LC-50LE750V pierwsze wrażenia i problemy

TowiR

New member
Witam

Prawie rok decydowałem się na 830e i jak przyszedł czas zakupów, to się skończyły...;)
Akurat zbiegło się kilka wydarzeń (remonty, urodziny itp.) więc przyszedł czas na nowy tv. Mój pierwszy płaski i wielki:)
Trochę się obawiam, bo to nowa seria i pewnie jeszcze nie dotarta, ale cóż zobaczymy.

Na razie czekam na cyfrową UPC i dopiero wtedy będę mógł coś napisać o wrażeniach z oglądania w dobrej jakości sygnału, na razie próbuję rozgryźć internet, dlan, filmy itp.

No i właśnie tutaj napotykam pierwsze problemy. Chodzi o filmy i polskie napisy. Prześledziłem wiele wątków na ten temat dotyczących LE830e i tą drogą próbowałem to rozwiązać.

Niestety na razie nie wyświetla mi napisów. Oczywiście przerobiłem *.txt na *.srt i próbowałem tak oglądać - nic, nie czyta. Później zmuxowałem napisy razem z filmem za pomocą MKVToolnix i też nic. Oczywiście wszelkie "opracowane" wersje są bez problemu czytane i wyświetlane na kompie. Przerabiałem filmy w formacie *.avi, *.mkv i *.mp4

Drugi problem z filmami, to nie czyta wszystkich plików *.mkv

Następne co zauważyłem, ale nie rozgryzałem tego jeszcze zbytnio i jestem zielony, to jest to, że w AQUOS NET+ nie widać nic polskiego. W wyborze krajów nie ma Polski, w pierwszej prezentacji tych nowych modeli kiki pokazywał, że jest np. ipla

Mam nadzieję, że w miarę zwiększania się liczby użytkowników tego tv ktoś pomoże, a pewnie i nowe problemy się pojawią...

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

TowiR

New member
Witam

Coś drgnęło jeżeli chodzi o filmy i napisy.

Jeżeli podłączam dysk twardy bezpośrednio do tv, to napisów dalej nie czyta:(

Ale postawiłem PS3 Media Server, no i teraz czyta napisy wmuksowane. Czyta również filmy *.mkv które nie czyta bezpośrednio z podłączonego dysku.
Ale żeby nie było tak super, to pojawił się inny problem. Przy oglądaniu przez sieć znikają ikonki "przewijania" w pasku na dole tv i nie można "przewijać" filmu np. do przodu. No i jak tu zacząć oglądać film od połowy?

I jeszcze jedno pytanie, czy jeżeli podłącze tv do routera bezpośrednio kablem to będzie szybciej wczytywało filmy niż przez WiFi (tak mam teraz)?

Pomoże ktoś?

Pozdrawiam
 
Do góry