sony UHP-H1

DrWredman

Active member
Mam zamiar zakupić odtwarzacz Blu Ray i w obecnych czasach chyba już nie warto inwestować w zwykły BR.
Czy może ktoś już się skusił na zakup UHD od Sony?
Jeśli tak to proszę o opinie.
 
D

Deleted member 452525

Guest
Szkoda tylko, że sony nie podaje jakie przetworniki tam wrzucił jakiej częstotliwości. Na dzień dzisiejszy cena 1600zł jest bez sensu (uzywka 1350zl). Za 800zł można kupić przyzwoity s7200.
 

ro35

New member
ale h1 nie odtwarza br 4k, on ma tylko skaler 4k,
ogólnie jest to przyzwoity sprzęt, trochę zbyt wysoko wyceniony,
główną zaletą jest multiformatowość, bo raczej trudno kupić nowy sprzęt odtwarzający dvd-audio
 
D

Deleted member 452525

Guest
No więc tak, sprzedałem Pioneera bd 160 i koniec z ta marką. Nabyłem i sprzedałem Sony S7200.
Tandeta. Wykonanie jest gorsze niż LG 420 za 200zł. Plastik nędza. Wszystko delikatne. Brak optyka, analogu. Jakość dźwięku gorsza niż w pionku. Mało możliwości ustawień. Wideo w porównaniu do pionka kaszanka. Brak regulacji kolorów, ostrości. Jakieś gotowe ustawienia film itp. Być może jest gdzieś. Nie znalazłem. Opcje sieciowe działają dobrze. Pionek się wieszał sony odtwarza po sieci wifi. H1 jest póki co za drogi. Ktoś narzekał na problemy z odtwarzaniem filmów po sieci. Nie wiem ile w tym prawdy. Wykonanie pewnikiem podobne do S7200. Dośc dobrą alternatywą jest Panasonic 570 ewentualnie ale znów wolno działający kaprysny pionek x300 o którym brak opinii. Póki co zostałem z sypialnianym LG420 i wzieło mnie obrzydzenie na te nowe sprzęty. Tandetaaa za spora kasę.
 
B

burz

Guest
Panasa 570 mam i polecam. Komplet wyjść, świetny obraz, dźwięk też ok. Dużo ustawień w menu. Cichy.
 
D

Deleted member 452525

Guest
Zamówiłem Samsunga J7500. Była tez promocja minus 420 zł na K8500, ale nie podoba mi sie i brak wyświetlacza. Za 570 trzeba dać ponad 1300zł to już blisko do sony h1.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Kupiłem tego playera jako rozwiązanie przejściowe. Wykonanie jak na plastik nie jest złe, obudowa jest sztywna, a trzymając sprzęt w dłoni nie ma wrażenia, że trzyma się w dłoniach "pustą wydmuszkę"

Opcje w ustawieniach ujęte są w sposób lakoniczny o czym już pisałem. Dzisiaj może wrzucę zdjęcia z menu i sprawdzę jaki jest tam przetwornik c/a.

Poza odtwarzaniem filmów, nadaje się również jako CD player.
 

DrWredman

Active member
Drunk, czy możesz pomęczyć odtwarzacz TVP-PL?
Ten który mam w TV wiesza się permanentnie. Ciekawe jak działa ten z BR.

Udało Ci się skołować słuchawki lub głośnik Bluetooth do testów?
 

Drunk

New member
Bez reklam
Bluetooth'owych dupereli nie mam na razie żadnych pod ręką niestety, TVP playera sprawdzę w wolnej chwili. Ogólne to nie korzystam ze smartów żeby niepotrzebnie się nie wk****ć(no może z wyjątkiem CDA w TV, co niekiedy kończy się restartem), dlatego nie oceniam sprzętu nigdy pod tym kątem.
 
D

Deleted member 452525

Guest
A ja miałem kupić uhp h1 ale w końcu zakupiłem samsunga K8500 w promocji w euro jest za 1079zł, bo zraziłem się do sony po tej tandecie s7200. Trudno mi ocenić dźwięk w porównaniu do h1 ale do s7200 to na podobnym poziomie. Co dziwne dzwięk z filmów czy z netu jest rewelacja, ale z płyt cd czy mp3 wyraźnie słabszy. Brakuje dynamiki. Nie wiem dlaczego, aż taka różnica.
Funkcje sieciowe bajka, jakość obrazu bajka, szybki start, cicha praca.
 

5881

New member
Czy szanowny Drunk lub inny Użytkownik Sony H1 mógłby przesłać info, jakie H1 posiada strumieniowe serwisy muzyczne typu: radia internetowe, apps'y AV z koncertami...itp i czy są free, płatne ?
 
Do góry