Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

Michu30

New member
Witam chciałbym zapytać w czym jest różnica pomiędzy tymi modelami Sony XH9005, XH9077, XH9096 cena jest identyczna a modeli 3 lub i więcej podobnych do siebie wiem tylko tyle że w modelu XH9005 podstawa nie jest regulowana a jakie różnice są w innych modelach Sony XH90? Cena tych telewizorów jest taka sama. Przymierzam się do zakupu jednego z tych modeli o ile się nie zniechęcę jeszcze bardziej.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Kolorem ramki - 9077 ma srebrną oraz mozliwoscią umieszcznia stóp w dwóch pozycjach - wąskiej i szerokiej. 9005 nie ma takiej możliwości..
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Jeśli masz SONY z 2014 roku i jesteś zadowolony to szkoda kasy na nowy TV. JA mam SONY z 2010 roku EX710 i nowa seria X70 gra podobnie z tą róznicą, że w nowej X70 kolory są bardziej nasycone. Oczywiście jak zmienisz na XH9505 różnica będzie duża. Jasność, kolory i obróbka obrazu robią wrażenie. Poczekaj dwa trzy lata i zmienisz na coś z nową techmologią co na 100% da Ci duzo satysfakcji.
 

Michu30

New member
Ja potrzebuję tv pod nowe konsole tym jest podyktowana zmiana na nowy tv. Mam zamiar w najbliższym czasie kupić ps5 i potrzebuję tv z 4k i hdmi 2.1 bo na starym tv mam tylko full HD a chciałbym już wykorzystać potencjał nowych konsol.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Do tych celów SONY XH90 będzie b.dobrym wyborem. Alternatywą moze być SAMSUNG Q80T ale nie ma DOLBY VISION i nie obsługuje dźwięku DTS
 

Michu30

New member
Do tych celów SONY XH90 będzie b.dobrym wyborem. Alternatywą moze być SAMSUNG Q80T ale nie ma DOLBY VISION i nie obsługuje dźwięku DTS

I dlatego zastanawiam się nad kupnem tego tv i pytam o różnice między modelami bo tv z serii xh90 jest przynajmniej 3 ale z tego co się dowiedziałem to różnią się kolorem oraz podstawą. Na dniach mam zamiar zamówić ten tv bo jednak oleda sobie odpuściłem ze względu na ogromną liczbę niezadowolonych użytkowników z powodu wypaleń nie chciałbym kupić tv i po 2 lub 3 latach wywalić go na śmietnik. A dużo gram i wykorzystuje także tv do PC więc oled odpada.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na Oleda jest gwarancja 2 lata - więc bez obaw. Nowe modele LG nawet promowane jako Game Mode. Radość z jakości i do grania - warta kasy.
Jak zadzwonisz podam Ci szczegóły co i jak robić.
Gwarancja radości 100%
 

SDman

Banned
Dokładnie 2 lata bez obaw z ewentualnymi niedogodnościami (serwis). Później to już loteria, faktem jest, że do grania OLED daje jeszcze większą przewagę nad LCD. Kolega (gracz) miał w domu Samsunga Q85R i LG E9 i wybrał E9 dla gier.
 

Michu30

New member
Dopóki technologia oled nie będzie wolna od wypaleń to raczej nigdy się na taki tv nie zdecyduje a dużo myślałem nad zakupem oleda ale jednak odpuszczam. Nie mam zamiaru bawić się z tv jak z jajkiem nie o to tu chodzi. Dużo jest ludzi którym oledy wypalały się zaraz po gwarancji i jednak zwykły lcd ma tu ogromną przewagę. Oledy może i mają ładniejszy i czystszy obraz ale ryzyko wypaleń moim zdaniem całkiem je dyskwalifikuje. Po prostu nie kupię czegoś co jest niedopracowane wolę słabsze parametry obrazu niż potem chodzić i biadolić ze 6000 zł bo po tyle chodzi lg cx poszło w kosz. Raczej oled 6 lat raczej u mnie by nie wytrzymał nie z moimi przyzwyczajeniami i nie z pracą pod pc. Jestem świadomym konsumentem i nie wiem jakby kto zachwalał te oledy to i tak nie wezmę do póki technologia nie będzie w pełni dopracowana pod kątem wypaleń. W sieci naczytałem się tyle negatywnych opinii że masakra a co najlepsze wypalają się już te nowe tv z linii cx, bx to też mówi dużo o matrycach w tych tv a przypomnę że te tv dopiero są na rynku od paru miesięcy. No w sieci opinii negatywnych jest bezliku.
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
@Michu30 Jestem takiego samego zdania , Kupiłem nie dawno sony 55xf9005 z 2 letnia gwarancją + wykupiłem na 1 rok ubezpieczenie do tego tv i po 3 latach zobaczymy jak Oledy będą spisywać się z wypaleniami matryc , Bo to jest najważniejsze , Dać tyle kasy za taki tv i co ? zaraz po dwóch latach papach panel i lipa , na złom , Także i z czasem na Oleda przyjdzie czas ale jeszcze nie !!!!
 

Michu30

New member
@Michu30 Jestem takiego samego zdania , Kupiłem nie dawno sony 55xf9005 z 2 letnia gwarancją + wykupiłem na 1 rok ubezpieczenie do tego tv i po 3 latach zobaczymy jak Oledy będą spisywać się z wypaleniami matryc , Bo to jest najważniejsze , Dać tyle kasy za taki tv i co ? zaraz po dwóch latach papach panel i lipa , na złom , Także i z czasem na Oleda przyjdzie czas ale jeszcze nie !!!!
Dokładnie po pracują nad technologią lub wejdzie coś jeszcze lepszego za kilka lat i się w tedy będzie oceniać czy to się nadaje do codziennego używania. Bo póki co telewizory oled nie są do użytku codziennego a tym bardziej do intensywnego grania w gry. Oledy są dobre jedynie do oglądania filmów i tu na pewno sprawdzają się wyśmienicie ale mi telewizor potrzebny nie tylko by oglądać filmy więc oled na chwilę obecną odpada mimo że ma super kontrast i głęboką czerń.
 

Michu30

New member
A jeszcze mam takie pytanie w którym modelu tego telewizora można zmniejszyć rozstaw nóżek? Bo coś czuję że w rozstawie klasycznym ten tv nie zmieści mi się na stolik wersja 55 cali telewizor będzie stał w niewielkim pokoju. Model xh9005 ma chyba tylko jedną opcję klasyczną rozstawu podstawy a reszta modeli jak to z nimi jest? Zawszę mogę powiesić tv na ścianie ale jednak wolałbym go mieć na stoliku.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
odp. masz na 1 stronie tego postu :)

to tak na czuja kupujesz? zmierz rozmiar stolika, zobacz rozstaw stopek w modelu 9005 i bedziesz wiedzial

btw. ja mam inny problem,szafka rtv spelnia wymagane rozmiary, ale stoja nie niej ampek i wzmak i tutaj maly zonk. Posrodku hjest jeszcze glosnik centralny, ktory jest za maly na rozstaw stopek. Mam nadzieje, ze obecny uchwyt od plazmy 37" spoelni swoje zadanie-ma duzy zakres regulacji.

Moze mi ktos zmierzyc w jakiej odleglosci od dolu TV 65 " znajduja sie otwory do powieszenia?
z gory dzieeki
 
Ostatnia edycja:

r4m

New member
Myślicie, że ceny na XH90 mogą spaść jakoś niebawem? Wiadomo, że to wróżenie, ale może ktoś z Was kojarzy jak to było np z zeszłorocznymi modelami? Kiedy najbardziej się opłaca kupować?

Aktualnie mogę wyrwać te tv w myślę całkiem dobrych cenach - 55XH9096 za ok 3800 a 65" wersja za 5000 zł. Zastanawiam się tylko czy brać czy jeszcze czekać bo może ceny będą niedługo dużo lepsze niż te powyżej...
 
Do góry