KD-65XE9305 lub coś z 75"?

GIZIU

New member
Witam, jestem już praktycznie zdecydowany na zakup SONY KD-65XE9305. Poczytałem masę recenzji i wszędzie jest chwalony. Ale myślę czy nie warto dopłacić jeszcze te 1200PLN i kupić 75", np często polecany tutaj KD-75XE8596. To w końcu zakup na lata. Obecnie mam Pioneer Kuro 50" i po 8 latach nadszedł czas rozstania. Doradźcie proszę coś bo sam już nie wiem. Główne zastosowanie TV to gry na Playstation 4 Pro, Netflix oraz sporadycznie filmy BD. Oglądam głównie wieczorem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zawsze bierz większy niż planujesz.
Jaką masz odległość od ekranu ?
Jak będziesz niebieski - masz specjalną cenę i kalibrację gratis i na 65" i na 75".
 

Waldorff

Member
Właśnie ostatnio można często znaleźć opinie, że lepiej jednak iść w 9005, niż droższy 9305, a które mają różne rodzaje podświetlenia matrycy. "Efekty" niekoniecznie pozytywne, bardziej uwydatniają się w 9305, ale jak czytałeś testy i opinie to chyba na to trafiłeś.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Z tym zakupem na lata to też bym tak nie przesadzał patrząc jak często tv się psują... bez względu na Producenta. Ale jak masz warunki do 75 cali to lepiej kupić większy tv... ale czy ten model o którym piszesz.... ja bym się zastanowił.
 

nomnom

New member
Moim zdaniem nie warto dopłacać do 9305, bo nie jest tak, że jest on wyraźnie lepszy od 9005 (polecam rtings.com)
Osobiście zamiast 75 led (jeśli możesz dopłacić) rozważyłbym 65 oleda a konkretnie 65c7v, tym bardziej, że przechodzisz z plazmy i jak napisałeś oglądasz wieczorem, wtedy najbardziej uwydatnią się wady led'ów i pozytywy oledów. Gdybym miał $$$ to nawet bym się nie zastanawiał. Moim zdaniem technologia ta jest wystarczająco dojrzała, żeby wydać na nie pieniądze, są bardzo dobrze zabezpieczone przed wypaleniami a LG wymienia wypalone ekrany.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
jakby co to w 75 calach w MM model 9005 kosztuje 18 tysi.. szał przez prawie cały rok potaniał o 1000 zł :)
 

Rodrik_AR

New member
Zamiana Pioneera na...?

Witam, Podobnie jak autor wątku zamierzam zmienić Pioneera 50" (9-cio letni) na coś nowszego i większego.
Po sugestiach Kikiego (za które dziękuję) byłem prawie zdecydowany na LG 65C7V
Podjechałem do Saturana aby zobaczyć ten TV na żywo i...przy okazji spojrzałem na ekrany 75", które wywarły na mnie spore wrażenie. Oglądam TV z 3,5m i z tego co wyczytałem, rozmiar 75" byłby dla mnie ok. Problem w tym, że Oled 75" ma cenę kosmiczną :-(
Pytanie, czy można coś polecić z LCD 75" posiadaczowi plazmy Pioneera, który ogląda głównie sport i filmy w Nc+?
Pioneer sprawuje się nadal całkiem ok. i nie mam ciśnienia zmieniać go natychmiast. Zdecydowanie niechciałbym sobie pogorszyć jakości, którą mam obecnie.
Budżet to kwota około 20 tys.
 

Rodrik_AR

New member
Może 75xe9405? ok 23k

Dzięki za odpowiedź nomnon, też myślałem o XE9405.
Czytałem o nim trochę i model ten ma skrajnie różne opinie. Podobno do Sony ZD9, którego polecają przy zmianie z plazmy, jednak mu sporo brakuje? No ale z drugiej strony cena 75ZD9 podchodzi w okolice 30k

W sklepie niestety nie miałem możliwości zobaczyć jak odbiera XE9405 na sygnale telewizyjnym z naziemnej i z satelity. Nie wiem też jak radzi sobie z programami w SD, które czasem żona ogląda (programy o modzie z satelity)?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena obliguje nową jakość i najbliżej masz z podświetleniem strefowym 75XE9405.
Jak będziesz niebieski masz specjalną ceną z kalibracją.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To trudne pytanie.
Bo wielkość też ma znaczenie.
Ja bym zrobił inaczej - tak jak kilkanaście teraz osób zrobiło.
Kupiłbym TCLa 75C70 za 9499 zł - też z podświetleniem strefowym.
( na razie wszyscy bez wyjątku są zadowoleni, bo super czerń i super wyposażenie). Odczekałbym 4-5 lat i wymieniłbym na Oleda 77 bo wówczas będą kosztować ma 15 tyś.
Gwarantuję że nie będziesz rozczarowany modelem TCLa - pamiętając że masz doświadczenie z Pioneerem (dwie osoby właśnie od Pioneera tak zrobiły)
Sony kosztuje 22800 zł z kalibracją. I jest dostępny od ręki.
Znam też jego możliwości.
Wybór należy do Ciebie - ale zrobiłbym tak jak napisałem.
 
Do góry