Jaki sharp do 1300 zł

kptiger90

New member
Mam takie pytanie słyszałem że sharpach matryca jest japońska i jest lepsza niż w jeżeli innych tv bo wiadomo japońskie to lepsze niż chińskie.Moje wymagania co do tv to:-32 cale
-led
-Full hd
-100 hz prawdziwe a nie jakieś z oprogramowania
-wyjście hdmi euro cinch lub coaxial usb vga
-bez smart tv
-pobór prądu do 70 wat
-dobre kąty widzenia i odwzorowanie kolorów
 

Adriamo

Member
Podstawowe parametry (w tym cena) spełnia 32LE244 nie wiem jak kąty i kolory bo nie widziałem na żywo. Może odpisze ktoś kto miał do czynienia bo też jestem zainteresowany.
 

kaninja

New member
Witam wszystkich na forum:) Również przymierzam się do kupienia telewizora. Póki co na celowniku mam Sharpa 32le244e, o którym wspomina kolega wyżej. Byłem wczoraj się rozejrzeć w sklepach, miałem na celowniku owego Sharpa, Samsunga UE32ES5500 a także Philipsa 32PFL4007H, którego seria jest często polecana na tym forum. Tak się złożyło, że wszystkie 3 telewizory prawie ze sobą sąsiadowały :)

Na samym starcie porównałem sobie 50-hercowego Sharpa z Samsungiem ES5500, który ma ponoć 100hz. O dziwo Sharp chodził dużo płynniej, co bylo wyczuwalne gołym okiem (patrząc kątem oka). Później utwierdziłem się w tym przekonaniu patrząc przez aparat w telefonie. Obraz w Samsungu drgał, skakał, podczas gdy w Sharpie chodził całkowicie płynnie. Druga sprawa to sama jakość obrazu, która również wypadła dużo lepiej w Sharpie niż w Samsungu. Ciekawą sprawą jest to, że ktoś na forum wspominał, że Samsung produkuje matrycę do tego Sharpa:) Telewizory stały obok siebie i wyświetlały te same reklamy. Sharp ma dużo ładniejsze barwy. Samsung wyglądał przy nim trochę jakby był miał "warstwę przyciemniającą". Także ES5500 odpadł z konkursu i zacząłem sie przyglądać Philipsowi 4007H. Ma on DUŻO lepsze odwzorowanie barw. Poza czernią, która dla mnie jest dość istotna a w Philipsie wypada dość blado. Poza tym super kąty widzenia, jak przystało na matrycę IPS. No i bardzo dobra płynność obrazu. Gdyby nie szara czerń, którą przeklinam na moim monitorze również z IPS, to bym się nie zastanawiał i brał Philipsa.

Na polu bitwy został tylko Sharp 32le244e. Ma bardzo dobre kąty widzenia, ładne barwy i mimo 50hz chodzi lepiej niż 100-hercowy Samsung. Do tego przemawia za nim korzystna cena. W sklepie bez problemu odpalił .mkv i .avi z pendrive'a i ladnie skalował obraz z tego drugiego pliku. Jeden zarzut co do wczorajszych testów tego telewizora jest taki, że nie odczytał napisów przy .mkv, natomiast przy .avi chodziły normalnie (oba w formacie .txt). Niestety był dość duży ruch i nie chciałem zmuszać sprzedawcy do grzebania w ustawieniach.

Czy jest na forum ktoś, kto posiada ten telewizor? Czy może sprawdzić, czy da się oglądać filmy .mkv z napisami .txt? Czekam na uwagi odnośnie użytkowania tego telewizora oraz na propozycje innych marek, modeli, które można jeszcze wziąć pod lupę.
 

Adriamo

Member
Jeżeli napisy nie odpalają to może to tylko kwestia oprogramowania. Sharp stara się dbać o klientów pod tym względem - więc jeżeli napisy chodzą pod avi to wydaje się że i pod mkv jeżeli teraz nie są wyświetlane to będą po stworzeniu nowego opr.
Dzięki za porównanie. A wiesz może jak były TV ustawione? Ustawienia sklepowe?
 

paeru

New member
Bez reklam
Nikt na świecie nie używa już txt, a Polacy dalej klepią ten format, który nie jest plikiem napisowym, bo nie zawiera żadnych formatowań.

Większość telewizorów wspiera .srt, mało które .txt, dlatego radzę przygotować plik .srt, najlepiej z kodowaniem UTF-8 i dopiero potem podjąć testy.
 

albetrus

New member
o! temat jak znalazl! wlasnie wrocilem ze sklepu. ogladalem wspomnianego sharpa 32le244ev - no wlasnie to ten sam model co 244 i 244e? porownywalem nowego samsunga 32f5000 oraz kilka philipsow oraz thomsony. wszystkie pozostale mialy 100hz a sharp 50hz. wg mnie obraz wygladal duzo lepiej na sharpie. byl plynniejszy a kolory naturalne przez co wzrok sie nie meczy i to o 200zl taniej od konkurencji. napisy sa mi zupelnie nie potrzebne. bez smarta i wifi tez dam sobie rade. tylko chlopaki jak wyglada sprawa multimedkow? odtwarza .mkv po 4GB w wysokiej rozdzielczosci? .mov chyba nie ruszy

ogladac go bede z cyfrowej kablowki i jestem ciekawy jak poradzi sobie z wydarzeniani sportowymi?
 

kaninja

New member
@Adriamo
Na Sharpie leciały reklamy i dodatkowo na nich wyświetlały się cechy telewizora, więc wnioskuję, że były to ustawienia sklepowe. Co do pozostałych telewizorów to niestety nie wiem.

@paeru
Testowałem plik .txt, ponieważ na dzień dzisiejszy większość polskich napisów na jakie trafiam jest tworzona w tym formacie. Ale dobrze wiedzieć, że nowe telewizory lubią .srt, w końcu to żaden problem przekonwertować .txt na ten format :)

Wracając do tematu kupna tv.
Brać tego Sharpa czy może jeszcze zwrócić uwagę na inne telewizory?

Edit: @albertus
Testowałem plik .mkv o rozmiarze 1,2GB, 720p. Plik na Sharpie uruchomił się od razu. Przewijal się również bez jakichkolwiek lagów.
 
Ostatnia edycja:

albetrus

New member
@Adriamo
Na Sharpie leciały reklamy i dodatkowo na nich wyświetlały się cechy telewizora, więc wnioskuję, że były to ustawienia sklepowe. Co do pozostałych telewizorów to niestety nie wiem.

@paeru
Testowałem plik .txt, ponieważ na dzień dzisiejszy większość polskich napisów na jakie trafiam jest tworzona w tym formacie. Ale dobrze wiedzieć, że nowe telewizory lubią .srt, w końcu to żaden problem przekonwertować .txt na ten format :)

Wracając do tematu kupna tv.
Brać tego Sharpa czy może jeszcze zwrócić uwagę na inne telewizory?

Edit: @albertus
Testowałem plik .mkv o rozmiarze 1,2GB, 720p. Plik na Sharpie uruchomił się od razu. Przewijal się również bez jakichkolwiek lagów.


okey dzięki

wg mnie do 1300zł nic lepszego nie znajdziemy. gdybyśmy mieli 1500 to może coś by się innego wybrało, ale do 1300 a nawet do 1200zł ten telewizor jest idealny :smile:
 

paeru

New member
Bez reklam
@kaninja

Na 50/100Hz nie patrz, bo żadna z wymienionych przez Ciebie propozycji, nie miała 100Hz matrycy, a jedynie tzw. wspomagacze. Na przykład w modelach LG wszystkie mają minimum 100, nawet najprostsze LCD, bo to tak naprawdę ściema jest.

Przy napisach najlepiej skorzystać z napiprojektu, gdzie w opcjach od razu ustawia się .srt (i kodowanie UTF8, żeby był polskie ogonki).


W takiej cenie faktycznie ciężko o coś dobrego, jedyny konkurent to moim zdaniem jeszcze TOSHIBA 32HL933, ale tu może być problem z dostępnością w stacjonarnych sklepach typu MM czy Saturn.
 

kaninja

New member
@paeru
Jak będę jeszcze po sklepach chodzić to z pewnością poszukam tej Toshiby.

@Albertus
Jeśli możesz, to podaj jakieś ciekawe propozycje do 1500, też chętnie się im przyjrzę, porównam z Sharpem przy następnych poszukiwaniach:) Przykładowo, gdyby ten Philips 4007H miał taką czerń jak Sharp, byłbym w stanie "znaleźć" te dodatkowe 300zł :wink:
 
Do góry