Aktualizacja AndroidTV do wersji 7.0 ruszyła

Damaran

New member
No to co... aktualizujemy:

https://www.youtube.com/watch?v=0XhxNuHcW4M

Więcej na: Information regarding the Android TV software update

Bazowe nowości:

- Tryb „obraz w obrazie”
- Tryb ustawień na połowie ekranu
- Wiele kont Google
- Możliwość wyboru trybu oglądania telewizji z głównego menu przez naciśnięcie przycisku PROG +/- lub przycisku numerycznego
- Funkcja wyszukiwania głosowego w przeglądarce internetowej

i inne, których pewnie nie prędko doświadczymy lub doświadczą je użytkownicy peryferiów. Nie mniej warto w tym miejscu wspomnieć, że Google od kilku dobrych dni prezentuje w sieci Androida O czyli wersję 8.0 i żeby było tego mało, od razu prezentuje AndroidTV w wersji 8.0. To dobry sygnał, czego dowodzi też liczba (jeśli dobrze pamiętam) 8 mln rejestracji urządzeń z AndroidTV.

Przy czym brak informacji czy Android O pojawi się tylko na nowych telewizorach czy też będzie dostępny dla starszych modeli. Wiadomo, wpierw kasa, potem aktualizacje.

Z ciekawostek dotyczących Androida 8 można tylko wyciągnąć jedną bazową - nie pasek, a paski rekomendacji, które mają wypełnić ekran HOME po brzegi. Wcale bym się nie zdziwił gdyby ekran HOME stał się w 8.0 domyślnym ekranem uruchamiania telewizora. Są ku temu przesłanki, m.in. o których mówiłem tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=SWaGH-qayTc

Wraz z pojawieniem się 6.0 pojawiła się opcja Strumieniowego przesyłania kanałów i dostępna jest aplikacja Telewizja online od google na androidTV. Przetestowałem i faktycznie, umożliwia ona nie tylko dostęp do telewizji online ale pozwala na mixowanie listy kanałów z tunera z kanałami z internetu.

Tylko czy to się u nas w kraju sprawdzi, skoro operatorzy nawet nie promują CI+. No ale nie brakuje VOD ani serwisów z telewizją, niektórzy oferują wręcz całe pakiety. Gdyby to ze sobą połączyć to... :D może w końcu rewolucja a nie ewolucja?
 

karlamba

New member
hmm niezle... czy to oznacza ze XD8505 lapie sie na te aktualizacje? ciekawe jak tym razem bedzie ze stabilnoscia i ogolnym performance...
 

Damaran

New member
Gdyby nie fakt że to telewizor i do tego SONY, to pokusiłbym się o instalację na W755C, ale nie ma co ryzykować. Chyba, że ktoś trafił na jakiś wpis że ktoś już to zrobił i zainstalował na modelu z poza listy.
 

tomwega

Member
Ale to model z 2015 więc nie ma co ryzykować.Do tych modeli android 7 ma być później.Mam 75 w855c i czekam cierpliwie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Trzeba troszkę odczekać i zobaczymy co ludzie będą pisać .. w samrtfonach niektórzy narzekają..
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Ludzie różne nie prawdziwe rzeczy piszą bo im się np. nie podoba dana marka , producent itp. Sąsiad od wczoraj testuje 7 na xe9005 i jest poprawa w stosunku do 6 dość wyrażna. Dodali trzy ; rzucające ; się w oczy funkcje/dodatki które działają bez problemów i znacznie więcej poprawek o których Sony nie wspomina. Ważne że system jak na razie ani razu się mu nie zawiesił , na 6-ce było różnie , a dodam że zmienił pakiet neta na 120-tkę co zapewne też ma jakiś tam wpływ na działanie aplikacji. Co do smartfonów to wszystko zależy od sprawności programistów i ilości ; napchanych ; dodatków do oprogramowania ( w TV moim zdaniem ma to również zastosowanie ) no i oczekiwań wymagań danego użytkownika. Mam Huawei P 9 L. z aktualizacją 7-ki , LG K 10 2017 z ;orginalnym; Androidem 7 i Moto G5 Plus też fabrycznie zainstalowana 7 i moim zdaniem zarówno LG jak G5Plus działają duzo sprawniej chociaż wiem że różne procki są na tych telefonach. Tak więc jak sami nie popróbujemy to opinie innych moim zdaniem będą nie wiążącym do podejmowania decyzji dodatkiem.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Z tego co mi wiadomo to na ta chwilę tylko z pena można instalować nową 7-kę , nawet tegoroczne modele np. xe 9005 nie znajdują nowego oprogramowania poprzez neta.
 

bikoprokton

New member
Ludzie różne nie prawdziwe rzeczy piszą bo im się np. nie podoba dana marka , producent itp. Sąsiad od wczoraj testuje 7 na xe9005 i jest poprawa w stosunku do 6 dość wyrażna. Dodali trzy ; rzucające ; się w oczy funkcje/dodatki które działają bez problemów i znacznie więcej poprawek o których Sony nie wspomina. Ważne że system jak na razie ani razu się mu nie zawiesił , na 6-ce było różnie , a dodam że zmienił pakiet neta na 120-tkę co zapewne też ma jakiś tam wpływ na działanie aplikacji. Co do smartfonów to wszystko zależy od sprawności programistów i ilości ; napchanych ; dodatków do oprogramowania ( w TV moim zdaniem ma to również zastosowanie ) no i oczekiwań wymagań danego użytkownika. Mam Huawei P 9 L. z aktualizacją 7-ki , LG K 10 2017 z ;orginalnym; Androidem 7 i Moto G5 Plus też fabrycznie zainstalowana 7 i moim zdaniem zarówno LG jak G5Plus działają duzo sprawniej chociaż wiem że różne procki są na tych telefonach. Tak więc jak sami nie popróbujemy to opinie innych moim zdaniem będą nie wiążącym do podejmowania decyzji dodatkiem.

Co prawda to prawda. Mam 7mke na Huaweiu P9, Xperce XZ i Mi5 w rodzinie i na kazdym odczuwalny jest przyplyw wydajnosci.
 

emdzi1

New member
49xd8305 Siódemka zainstalowana bezpośrednio z sieci (nie z pendrive). Pokazał mi się komunikat że jest update to spróbowałem.

Nowe funkcje są. Przeglądarka sądzę że lepiej działa na stronach www.

Jeśli chodzi o wady to wydaje mi się, że coś zrobili z obrazem, jest mnie ostry i bardziej analogowy. Szczególnie jest to widoczne na kanałach SD.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

emdzi1

New member
I musze powiedzieć że definitywnie szybciej chodzi system. Przełączanie z TV na YT czuć duża różnice. Menu szybciej działa.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry