Firma Sony prezentuje serię telewizorów OLED , A1 linia 2017 r.

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Firma Sony prezentuje serię telewizorów OLED , A1 - linia 2017 r. w wielkościach przekątnych ekranu 55" , 65" i 77" . Więcej oraz specyfikacja na stronie portalu flatpanels.dk :

Sonys nye OLED-tv har Dolby Vision og Android TV - FlatpanelsDK

Wcześniejsze informacje , że firma Sony będzie seryjnie produkować telewizory w technologii OLED potwierdziły się . ;-)

Jeszcze więcej informacji na temat specyfikacji tej serii telewizorów OLED firmy Sony na stronie portalu hdfever.fr :

Sony A1E Série : le téléviseur Ultra HD/4K OLED attendu ! | HDfever

Czekam więc spokojnie na osobisty ogląd tej serii telewizorów OLED firmy Sony . Może to trochę potrwać - nie szkodzi , gitara gra . ;)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

olakoma

New member
Tak szukałem przewidywanych cen tego cacka po NET. Na początku bardzo mi się podobały 3000 $ za 55" i i 4000$ za 65". A teraz już piszą że OLED A1 będzie to model flagowy. Z doświadczenia wiadomo, że cena najtańszego flagowca od Sony zawsze zaczynała się od 6000$. Tak na niego czekałem a ONI (Sony) zabiorą mi wszystkie moje oszczędność !!!! Pomocy !!
 

wucash

Active member
Bez reklam
Tak szukałem przewidywanych cen tego cacka po NET. Na początku bardzo mi się podobały 3000 $ za 55" i i 4000$ za 65". A teraz już piszą że OLED A1 będzie to model flagowy. Z doświadczenia wiadomo, że cena najtańszego flagowca od Sony zawsze zaczynała się od 6000$. Tak na niego czekałem a ONI (Sony) zabiorą mi wszystkie moje oszczędność !!!! Pomocy !!

A co ja mam powiedzieć jak planuję zakup conajmniej 75 cali... :p w tym przypadku 77 calowy flagowiec pewnie przekroczy kwotę 100k :/
 

marioking

Member
Czy to nie lekka przesada? 100k? Skoro była mowa o cena 2000-3000$ za podstawowe modele, to nawet z podatkiem od nowości za 77", nawet u nas nie powinno być więcej niż 6000euro a to pi razy oko 27000, i jak za takie cacko to cena do przeżycia.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Biorąc pod uwagę, że 75ZD9 kosztuje 35-39k to flagowy OLED 77" nie może być tańszy... oby ale nie wierzę :) może nie 100k ale 60-80k to raczej pewne. Obym się mylił :-D
 

olakoma

New member
W USA prognozują ceny SONY A1 OLED 65" porównywalne z flagowym OLED LG 65" (cienka szybka), który ma kosztować 8000 $
Ale jajo- wiecie, że cały ekran jest głośnikiem. Czekaj, co? Tak. Ponieważ panele OLED są tak cienkie i nie potrzebują podświetlenia do stworzenia światła i koloru, Sony skorzystało z tej okazji, aby zaprojektować dziwaczne rozwiązanie audio. Powierzchnia ekranu emituje dźwięk. Sony zapewnia: "o doskonałym zjednoczeniu obrazu i dźwięku nieosiągalnym dla konwencjonalnych telewizorów." No to teraz forumowicze zamiast cloudingu będą wibracje na rogach zgłaszać- i to za taka kasę !!!!
 

olakoma

New member
Dalej piszą: że czuć wibracje na powierzchni ekranu !!! i że dźwięk będzie poruszał się za obiektem z jednej strony ekranu na drugą, ale wykopu decybeli nie ma się co spodziewać. No i ten najgorszy wniosek, że jak ktoś ma już kasę na ten wspaniały TV to przecież wysupła 500 $ na kino domowe- nieprawdaż
Dla Wucash zła wiadomość prognozują za 75"- $20000 (current 77” Signature G6 price)
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

W USA prognozują ceny SONY A1 OLED 65" porównywalne z flagowym OLED LG 65" (cienka szybka), który ma kosztować 8000 $
Ale jajo- wiecie, że cały ekran jest głośnikiem. Czekaj, co? Tak. Ponieważ panele OLED są tak cienkie i nie potrzebują podświetlenia do stworzenia światła i koloru, Sony skorzystało z tej okazji, aby zaprojektować dziwaczne rozwiązanie audio. Powierzchnia ekranu emituje dźwięk. Sony zapewnia: "o doskonałym zjednoczeniu obrazu i dźwięku nieosiągalnym dla konwencjonalnych telewizorów." No to teraz forumowicze zamiast cloudingu będą wibracje na rogach zgłaszać- i to za taka kasę !!!!



LG ma takie samo rozwiązanie w modelu W7 gdzie ekran emituje krystalicznie czysty dzwięk
 

olakoma

New member
Surface Acoustic brzmi dość futurystycznym lecz działanie systemu jest rzeczywiście proste i dokładnie takie samo jak prawie każdego innego głośnika: cewka + magnes. Tylko cewka nie jest podłączona do stożka, ale panelu OLED doprowadzając go do wibracji.
Wygląda to kiepsko- nie wiem czy wejdzie zdjęcie ale przypomina mi to cewkę żywcem wyjętą z radiostacji Armii Czerwonej A7 Szitikowa
2001359203.jpeg


ps.:
Kurde nie boicie się, że jak kobieta pupcią oprze się o panel i te wibracje przejdą na nią to:lol:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Jeden z pierwszych oglądów telewizora firmy Sony OLED A1 . :-|

Sony A1 OLED TV hands-on | TrustedReviews

A więc trzeba poczekać do późnego lata 2017 i być może uda się
zobaczyć to "cacko" live . ;-)
Zapowiada się rewelacyjnie bez dwóch zdań .:-|

BTW , niestety nie ma 3D .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

pepka

Member
Bez reklam
^ mam podobne odczucia co do podstawy. Zastanawia mnie również trwałość ekranu związana z zastosowanym "patentem" dźwięku... na słowo Sony nie uwierzę ;-).
Wyskoczą pewnie z ceną +25k także problemu z zakupem nie będzie :D
 

olakoma

New member
1/ Inżynier Sony na CES 2017 powiedział dziennikarzowi z USA, że marka wciąż widzi wyświetlacze LCD Z9 jako swoje telewizory frontowe- Nr 1 (bardziej niż OLED A1), ze względu na sposób wyświetlania, jasność i kolor (więcej HDR). Nowe OLED są postrzegane przez firmę jako otwarcie potencjalnego odrębnego rynku dla entuzjastów Sony AV, którzy prawdopodobnie oglądają dużo telewizji w ciemnym pomieszczeniu i którzy nadal (i może zawsze) widzą odpowiedni poziom czerni jako najważniejszej parametr jakość obrazu telewizyjnego.
Inne obserwacje:
2/ Stoisko Sony OLED było najbardziej oblegane ze wszystkich stoisk z TV.
3/ OLED Sony został uznany przez wielu za produkt Nr 1 CES 2017
4/ Wszyscy eksperci TV wróżą produktowi olbrzymi sukces komercyjny i nie mogą doczekać się testów.
 

ataman76

New member
Na pewno te telewizory będą cierpieć na "choroby wieku dziecięcego" i nie warto go kupować. Nowy produkt w nowej technologii zawsze ma wiele wad. Może w przyszłym sezonie lub za 2 jak Sony okrzepnie w OLED warto będzie kupić te modele
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na pewno te telewizory będą cierpieć na "choroby wieku dziecięcego" i nie warto go kupować. Nowy produkt w nowej technologii zawsze ma wiele wad. Może w przyszłym sezonie lub za 2 jak Sony okrzepnie w OLED warto będzie kupić te modele

Może tak być jak piszesz - osobiście nie kupiłbym oleda z tego roku od Sony..
 

Aerofan

Member
Ja już nie kupię nic od Sony, więc mogą sobie robić co chcą. Prawie 2 lata mijają a oni nie potrafią wypuścić łaty na Androida.
 

olakoma

New member
Dla pesymistów opinia 2 ekspertów od TV z USA o Sony OLED z CES 2017:
"może brakuje mu takiego dizajn jaki posiada cienki nowy OLED LG lub nowych pomysłów montażowych jakie prezentuje Samsung QLED, ale istnieje bardzo duża szansa, że Sony A1E może podołać silnej konkurencji TV w 2017 roku najlepszą klasą jakością obrazu".
Podsumowanie:
in (+): piękny obraz- Sony X1 Extreme Processor i dźwięk Acoustic Surface
in (-): bardzo drogi, subwoofer źle działa przy powieszeniu na ścianie
 
Do góry