Napisy do filmów w telewizorach LCD Sharp'a z USB

TVTV

New member
Witam, jestem posiadaczem telewizora Sharp LC26SH330E.

Niestety po odpaleniu filmu poprzez USB (mkv, avi) nie odpalają się napisy (napisy są oczywiście o tej samej nazwie co film).
Zastanawiam się, czy ten telewizor w ogóle ma możliwość czytania napisów.
Wiem też z doświadczenia, iż czasem trzeba trochę pogrzebać w menu aby ustawić możliwość odpalania napisów (oczywiście jeżeli takowa możliwość w danym modelu w ogóle istnieje).

Stąd moje pytanie - czy wspomniany model obsługuje pliki z napisami?
Czy w innych telewizorach Sharp'a, które mają możliwość czytania napisów do filmów poprzez USB napisy odpalają się automatycznie, czy trzeba zagłębić się w menu i dokonać jakichś ustawień?

dziękuję i pozdrawiam
 

pajak1000

New member
Co prawda ja posiadam LE530e i ten bez problemu czyta napisy w formacie srt kodowanie unicode a opcjach mam ustawione na jezyk napisów POLSKI no i nazwa ta sama co pliku z filmem .Dodam tylko ze problemy zaczynaja sie przy formacie mkv jeen plik lata inny nie a niby tez mkv
 

TVTV

New member
A właśnie, dzięki, .srt faktycznie czyta (machnięte przez subedit player), jednak TV pokazuje krzaki zamiast polskich znaków i szczerze powiedziawszy w menu w temacie napisy/język widzę tylko języki menu i napisy - ale to bodajże odnosi do napisów przy programach/filmach w tv. W każdym razie ustawione mam na polska/polski...
Ma ktoś jeszce jakiś pomysł?
 

TVTV

New member
Jest już dobrze :), dzięki.
Program >>> Subtitle Edit
Ustawiony format napisów >>> SubRip (.srt)
Ustawione kodowanie pliku >>> 1200: Unicode

... i polskie znaki są.
Zastanawiam się tylko, czy można jakoś z poziomu tego programu ustawić wielkość napisów pod filmem, czy też ich wielkość jest jedyna standardowa.

Oczywiście kwestia odpalania konkretnych plików filmowych przez usb, łapanie obrazu, nie łapanie dźwięku itd. to inna para kaloszy.
Ale dlaczego, przez co, jakie pliki... - w to już mi się nie chce zagłębiać
 

ogorro82

New member
Napisy do sharpa

Witam. Posiadam tv sharp LC-40LE540E. Wkładam pendriva z filmem w formacie mkv. i napisami srt. Całość ściągnięta z netu i napisy pasujące do tej wersji filmu. Włączam film. Na pilocie dociskam guzik aby włączyć napisy. Pojawiają się jasno niebieskie napisy ale zamiast polskich znaków są krzaczki. Jestem zielony poczytałem trochę - ściągnełem subtitle edit. Zmieniałem kodowanie napisów wg filmu z youtube - zmiana kodowania w subtitle edit - jest to dość proste ale nic się nie zmienia ciągle mam krzaczki. Ma ktoś pomysła co źle robię. Dodam tylko że próbowałem już wszystkich kodowań unicode, po zmianie kodowania zmienia się waga pliku więc coś tam zmieniam ale napisy nadal z krzakami. Tv ma aktualne oprogramowanie ponieważ jest podpięty do neta. Dla tych którzy bedą pisali że temat już był - wiem że był ale nie rozwiązał mi problemu - to mój pierwszy post tutaj - dziękuje za pomoc. Pozdrawiam
 
Do góry