Sharp LC-32LE244E - jak ustawić dobrze kolory?

renes

New member
Witam,

Tuż przed Świętami kupiłem w prezencie Sharpa LC-32LE244E, niestety mam kłopoty z poprawnym ustwieniem kolorów obrazu, zmieniam ustawienia w menu ale coś mi jednak nie wychodzi. Czy może wie ktoś i może pomóc jak ustawić poszeczególne wartości aby kolor, kontrast i jasność były najlepsze tym LCD?

Dodatkowo niezaleznie od ustawień formatu obrazu zawsze loga programów, np. TVP1 czy TVP2, POLSAT, są widoczne na ekranie tylko częściowo. Choć inne loga np. TCM, Europa, TVP Seriale są w całości widoczne. Nie rozumiem dlaczego w jednym wypadku jest dobrze a w innym inaczej. Dodam, że w Preferencjach mam ustawione "Automatycznie szeroki" - Włączony, a Tryb - 16:9. Gdy "Automatycznie szeroki" mam Wyłączony - obraz jeszcze bardziej się rozszerza i loga wychodzą jeszcze mocniej poza ekran. Czy da się to jakoś zmienić?

Pozdrawiam,
renes
 

Jacek144

New member
Witam,
Tuż przed Świętami kupiłem w prezencie Sharpa LC-32LE244E, niestety mam kłopoty z poprawnym ustwieniem kolorów obrazu
Dodam, że w Preferencjach mam ustawione "Automatycznie szeroki" - Włączony, a Tryb - 16:9. Gdy "Automatycznie szeroki" mam Wyłączony - obraz jeszcze bardziej się rozszerza i loga wychodzą jeszcze mocniej poza ekran. Czy da się to jakoś zmienić?

Nie tylko ty masz problemy z kolorami.Ja też z tym walczę.Prawie każdy nowy TV wymaga "pieszczot". Jeśli chodzi o ustawienie formatu obrazu to robisz tak
Automatycznie szeroki włączony
4:3 ustawiasz jako 4:3,
a rozmiar obrazu w panoramie jako 4:3.Program mający właściwy sygnał WSS (flaga) będzie wyświetlany jako 16:9,a program nadawany w 4:3 będzie wyświetlany z pasami po bokach.
Niestety na reklamy nie znalazłem rozwiązania i te są wyświetlane "bylejak".
Jacek
 

renes

New member
Nie tylko ty masz problemy z kolorami.Ja też z tym walczę.Prawie każdy nowy TV wymaga "pieszczot". Jeśli chodzi o ustawienie formatu obrazu to robisz tak
Automatycznie szeroki włączony
4:3 ustawiasz jako 4:3,
a rozmiar obrazu w panoramie jako 4:3.Program mający właściwy sygnał WSS (flaga) będzie wyświetlany jako 16:9,a program nadawany w 4:3 będzie wyświetlany z pasami po bokach.
Niestety na reklamy nie znalazłem rozwiązania i te są wyświetlane "bylejak".
Jacek

Zrobiłem jak napisałeś (Automatycznie szeroki włączony i na 4:3, Tryb w panoramie też na 4:3), ale rezultat jest taki że teraz wszędzie mam obraz 4:3 co nie wygląda fajnie. Ja mam kablówkę UPC, w drugim mieszkaniu też i też mam tam Sharpa ale 40 cali (LE810 lub 820) i tam udało się tak format obrazu ustawić że wszędzie widać loga, nic nie jest przycinane. Więć nie wiem o co chodzi.


Napisz na PW dostaniesz info.

kiki, wysłałem dwie wiadomości do Ciebie, będę wdzięczny za wysłanie info.
 

Jacek144

New member
Zrobiłem jak napisałeś (Automatycznie szeroki włączony i na 4:3, Tryb w panoramie też na 4:3), ale rezultat jest taki że teraz wszędzie mam obraz 4:3 co nie wygląda fajnie. Ja mam kablówkę UPC, w drugim mieszkaniu też i też mam tam Sharpa ale 40 cali (LE810 lub 820) i tam udało się tak format obrazu ustawić że wszędzie widać loga, nic nie jest przycinane. Więć nie wiem o co chodzi.

Jak odbierasz programy? Analogowo czy przez dekoder UPC? Jeśli przez dekoder,to tam trzeba odpowiednio ustawić.
Jacek
 

renes

New member
Już przestawione w dekoderze, jest pełny obraz bez przycinania, dzięki :)

Teraz czekam na ustawienia od kikiego dotyczące kolorów i kontrastu, moje ustawienia nie do końca mnie satysfakcjonują. Podejrzewam że kiki wykonał dokładną kalibrację więc ma najlepsze ustawienia. A jakie ty dobrałeś satysfakcjonujące ciebie ustawienia?

I jeszcze jedno, sprawa funcji "Kontrola dynamiki sygnału", u mnie na stałe jest załączone "Wł", lecz nie można tego zmienić i podświetlić. Tak samo jest u Cebie?
 

Jacek144

New member
Już przestawione w dekoderze, jest pełny obraz bez przycinania, dzięki :)

Teraz czekam na ustawienia od kikiego dotyczące kolorów i kontrastu, moje ustawienia nie do końca mnie satysfakcjonują. Podejrzewam że kiki wykonał dokładną kalibrację więc ma najlepsze ustawienia. A jakie ty dobrałeś satysfakcjonujące ciebie ustawienia?

I jeszcze jedno, sprawa funcji "Kontrola dynamiki sygnału", u mnie na stałe jest załączone "Wł", lecz nie można tego zmienić i podświetlić. Tak samo jest u Cebie?

Nie odpowiem co jest ustawione,bo TV jest u teściowej.Przy najbliższej okazji spiszę co i jak.
Cieszę się że mogłem trochę pomóc.Miłego oglądania.Jak trafisz na dobre ustawienia to nie zapomnij dać znać.A tak jeszcze pytanko.Działa u Ciebie wyłącznik zasilania na TV?
Jacek
 

renes

New member
czy mógłbym prosić o dokładne dane do ustawień kolorów, kontrastu itp?

Dokladne dane można kupić za 100zł z jakimś tajemniczym certyfikatem, ja zrezygnowałem z przedstawionej mi oferty i zostałem przy swoich ustawieniach. 100zł to moim zdaniem zbyt wysoka cena, w zasadzie zaporowa, sprzedajacy zarobił by więcej gdyby inkasował 30zł, miałby wielu klientów a tak dupa blada i pusta kieszeń. Jego wybór.
 

albetrus

New member
widac ze sa skoro ktos chce na tym zarobic. tylko 100zl go moim skromnym zdaniem suma zaporowa. mkzna zasponsorowac hdtv ale nie takimi kwotami, ludzie...
 
Do góry