ZD9 czy jednak OLED

AudioFan

New member
Zdecydowanie Oled i to pod każdym względem .
Zaloguj się tylko w Klubie HDTV .

Zdecydowanie to powinieneś wskazać czemu OLED a nie ZD9.
Dla mnie oled to totalna porażka. Technologia z wadą wrodzoną, chodzi o wypalanie.
Jakbym musiał obchodzić się z TV jak z jajkiem, żeby statycznych elementów unikać na ekranie to chyba bym.......nie dokończę, kultura mi nie pozwala.

Porównywałem Oleda A1 do XE93 i wybrałem tego drugiego.
Oled ma swoje plusy typu czerń i kontrast, ale XE93 jest wybitnym LCD pod tym względem i naprawdę robi wrażenie a o takim efekcie HDR jaki potrafi wygenerować to oledy mogą sobie na razie pomarzyć.

Brałbym ZD9 bez zastanowienia.
Kupiłem XE93 gdyż ZD9 był dla mnie za drogi, ale ten drugi to jeszcze bardziej dopracowany TV.
 

barburian

New member
Bez reklam
Witaj, zdecydowanie OLED jeśli nie będziesz oglądał statycznych obrazów po parę godzin bez przełączania TV. NP TVN24 kilka godzin dziennie non-stop
czy TV Trwam po 8h dziennie , POLSAT INFO itp...
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Uzasadnij swoją wypowiedz .... Bo jak na razie jak wyżej przedmówca pisze ... Ja też jestem przeciw OLEDOWI !!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lettner123

New member
Ktoś moze byc przeciwko oledom lub nie ale fakt jest taki że jeśli chodzi o jakość obrazu to OLED jest lepszym TV niż ZD9 .Wypalenia to inna sprawa
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jedyne co mnie do tej pory zniechęcało do oleda to fioletowa poświata. W nowych modelach już tego nie ma, więc i decyzja jednoznaczna.
Co do wypalenia to faktycznie LCD wypalają się równomierniej. U mnie wypaliła się dokładniej po 5-ciu latach. Tyle, że cała w jednej chwili...
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Zdecydowanie to powinieneś wskazać czemu OLED a nie ZD9.
Dla mnie oled to totalna porażka. Technologia z wadą wrodzoną, chodzi o wypalanie.
Jakbym musiał obchodzić się z TV jak z jajkiem, żeby statycznych elementów unikać na ekranie to chyba bym.......nie dokończę, kultura mi nie pozwala.

Porównywałem Oleda A1 do XE93 i wybrałem tego drugiego.
Oled ma swoje plusy typu czerń i kontrast, ale XE93 jest wybitnym LCD pod tym względem i naprawdę robi wrażenie a o takim efekcie HDR jaki potrafi wygenerować to oledy mogą sobie na razie pomarzyć.

Brałbym ZD9 bez zastanowienia.
Kupiłem XE93 gdyż ZD9 był dla mnie za drogi, ale ten drugi to jeszcze bardziej dopracowany TV.
Większość twojego posta to bzdury :)
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Znowu znaFcy piszą że oled to dno bo te wypalenia :( , czytam i szlak mnie trafia że dla nie których jakość obrazu liczy się mniej niż uniwersalność panelu , bo kto kupuje taki tv do oglądania tego info szmelcu albo do gier :) ? Widziałem ZD9 i nawet teraz wolę moją plazme skalibrowaną 65VT60 z naturalnym obrazem !!!!!!!! Ale jak ktoś woli po ciemku jak mu HDR z ZD9 przywali jasną bielą po oczach aż go zabolą to proszę bardzo :)
 

AudioFan

New member
Niech każdy odpowie sobie na pytanie czy zapłaciłby za TV powiedzmy 10K który przy kalibracji potrafi trwale się uszkodzić ?

Rozumiem, że OLED jest mocno promowany a nawet pompowany obecnie na rynku, ale na ten moment jest to technologia z wadą wrodzoną i wystarczy sobie poczytać jak zachowują się producenci w przypadku zgłoszenia wypalenia.

Jeżeli kiedyś powstanie OLED którego będzie można używać po ludzku jak każdego innego TV i zaczną świecić jak taki XE93 to będę pierwszy w kolejce po zakup.
 

AudioFan

New member
Mam nie uszkodzony i cieszę się super jakością !

Właśnie jesteś dobrym przykładem, tobie udało się skalibrować, pomijam już sprzęt jaki został do tego użyty i TV działa, pełen sukces, TV za 10K i loteria a może się uda a może nie,......bez komentarza, pozostawię to czytającym.

Co do płynności to wystarczy wejść w wątek o oledzie A1 i tu czytamy:

"No to wytłumaczcie mi, po co robić multimedialny TV który nie uciagnie tego co oferuje??. I to za taką kasę??. Oczywiście jakość obrazu rewelacja szczególnie FHD czy 4 K. Jeżeli patrzysz na obiekt to jego nie tnie( to nawet nie cięcie a takie drgania, skoki milisekundowe), ale jak patrzysz na wolno przesuwajace się tło w prawo, lewo, góra, dół to występuje ten efekt, brak płynności kamery w ruchu. Może mam za wrażliwe oko. W Samsungu to na YouTube podczas materiałów 4 K potrafi mi postać zniknąć podczas szybkiego ruchu :). Dlaczego taki ból?, Prawie wszystko jest ok, ale cena za ten TV jest naprawdę spora, nawet na warunki europejskie. I nie warto dopłacać 2000€ w porównaniu do xe9305. Problemu drgań nie zauważyłem w xe9305, ale miałem go 3 dni i mogłem przegapić bo nie oglądałem za dużo materiałów 4 K. Odpuszczam temat na 5 dni bo dziś jadę do Polski, jak wrócę to odpalę RIP Blu-ray 60GB z USB TV i USB android boxa 4K. Z komputera nie ma sensu bo karta graficzna obsługuje max 1080p chyba i nie puści mi sygnału 4k."
 

AudioFan

New member
Tego jest znacznie więcej na innych forach i nie tylko.
Polecam poczytać szczególnie historie ludzi którzy kupili oleda a producent się na nich wypiął itp.

Wystarczy wejść na Ceneo.pl wpisać jakiegoś oleda i przejrzeć opinie kupujących. Oczy otwierają się szeroko.
 

Cauti

Member
Masz rację, z ciekawości sprawdziłem opinię i nawet dzisiaj jedna została dodana o wypaleniu, a gościu nie wyświetlał żadnego statycznego obrazu i mimo to wypalenie pojawiło się po niecałych 480 h przebiegu.
To ja już z OLEDa podziękuję jak to ma tak wyglądać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam, nie mam wypaleń w Oled Philips - obraz rewelacja.
Dla każdego ?
Nie !
Kto nie chce nie kupuje.
 
Do góry