Pionowe smugi, pasy Sony 49xe9005

devil905

New member
ÓWitam. Czy ktos z uzytkowników zaobserwowal cos takiego w tym tv ? Od dwoch dni zauwazylem gdy wracam po calym dniu z pracy, tv nie wlaczany przez caly dzien i po wlaczeniu widac na ekranie pasy , smugi pionowe na praktycznie calym tv. Po okolo 15 minutach gdy przypadkiem wylaczylem i ponownie wlaczylem tv wszystko zniknelo i jest super. 2 dni z rzedu to zaobserwowalem. Pozniej obraz jest bez zadnych pasow, smug.
Wylaczylem teraz tv na okolo 30 minut, wlaczylem na kanal z meczem pilkarskim i znow byly pasy, smugi. Wylaczylem, wlaczylem i obraz ok..(powtorzylem 2 razy) wiec co jest ? Wada ? Reklamowac , wymieniac na inny egzemplarz ? Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

devil905

New member
Ale Panowie reklamowac to? Wydaje mi, ze na poczatku tego nie bylo. Widzial bym to bo jestem detalista chorym. Przeciez wydajac 5500zl na tv nie bede go wlaczal 2 razy, zeby ladny obraz miec.. Zwlaszcza, ze one znikaja wiec nie powinno ich byc..
 

daniel 88

New member
Zastanawiam się nad kupnem tego modelu ale widzę że coraz więcej ludzi zgłasza jakieś problemy w tym tv u ciebie są pasy a czy jak oglądasz mecze piłki to piłka nie znika?
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

ÓWitam. Czy ktos z uzytkowników zaobserwowal cos takiego w tym tv ? Od dwoch dni zauwazylem gdy wracam po calym dniu z pracy, tv nie wlaczany przez caly dzien i po wlaczeniu widac na ekranie pasy , smugi pionowe na praktycznie calym tv. Po okolo 15 minutach gdy przypadkiem wylaczylem i ponownie wlaczylem tv wszystko zniknelo i jest super. 2 dni z rzedu to zaobserwowalem. Pozniej obraz jest bez zadnych pasow, smug.
Wylaczylem teraz tv na okolo 30 minut, wlaczylem na kanal z meczem pilkarskim i znow byly pasy, smugi. Wylaczylem, wlaczylem i obraz ok..(powtorzylem 2 razy) wiec co jest ? Wada ? Reklamowac , wymieniac na inny egzemplarz ? Pozdrawiam


To że pasy pojawiają się i znikają lub inne zakłócenia może być spowodowane wadliwym kablem np,
tez mi obraz zanikał ,mrugał latały mi czasem kreski ,pasy ,a po wymianie kabla HDMI problem znikł.
Może zamień kable ,sprawdź połączenia itd...
 

devil905

New member
Kurcze przekladalem drugi kabel ale to samo, nie tylko na dekoderze to jest, bo jak przelaczylem na film bluray to tez one byly. Do kiedy nie wylaczylem i wylaczylem z powrotem. Tak sobie mysle, ze zasilacz mam polozony na subwooferze ktory tez ma wzmacniacz, moze temu te zaklocenia. Sprawdze po pracy.. No bo to dziwne, ze po dluzszym wylaczeniu pojawiaja sie po odpaleniu pasy a jak wylacze z powrotem i wlacze to jest git..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A jaki masz kabel HDMI - jakaś marka czy firma krzak.. ? Choć wg mnie to wina tv chyba że obydwa kable to jakieś...
 

devil905

New member
A jaki masz kabel HDMI - jakaś marka czy firma krzak.. ? Choć wg mnie to wina tv chyba że obydwa kable to jakieś...

Dzis jak wróciłem z pracy przepatrzylem przewody zasilajace, powylaczalem inne zestawy ,odwarzacze, odbiorniki, glosniki co by moglo zaklocac tv. Ba.. kupilem nowy kabel hdmi i dalej to samo.. W niedziele jade go zwrocic do media expert. Co sugerujecie ? Klocic sie o inny egzemplarz czy sony musi go wziac na naprawe ? Czy brac kase i kupic ten sam w innym sklepie? Bo chyba nie ma na ta chwile w tej cenie nic lepszego..Mam pecha.. 2 tygodnie temu oddalem nowiutkiego ks7500 bo motion plus przycinal niemilosiernie i tylna obudowa odkleila sie, tak z soniacza bylem bardzo zadowolony bo obraz super, to zas wyszlo i pojawia sie jakies dziadostwo..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak się powołasz na Ustawę o konsumentach to Ty wybierasz co chcesz.. a co oni zrobią to już inna sprawa.. poczytaj ustawę..
 

devil905

New member
Dzis tv zawiozlem do media expert. Podlaczyli pod kompa wlaczyli mecz i malo co bylo widac. Ale w pewnych momentach je te pasy widzialem. Zamowili mi nowy egzemplarz, zobaczymy..
Teraz drugie pytanie. Teraz w promocji tego tv jest za 1 zl soundbar sony. Czy on mi sie nalezy? Bo jeden chlopak tam zartowal czy go potrzebuje, bo w zamian ze wymienia mi tv on moze go przygarnac. Potem sie smial, ze zartuje i mowi ze soundbar pojedzie z powrotem na magazyn. Zeby nie bylo, ze ktos z pracownikow sobie go przygarnie. Na zamowieniu wewnetrznym co mi wydrukowaki mam tv i soundbar. Co myslicie ?
 

drake7

New member
moze trzeba bylo zrobic tak ze tamten zwracasz, oni oddaja kase i Ty kupujesz wtedy bys na bank mial soundbara. a tak to roznie moze byc.
 

devil905

New member
Tak tylko zapytalem, bo bezczelnosc tego typa w sklepie przekroczyla granice. Soundbar mi nie potrzebny bo i tak korzystam z Logitechow Z5500 ale zawsze to cos.. najwaxniejsze zeby tv przyszedl dobry..
 

devil905

New member
Wczoraj go zostawilem( zmiescilem sie w14 dniach) i zamowili nowy egzemplarz. Jutro lub we wtorek ma byc na sklepie. Od razu sprawdzony itp.. nie wyobrazam sobie zeby na sklepie bylo ok jak wczoraj kiedy bylo to malo zauwazalne, choc puszczali strema z neta, a w domu by sie to powtorzylo. Znaczylo by, ze cos u mnie z siecia daje zaklocenia choc nie wiem czy to mozliwe skoro po wylaczeniu i powtornym wlaczeniu bylo okej.
 

devil905

New member
Ale jakie sa inne problemy z tym tv? Jeden chlopak pisal o pasach ( cos takiego jak u mniei nie wyjasnil covto choc napisalem mu pw) i jakie sa jeszcze problemy? Jak dla mnie oprcz tych pasow to bylo zaje...cie ;)
 
Do góry