Brak dźwięku z komputera

octan

New member
Co robię nie tak? Nie mam audio z komputera. Podłączyłem go według instrukcji:


Instrukcja.jpg


Audio podpiąłem minijackiem, według instrukcji, do złącza zakreślonego na biało:


Tylny_panel.jpg


[FONT=&quot]I na koniec, w menu wybrałem tę opcję:


Opcje_menu.jpg

[/FONT]
No i kicha. Nie mam dźwięku. Kabel kupiłem wczoraj i powinien być dobry. Źle go wpinam?
 

octan

New member
Nikt mi nie odpowiedział, a ja uparłem się i w końcu znalazłem przyczynę.
Kupiłem markowy (Hama) kabel, który miał strzałki przy wtyczkach i pomyślałem, że należy go podłączyć zgodnie ze wskazanym kierunkiem sygnału - od komputera do telewizora. To jednak nie działało. Konfigurację karty dźwiękowej zrobiłem poprawnie i ustawienie audio w TV też. Zmieniłem kabel na chinch, ale nic to nie dało. Podpiąłem na powrót minijacka i okazało się, że jest dźwięk, ale bardzo cichy. Dopiero przy ustawieniu na full, siła głosu była w miarę normalna. Początkowo nic nie słyszałem, bo pewnie telewizor był wyciszony. A skoro, cichy bo cichy, ale był dźwięk - kabel musiał być w porządku. Zwróciłem uwagę na jego oznaczenie. Kierunek podłączenia miał znaczenie, bo wskazywały na to strzałki. Gdyby ich nie było, pewnie byłoby obojętne, którą wtyczkę wkładam do PC, a którą do TV. Pomyślałem, że jeśli nie działa w poprawnym układzie, trzeba zrobić na przekór i przekonać się co będzie. I to było to. Nareszcie pojawił się dźwięk i uśmiech na twarzy.
Telewizor gada, ale jeśli spojrzeć na przewód, to głos płynie z odbiornika do komputera, co przeczy zdrowemu rozsądkowi. Jakiś niezbyt wypoczęty pracownik naklejał strzałki u Hamy, no i sknocił robotę. Ale niech mu tam…
 
Do góry