Pierwsze spojrzenie na telewizory Ultra HD LCD firmy Sony serii XF9005 - linia 2018.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Który to model od góry będzie z nowej serii ? Jeśli chodzi o sam wygląd to spoko, troszkę te nóżki nie mój klimat. Tak wychodzi, że z lcd to najwyższy model będzie. Chyba, że dalej będzie robiony model ZD - to kwestia porównania tego tv do XF .
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Też "te nóżki" wydają się mnie "nie fartowne" . Projektanci firmy Sony wzornictwo dopasowali do stylistyki głośnika w formie listwy HT-XF9000(wspiera Dolby Atmos) , czyli tą listwę należy umieścić pomiędzy tymi nóżkami telewizora. (599.99$->HT-X9000F w USA)

Sony prsenterer 2018 LCD, inklusiv XF90 med Dolby Vision - FlatpanelsDK

Ale , przecież nie każdy zaopatrzy się dodatkowo w tą listwę głośnikową .
BTW , czekam , co pod koniec lutego 2018 r. w ofercie telewizorów LCD zaprezentuje firma Panasonic .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

pepe176

New member
Albo XF90 za xe94, xf85 za xe90 i niżej. Ale żadnych rewelacji lub rewolucji nie widać choć mało ogólnie jeszcze wiadomo. Dziwne kazda firma coś niby wymysla oledy, quhd, microled a Sony nic?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Też "te nóżki" wydają się mnie "nie fartowne" . Projektanci firmy Sony wzornictwo dopasowali do stylistyki głośnika w formie listwy HT-XF9000(wspiera Dolby Atmos) , czyli tą listwę należy umieścić pomiędzy tymi nóżkami telewizora. (599.99$->HT-X9000F w USA)

Sony prsenterer 2018 LCD, inklusiv XF90 med Dolby Vision - FlatpanelsDK

Ale , przecież nie każdy zaopatrzy się dodatkowo w tą listwę głośnikową .
BTW , czekam , co pod koniec lutego 2018 r. w ofercie telewizorów LCD zaprezentuje firma Panasonic .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Tak jak piszesz, wiele osób z tych co kupi taki tv i tak będzie miało zestaw do KD.. Fajne podstawy mieli trzeba było to ciągnąć , a nie wymyślać bzdurne nóżki, ewentualnie jak chcieli zmienić to coś ma ręce i nogi.
Albo XF90 za xe94, xf85 za xe90 i niżej. Ale żadnych rewelacji lub rewolucji nie widać choć mało ogólnie jeszcze wiadomo. Dziwne kazda firma coś niby wymysla oledy, quhd, microled a Sony nic?

Kolego a co Ty byś chciał żeby w tv się zmieniło.. w większości wypadków jakby tv wychodziły nowe modele co 2 lata to nikt z tego powodu by nie płakał.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Recenzent z HDTVTest , Vincent Teoh porównuje wyświetlacz firmy Sony 85" 8K (prototyp) z telewizorem
firmy Sony Ultra HD 75"ZD9 na filmiku trwającym 5'03"(CES 2018) . :neutral:

https://www.youtube.com/watch?v=iVW2QSYdn3A

85"10000-nit-jasność HDR , 8K HDR wyświetlacz firmy Sony (prototyp)Może wyświetlić obraz , "co się zowie" . :-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witam uprzejmie,

Recenzent z HDTVTest , Vincent Teoh porównuje wyświetlacz firmy Sony 85" 8K (prototyp) z telewizorem
firmy Sony Ultra HD 75"ZD9 na filmiku trwającym 5'03"(CES 2018) . :neutral:

https://www.youtube.com/watch?v=iVW2QSYdn3A

85"10000-nit-jasność HDR , 8K HDR wyświetlacz firmy Sony (prototyp)Może wyświetlić obraz , "co się zowie" . :-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:


Nooooo to za parę lat już wiem co kupić :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
ja jestem ciekawy ile ten XF będzie kosztował ? Co prawda mój w tym roku w czerwcu będzie miał 5 lat, więc mam nadzieję, że jeszcze z rok wytrzyma.. :- ) I jak do tej pory Koledzy bez żadnych problemów, nawet raz się tv nie zawiesił.. Szkoda że tv z Antkami nie mogą się tak pochwalić.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To jest dobra wiadomość:


ZD9
Wprowadzona jesienią 2016 roku seria flagowych telewizorów LCD japońskiej marki pozostanie przez jakiś czas w produkcji i trudno się temu dziwić. Żaden z ciekłokrystalicznych konkurentów z 2017 roku (np. Samsung QLED Q9F, LG UH950 czy Panasonic EX780) nie dorównał ZD9, ani pod względem jasności w trybie HDR, ani pod względem kontrastu, nie mówiąc o miażdżącej przewadze ZD9 w zakresie precyzji działania systemu lokalnego wygaszania. Sony podjęła więc słuszną decyzję o pozostawieniu tego modelu skierowanego w pierwszym rzędzie do wymagających koneserów treści 4K HDR.

Dla mnie ten tv powinien być robiony przez cały czas, tylko w mniejszych ilościach i cena jakby spadła powiedzmy za 65 cali do 12 tys. to myślę , że byłoby duże zainteresowanie... A i tak pod względem jakości z LCD zabija wszystko od Sony i nie tylko..
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Moim zdaniem , dobry telewizor, jakim jest np. telewizor LCD Ultra HD

Sony KD - 65ZD9" obroni się sam" bez dwóch zdań . :|

Telewizory OLED nie wszystkim użytkownikom muszą "odpowiadać " , gdyż oprócz wielu zalet , które niewątpliwie posiadają , mają również
i wady , czy to się komuś podoba czy nie , ale taki jest stan rzeczy na dzień dzisiejszy . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Accu zgadzam sie z Toba w 100%. Widziałem tego soniaka w akcji w warunkach domowych jest rewelacyjny. Niestety cenowo mniej się podoba, ale jakby spadł do 12 tys. za 65 cali z 5 letnią gwarancją .. wart grzechu i tych pieniędzy.
Kiki nie wszyscy chcą mieć oleda tak jak napisał Accu do takich osób należę również i ja. Mają te tv zalety jak i wady i to nie podlega dyskusji. Najpierw Producenci oledów niech zaczną od wykreślenia ze swoich instrukcji zdania o tym co ile należy oglądać mając oleda. Nie wiem jak w innych ale LG dalej mówi, że nie należy zbytnio długo oglądać programów typu tvn 24 itp. Zresztą od pracownika innego Producenta oledów w pewnym markecie dostałem takie samo info. Mało tego powiedział, żadne czyszczenie matrycy itp nie pomoże.. w 100% znaczeniu tego słowa, jeśli będzie się długo ogladać tego typu programy, czy też kanały gdzie wyświetla się cały czas logo. Natomiast uważam, że fajnie by było mieć oleda wyłącznie do oglądania filmów z BR. ;-)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Takie krótkie spostrzeżenie , wieczorne w dniu 15 stycznia 2018 r. niezupełnie związane z ofertą
telewizorów firmy Sony linia 2018 r.

Odeszła dzisiaj Dolores O'Riordan , wokalistka , gitarzystka zespołu The Cranberries . (46 lat)
Stworzyła swój niepowtarzalny styl śpiewania , cudowny , niezwykły , bardzo muzykalny i łatwo
rozpoznawalny .
Nieduża , śliczna Irlandka . Teraz już śpiewa w chórze anielskim .
ŻEGNAJ , ale słuchać Twojego głosu będę słuchać i jeszcze raz słuchać i oglądać między innymi
na swoim znakomitym telewizorze FHD firmy Sony W905A .

https://www.youtube.com/watch?v=uY3qwOmJXS8

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry