przeczytałem, że są te dwa standardy i nie wiem czy ten wieszak, który podałeś będzie pasował do 200 jak i 400.

ernet - Świetny patent, ale czy nie będzie problemu z klocami ważącymi 24kg? Bo na filmiku, który jest na stronie zawieszają tv 22-24 więc taki spokojnie utrzyma się na tych dwóch malutkich kołkach ;)

ps. Może nie w temacie, ale może zamiast szukać HX850 dostanę coś równie dobrego do tych 5000-5500 tysięcy, np. Jakiś samsung/philips ?

Witam,
jak jesteś zdecydowany na Sony, to daj spokój z powystawowym i bierz W805.
Dostaniesz poprawiony dźwięk, nowszy smart TV, drugiego pilota (mnie się podoba) miracast NFC.
W8 przegra jedynie z HX poziomem czerni i kontrastem, ale paletę kolorów (IPS) ma bardzo dobrą.
Sony ma vesa 300x300
Oczywiście silna konkurencja to Philips 6008 lub 7008.

Pozdr.
 

swiatek94

New member
Witam,
jak jesteś zdecydowany na Sony, to daj spokój z powystawowym i bierz W805.
Dostaniesz poprawiony dźwięk, nowszy smart TV, drugiego pilota (mnie się podoba) miracast NFC.
W8 przegra jedynie z HX poziomem czerni i kontrastem, ale paletę kolorów (IPS) ma bardzo dobrą.
Sony ma vesa 300x300
Oczywiście silna konkurencja to Philips 6008 lub 7008.

Pozdr.

Rozumiem, tylko HX850 ma 800Hz i 3D aktywne, a w805 400Hz i 3D Pasywne.
Generalnie będę sporo filmów oglądał w 3D jak i grał, ale cenie sobie efekt, bo nieważne czy mam pasywne czy aktywne... oczy i tak się psują.

Zobaczę jeszcze te Philipsy, tylko martwi mnie ich serwisowanie w razie komplikacji, czytałem, że jest bardzo problematyczne, to prawda?
 

swiatek94

New member
Zdecydowałem się na model HX855, mam nadzieję, że cena 5000zł była rozsądna.

Jedno mnie tylko ciekawi, dlaczego ten model nie obsługuje NTFS ? Jakieś ograniczenia sprzętowe, czy to jakiś czysty marketing, bo np. model HX955 już go obsługuje. Czy może jakieś nowe oprogramowania załatwiają problem z NTFS.

Ewentualnie exFAT - tutaj mogę wrzucić film powyżej 4GB, czyli np. mkv ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry