65XG8596 vs Oled 55C9

Czesław

New member
Witam


Mam spory dylemat - odległość od tv 3m,co wybrać lepszą jakość obrazu - Oled 55 czy dużo gorsza jakość ale za to 65 cali Sony.W grę wchodzą dwa modele,które mam w bardzo dobrych cenach 55C9 i sony 65XG8596.Co lepiej się sprawdzi przy tej odległości ? Oglądanie to 80% Netflix 20% NC+ i większość oglądane będzie wieczorami.Z gory dzięki za pomoc w wyborze.
 

jar3czek

New member
Posiadam LG OLEDC9 i mogę go odradzić z jednego powodu - skopana implementacja Dolby Vision po HDMI (brak czarnego koloru - zamiast niego wszystko jest szare). LG wie o problemie, ale raczej nie kwapi się do naprawy.
Więcej info można znaleźć w wątku na reedit(fraza lg oled c9 hdmi dolby vision problems w google), inni też mają z tym problemy.

Poza tym wszystko inne w modelu TV jest na plus, ale patrząc na to że Dolby Vision będzie raczej dominującym formatem HDR w najbliższych latach, wziąłbym coś na tej samej matrycy LG ale jednak od innego producenta TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy HDR DV to sztuczny twór i oby tak samo ja 3D spadł w otchłań czeluści jak najszybciej.
 

Czesław

New member
Czesław - jaki masz teraz telewizor i czy jesteś z niego zadowolony ?


Mam Sony55W828 bodajże 4 lata.Tak jestem zadowolony,aktualnie cały smart działa juz wolno,ale matryca VA mi odpowiada.Z tego względu boję się tego IPS-a w Sony ale 65 pewnie zrobi fajne wrażenie.Z kolei Oled to jakość obrazu i tu jestem w kropce.Sony mogę mieć za 3.8k a 55C9 za 4.6
 

Darekpop

New member
Szukaj 65xf9005 przy takiej odległości. W tej cenie jest szansa. Niech się kiki wypowie, może się mylę.
 
Ostatnia edycja:

Darekpop

New member
W xf masz matrycę VA w xg IPS. Do filmów xf zdecydowanie lepszy, lepszy kontrast, czerń, podświetlenie na całej matrycy, lokalne wygaszanie, dużo wyższa jasność w HDR. Netflixa ogląda się super. W xg takiego efektu nie będzie.
 

Piechu86

New member
Mam pytanie co do jasności matrycy SDR. Czy w rozmiarze 65" wynosi ona ok. 600 cd/m2. Również zastanawiam się nad wyborem pomiędzy 65XG8596 a 65XF9005 do bardzo jasnego salonu.
 
Do góry