Sharp LED czy Panasonic plazma

cameleon2012

New member
Witam
Tyle wyszło telewizorów ze mam problem co kupić poniżej podam modele i bardzo prosze doradzic co wybrac z tego:
Sharp:
LC50LE752V nowy model cena 4999zł
LC60LE740 poprzedni model cena 4999zł

Panasonic
55st60 cena 5800zł


Może polecicie inne modele od 50 do 60 cali
 
Warto jeszcze roważyć Sharpa LC-60LE840E - 60" co prawda cena około 6500zł. Sam mam podobny dylemat -czy plazma Panasonica 55ST60 (albo nawet starszy ST50) - czy Sharp LC-60LE840E. Obrazem z plazmy Panasonica na pewno będę usatysfakcjonowany, czy podobnie będzie z Sharpem nie wiem. Tylko mam już w domu 50" i przesiadka na 55" to trochę mało...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cos tam wniesie, ja jak przesiadałem się z 52" na 55" to była roznica - tak sobie tlumaczylem nowy wydatek :)
W każdym bądź razie wyznaje zasade: "każdy cal na wage zlota" :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ale im więcej tym lepiej:D. Apetyt rośnie w miarę jedzenia więc od razu lepiej przeznaczyć większą kasę i kupić znacznie większy niż co jakiś czas zmieniać na trochę większy. Szkoda kasy, czasu i nerwów. Im większy przeskok, tym większe wow:D. Ja wiem, że jeśli kiedykolwiek będę zmieniał TV to 65' będzie totalnym minimum:)
 
Cos tam wniesie, ja jak przesiadałem się z 52" na 55" to była roznica - tak sobie tlumaczylem nowy wydatek :)
W każdym bądź razie wyznaje zasade: "każdy cal na wage zlota" :)

Z jakiej odległości oglądasz filmy na Twoich 80"?
Ja mam 50" i odległość od oczy 2,7m - dla full hd zdecydowanie mi za mało obrazu
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z jakiej odległości oglądasz folmy na Twoich 80"?
Ja mam 50" i odległość od oczy 2,7m - dla full hd zdecydowanie mi za mało obrazu

Ja mam z ok.4m, może ciut więcej. Jest tak w sam raz, nie jest na pewno za duzy.
Widz polega na tym aby zachować zawsze pewna odleglosc, tzn. nie sztuka jest kupic 60" i siedzieć 1.5m od tv, po czym stwierdzić ze jest to samo co na 100".
Jak jest pewna minimalna odleglosc zachowana, to już można szalec z przekatna bez uszczerbku dla komfortu. Nastepny na pewno będzie większy, ale to już tak od 90" w gore.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ma rację - każdy cal na wagę złota.
cameleon2012 a do jakiej max kwoty szukasz telewizora?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To poproś o prezentacje w domu modeli:
Sharp 60 LE 840
Panasonic 55VT50
Philips 55PFL 7108
 

cameleon2012

New member
Czy plazma panasonic 55st60 jest godna polecenia?
od autoryzowanych serwisantów wiem ze sharp LC60LE740 nie jest dość dobry w środku całkiem inna elektornika niż w 830. Jeszcze zastanawiam sie nad nowym modelem sharpa LE752V ale narazie nigdzie go niemożna zobaczyć
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe modele dopiero wejdą.
Sharp 60 LE 830 - jest i ma sie extra ( wiem bo mam w domu). Jest w extra cenie.
 
Do góry