Sharp GD9E

bacradi

New member
Smużenie GD9E

Czy to normalne, że podczas oglądania filmów szczególnie na Canal+ występuje mocne smużenie, szczególnie przy ciemnych i szybkich obrazach?? Tuner jest połączony bardzo dobrym scartem QED (myślałem ze cos zmieni...) i z włączonymi wszystkimi bajerami dalej smuży. Czy po podłączeniu tunera przez hdmi (np. n) zniknie to irytujące zjawisko??
 

ArapahoVmax

New member
Hmmm, miałem zakładać "swój" temat, ale się podłącze do tego. Mam ten sam objaw - smużenie - u siebie na 32BV9, przy ogladaniu sygnału z kablówki. O tyle mnie ten fakt zastanawia, że gdy mialem wcześniej 26P50 takie zjawiska nie występowały. Zmieniłem TV na teoretycznie lepsze, a tu takie rozczarowanie. Czy to jest normalne? Dlaczego w słabszym modelu 26P50 ten efekt nie występował?????
 

gatar

Active member
Bez reklam
ArapahoVmax --> zmiana TV na lepszy, a nie wątpię, że BV9 jest lepszy nie oznacza z automatu, że jakość z "kabla" będzie lepsza.LCD są czułe na słaby analog. U mnie z kablówki BV9 także czasami smuży. Zdarza mu się to przy słabszych jakościowo przekazach. Jest to rzadkie na szczęście i niedokuczliwe. Z DVD b. dobrze.
 

nnnet

New member
FullHD/HD-Ready, GD9E/XDE1

Pytanie o opinie. Jak wielu chce dobrze wybrac. Prosba o rozsadna podpowiedz:

1. 32 czy 37/40 cali? Telewizor bedzie ogladany czesto przez dzieciaki z odleglosci 3-4 m. Czy 37/40 cali to nie za duzo? 32 przy takiej odleglosci chyba zadowala? Jak sie z tym zgadzacie to ktory model 32inch (nie koniecznie Sharp oby jasna obudowa?)?

2. Czy warto inwestowac w FullHD? Ktos rozsadnie mi podpowiada, ze w ciagu najblizszych 3-4 lat nie bedzie TV nadajacej w formacie FullHD. Dostepnosc filmow tez bedzie ograniczona. Czy nie warto odczekac 2-3 lata kupie wtedy 2-3 razy tanszy i lepszy TV FullHD, obecna oferta rynkowa jest dosyc ograniczona?

3. W klasie do 8.500zl sa dwa modele Sharp mnie interesujace ze srednio wysokiej polki: GD9E (HD-Ready) i XDE1 (Full Ready) - ceny podobne.
Ktory byscie wybrali?

4. Chetnie uslysze inne sugestie, modeli producentow, moze tansze? Mam jedno ograniczenie malzonki - musi byc jasna obudowa :D
 

pmcomp

New member
nnnet napisał:
2. Czy warto inwestowac w FullHD? Ktos rozsadnie mi podpowiada, ze w ciagu najblizszych 3-4 lat nie bedzie TV nadajacej w formacie FullHD. Dostepnosc filmow tez bedzie ograniczona.

No, dobrze ci podpowiada, ale chyba mieszka od lat na Antarktydzie. A n-ka to co? Od macochy? 1920x1080 to co to jest, nie fullHD?

Słuchaj dalej takich doradców. fullHD jest w Polsce faktem, czy się to komuś podoba czy nie. Za chwilę ma podobno wystartować Cyfra.

Bierz 37", będzie się wydawał duzy przez pierwsze dwa dni, a potem jak zwykle będzie za mały.

Pozdro
 

Marecky

New member
Mowisz 3-4 metry. W takim razie minimum "37, szczegolnie jesli to FullHD. U mnie bedzie 2,5m i jestem zdecydowany na 37XD1E, zastanawialem sie nad 42" ale zbyt wiele niedomowien jest na temat tego modelu. Pojdz do sklepu dla idiotow i stan sobie 3-4m od ekranu jakiegos LCD "32. Zobaczysz, ze to malutkie. Ja tez chcialem "32 dopuki nie poszedlem do sklepow i popatrzylem z konkretnych odleglosci.

Zobacz ile sie wydarzylo w ostatnich 2-3 miesiacach jesli chodzi o rynek TV LCD. Nie wierz wiec, ze filmy na HD-DVD czy Blueray pojawia sie w Polsce dopiero za kilka lat.

Rozumiem twoj dylemat bardzo dobrze bo niedawno sam pytalem tu na forum i czytalem o 32M71 Samsunga, bylem pewny, ze chce jego. Ale to bylo "aż" miesiac temu :)
 

jaroslavus

New member
Marecky napisał:
jestem zdecydowany na 37XD1E, zastanawialem sie nad 42" ale zbyt wiele niedomowien jest na temat tego modelu...
... niedawno sam pytalem tu na forum i czytalem o 32M71 Samsunga, bylem pewny, ze chce jego. Ale to bylo "aż" miesiac temu :)
Widzę po ilości postów,że ciężar dyskusji o tv LCD przeniósł się z SAMSUNGA na SHARPA zwłaszcza fullhd. Ceny sharpa są coraz niższe, czy nie jest to kosztem jakości? Słyszałem, że nowe matryce dla sharpa robi ktoś inny.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
nie ktoś inny tylko inna fabryka
a właściwie to robią już na raz dwie fabryki
a że cięzar przeniósł się na Sharpa - nic dziwnego - lepsze wypiera gorsze

pozd
 

nnnet

New member
Marecky napisał:
U mnie bedzie 2,5m i jestem zdecydowany na 37XD1E, zastanawialem sie nad 42" ale zbyt wiele niedomowien jest na temat tego modelu.
Zobacz ile sie wydarzylo w ostatnich 2-3 miesiacach jesli chodzi o rynek TV LCD. Nie wierz wiec, ze filmy na HD-DVD czy Blueray pojawia sie w Polsce dopiero za kilka lat.

Dzis zrobilem maly objazd sklepow. Co prawda XD1E nie widzialem ale od poniedzialku maja byc (42", jest na nie kolejka w sklepach wiec pewnie nie postoja:D). Sprawdzilem opinie na forach i wzialbym 37XD1E ale, ... ponoc ten model nie jest dostepny jeszcze w Polsce? Czy macie informacje o szansach dotarcia jego przed swietami? 42" jest za duzy - zwlaszcza, ze zweryfikowalem odleglosci i bedzie 2,5-3 metry a ponoc pierwsze modele (42") byly nieco wadliwe.
 

jaroslavus

New member
jarwisz napisał:
nie ktoś inny tylko inna fabryka
a właściwie to robią już na raz dwie fabryki
a że cięzar przeniósł się na Sharpa - nic dziwnego - lepsze wypiera gorsze
Dzięki za info, czy te matryce 37 i 42 i 46 są robione w innej fabryce niż 45? Czy wg Twoich informacji będą jakościowo lepsze? Myślę,że spadek cen spowoduje lawinowe zainteresowanie sharpami z tej półki w różnych rozmiarach.

Czytam o sharpach. Trzy modele TV SHARP FULL HD - Rozdzielczość: 1920x1080. Podobna przekątna (zwłaszcza 2 i 3 pozycja), chyba inne matryce.
I znaczna różnica w cenie. Ten 3 to chyba starszy model; może stąd różnica między 2 i 3? Ceny za skąpcem.


1. Sharp LC-42XD1E
42"
Jasność: 450 cd/m2
Kontrast: 1200:1
Czas reakcji: 6 ms
od 9198.80

2. Sharp LC-46XD1E
46"
Jasność: 450 cd/m2
Kontrast: 2000:1
Czas reakcji: 4 ms
od 13550.00

3. Sharp LC-45GD1E
45"
Jasność: 450 cd/m2
Kontrast: 800:1
Czas reakcji: ?
od 26108.00

Pozdrowienia..
 
Ostatnia edycja:

szymonunion

New member
Witam,

nnnet napisał:
Dzis zrobilem maly objazd sklepow. Co prawda XD1E nie widzialem ale od poniedzialku maja byc (42", jest na nie kolejka w sklepach wiec pewnie nie postoja:D). Sprawdzilem opinie na forach i wzialbym 37XD1E ale, ... ponoc ten model nie jest dostepny jeszcze w Polsce?
42" do dostania od reki w sieci. Pytalem sie w paru sklepach, bo jestem zainteresowany. Skad info, ze pierwsze modele wadliwe i ze akurat takie beda u nas?
37" jest dostepny, bo jest info na PL stronie Sharp'a. BTW: stamtad sciagnalem instrukcje do 37"/42" (ten sam plik) - sa w roznych jezykach i nawet po PL - sukces.


Pozdrawiam,
 

nnnet

New member
Problemy z xd1e 42" (plotki?/nieaktualne?) - chyba juz dotarles do sasiednich postow:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=8897

natomiast brak dostepnosci 37" wnioskuje z obserwacji, odpytuje sklepy internetowe + MM/Saturn/ElectroWorld - odpowiedz ta sama - jeszcze 37" nie ma. Zapytam w poniedzialek Sharpa bezposrednio - chyba, ze jakis dystrybutor wysle wiarygodna/aktualna informacje na tym forum.
37" jest brak tez w wiekszosci sklepow internetwoych wogole - gdzies pojawil sie na allegro z pierwsza cena 7500zl ale nie wiem czy jest wiarygodna. Czy ktos juz zciagnal model 37"? Kanalem polskim czy z zagranicy?
 

szymonunion

New member
Witam,

Nnnet - dotarlem, czytalem, nawet jest w tamtym watku moj post. Ale czytalem tez inne forum na ktorym sporo jest info i to bardziej dokladnego w naszym temacie (ba - nawet niektore osoby pisza na oba fora) i z tego co czytalem (nie bede wchodzil w szczegoly techniczne tu i teraz) to na poczatku tak bylo, ze 42" byly dziwne, ale to byla inna seria i gdzies robiona indziej, ale teraz sprawa jest wyjasniona na tyle, ze mozna brac 42".

Bylem dzis w MM Gorczewska i Saturn Arkadia. W MM podlaczyli cala sciane plazm i LCD do National Geographic HD (!!!) i tak stalem 15 minut ogladajac program o polowaniu lampartow. Dodam, ze stalem przed 46XD1E za 14999PLN - wczoraj byl za 15999 jak mi powiedzieli - nie chcieli juz zejsc z ceny (heh). W Saturnie podlaczony do N-ki po HDMI i nSportHD (jakis mecz). Tu moglem od tylu dojrzec serial (zaszyta jest w nim data produkcji - 610xxxxxxxx - to pazdziernik 2006 roku.) 46" nie wezme, ale 42" lykne - czekam tylko do Swiat tak sobie powiedzialem. Moze to zle, moze i dobrze - mam nadzieje, ze ceny (sklepy internetowe i inne oferty forumowe) beda takie jak teraz lub nawet nizsze. I tak jeszcze oprocz TV bede bral pare klockow ;)


Pozdrawiam,
 

Cool69

New member
a co do ceny to ..

to u Kikiego w e-panasonic coś dosyć drogo stoją te TV full HD np. SHARP 37" GE1 i XD1E ?
HTML:
http://e-panasonic.pl/index.php?manufacturers_id=32&sort=3a&filter_id=29

dla powrównania
HTML:
http://www.topmarket.pl/telewizory_lcd/#filtr
ciekawe skad taka rozbieżność cenowa ?
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
pmcomp napisał:
No, dobrze ci podpowiada, ale chyba mieszka od lat na Antarktydzie. A n-ka to co? Od macochy? 1920x1080 to co to jest, nie fullHD?

Słuchaj dalej takich doradców. fullHD jest w Polsce faktem, czy się to komuś podoba czy nie. Za chwilę ma podobno wystartować Cyfra.

Bierz 37", będzie się wydawał duzy przez pierwsze dwa dni, a potem jak zwykle będzie za mały.

Pozdro
Oj chyba sie kolego zagalopowaleś nieprawdaż? N-ka nadaje w 1080i a full HD to z tego co wiem 1080p.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
jar.cin napisał:
Witam,

Na tym forum padły stwierdzenia, że n-ka nadaje w rozdzielczości 1080p, czy oby na pewno???

Pozdrawiam, Marcin.

jak na razie nadaje 1080i a planuje 1080p a jak to jest z planowaniem u N-ki to wszyscy wiemy
Ja w kazdym razie czekam z niecierpliwością na 1080p
pozd
 

zarze

New member
Witam wszystkich forumowiczów szanownych. Mam krótkie pytanko: czy sharp LC-42XD1E posiada funkcję PIP??
Mój tata się uparł, że nowy telewizor musi ją mieć:(
Dzięki serdeczne za opdowiedź!
 

jar.cin

New member
Drogi zarze,

Z tego, co wiem, a wiem sporo na temat LCD-ków Sharpa, to ani GE1, ani XD1 nie posiadają finkcji PIP. Były kiedyś modele tego producenta, może nadal są (chodzi mi o serię 6 i 7), które mają ten bajer. Jest to jednak faktycznie bajer, który powszechnie stosują takie marki, jak LG, Samsung i inne. Z tym, że np. w LG muszą być chyba 2 tunery, aby można było np. oglądać dwa programy obok siebie, a większość telewizorów LG ma niestety jeden tuner.

Firma Sharp, którą można z poodzeniem uznać za lidera wśród producentów technologii LCD odeszła od bajeru zwanego PIP. Prawdopodobną przyczyną (wiem, to ze źródła już nie związanego z firmą Sharp) jest to, że wyświetlanie obrazów tzw. obraz w obrazie, prowadzi do trwałych zmian w panelu LCD. Tworzą się poświaty, które z czasem znikają coraz wolniej zostawiając po soebie trwałe cienie.
Nie jestem specjalistą i może źródło, które podało takie dane nie jest do końca wiarygodne, ale z drugiej strony dlaczego miałoby kłamać?

Dla mnie osobiście coś takiego, jak PIP jest dodatkiem mało użytecznym i już dawno wyleczyłem się z posiadania tego bajeru w swoim przyszłym, LCD. Dla mnie o wiele ważniejsze są walory obrazu takie, jak kontrast, naturalność, głębia czerni, a przyznać muszę, że mało jest LCD-ków, które spełniaja moje wszystkie wybredne oczekiwania.

Powinieneś przedstwaić Swojemu Tacie argumenty przemawiające bardziej za tv, który ma świetny obraz, niż mało użyteczne bajery, jak PIP.

Szukam teklewizora już ponad 2,5 miesiąca i na początku moich poszukiwań też zwracałem uwagę na takie rzeczy, jak PIP, ale teraz, gdy już wiem, jak niektóre LCD-ki grają, które nie mają PiP-a, w ogóle się tym nie przejmuję, że czegoś takiego w nich nie ma. Znane firmy produkujące LCD, jak np. Sharp, nie stosują tego nie z powodu oszczędności (to chyba dużo nie kosztuje), a z dbałości o naprawdę piękny obraz, który przeciez powinien być najważniejszy, jeśli chodzi o wybór TV.

Pozdrawiam, Marcin.
 
Do góry