60LE830E nie ma usług telewizyjnych

octan

New member
Witam i pozdrawiam wszystkich serdecznie. Walczę z tym telewizorem i nie mogę przejść podstawowego wyszukiwania kanałów. Jest to pierwszy mój TV tego typu i nie mam doświadczenia jak go podłączyć. Może byłby ktoś uprzejmy i pokierował mnie. Dotąd używałem zwykłego odbiornika CRT podłączonego do cyfrowego dekodera UPC przez kabel Euro.
Teraz próbuję uruchomić Sharpa. Podpiąłem antenę do dekodera i kablem HDMI połączyłem go z odbiornikiem LCD. Po przejściu przez opcje menu, dotyczące lokalizacji i pinu, wybrałem źródło sygnału cyfrowe i sieć kablową. W czasie wyszukiwania automatycznego wyświetlił się napis "Źródło sygnału: DVB-C". Po skończeniu zapytał się czy rozpocząć wyszukiwanie satelity, ale wybieram opcję "nie".
No i już po raz trzeci na koniec, pokazał się komunikat: "W tej sieci nie ma usług telewizyjnych".
Dekoder mam włączony i jest aktywny, bo w tym samym czasie, nagrywam mecz siatkówki.
Co robię nie tak? Wydaje mi się, że postępuję zgodnie z instrukcją na pendrivie.
Pomóżcie, drodzy rodacy, bo se co zrobie :twisted::grin:
W tych nerwach zapomniałem dodać, że próbowałem z dwoma kablami HDMI, bo myślałem, że pierwszy był do kitu. Nic to jednak nie dało
 
Ostatnia edycja:

octan

New member
Ewaldus, a mógłbyś dokładniej, o co chodzi z tym przyciskiem 9? Gdzie go szukać? w menu? Na pilocie? Jestem tak skołowany, że nic nie kumam.
 

octan

New member
Pomyślałem, że nie od rzeczy będzie dokładniej napisać o co chodzi z tym sygnałem TV. Może znajdzie się następna, niekumata ofiara, jak ja i przyda mu się łopatologiczne wytłumaczenie. Koledzy wspomnieli, że do wyboru służy knefel ze strzałką na pilocie, pod cyfrą 9. Należy go wcisnąć i wybrać źródło sygnału TV. W moim przypadku było to HDMI 1, bo do tego gniazda podłączyłem kabel. I ważna rzecz. Należy chwilę odczekać, aż telewizor zareaguje, bo nie dzieje się to natychmiast. Tutaj się gubiłem, bo byłem niecierpliwy i przechodziłem do innych opcji. W efekcie, kręciłem się w kółko, a telewizor dalej nie grał
Jeśli ktoś podłącza kablówkę, jak w moim przypadku, nie musi i nie powinien przeprowadzać instalacji kanałów w odbiorniku, bo te ma ustawione w dekoderze. Chyba, że podłącza dodatkowy sygnał analogowy lub cyfrowy z anteny.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Pomyślałem, że nie od rzeczy będzie dokładniej napisać o co chodzi z tym sygnałem TV. Może znajdzie się następna, niekumata ofiara, jak ja i przyda mu się łopatologiczne wytłumaczenie
Po co pisać o czymś co jest oczywiste ?
A, że Ty kolego chciałeś kupić masło w sklepie obuwniczym to już twoje wina.

Wyszukiwałeś kanały na tunerach telewizora podłączając wcześniej antenę do dekodera którego podłączyłeś z Sharpem kablem HDMI :D
Nieźle to sobie wykombinowałeś :D
 

octan

New member
Napisałem właśnie po to, by już nikt nie szukał masła w sklepie obuwniczym. Pomyślałem, że nie wszyscy są obcykani z kablami, podobnie jak ja i może komuś się przyda wyłożenie sprawy, kawa na ławę. Mi się przydało, kiedy dostałem wyjaśnienie w prywatnej wiadomości i stwierdziłem, że lepiej by było, aby ten opis znalazł się na widoku.
A Ty się kolego nie śmiej, bo nie jesteś alfą i omegą w każdej dziedzinie. Nie ma człowieka, który znałby się na wszystkim. Mądrzej chyba jest pomóc drugiemu w potrzebie jeśli się wie jak, a nie wyśmiewać go.
Pozdrawiam.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Jak mam się nie śmiać jeśli wsadziłeś ciasto do piekarnika, włączyłeś mikrofalę i dziwisz się, że się nie upiekło :D

Dobra już, odpuszczam bo różne głupoty człowiek w życiu robił i pewnie nie raz jeszcze zrobi ;)
 
Do góry