Lista kanałów w Sharpie LC46LE830E

wiljasz

New member
Mam Moduł AstonCrypt 2.26 (Seca) CI i karte Cyfry Plus.Przy instalacji programów zainstalował alfabetycznie prawie 2000 kanałów (arabskie,wloskie i inne) no i prawda jest taka, że aby ustawić swoją listę najczęściej oglądanych programów można stracić cały dzień.Może są tu osoby które udostępnią swoją listę kanałów (którą można zgrać na USB - jest to plik wielkości około 700 Kb) no i życie stało by się piękniejsze gdyby posiadacze tych modeli TV sobie pomagali.
Dodam że ten odbiornik TV ma taką wredną wadę, że jak już masz swoją mozolnie ułożoną listę i przyjdzie Ci do głowy pomysł by dodać jakikolwiek nowy kanał - to owszem doda ten nowy, ale listę
dotychczasową kanałów rozpieprzy na układ alfabetyczny. Po prostu nie nadpisuje do gotowej listy.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Nie ma to jak długotrwała ręczna robota :D

Na to lekarstwa nie ma, najlepiej kupić zewnętrzny tuner sat z możliwością edycji listy kanałów w komputerze np. na Linuxie w wgranym oprogramowaniem Enigma.

Użytkownicy Samsunga zrobili aplikację do edycji listy kanałów.
Użytkowników Sharpa jest chyba zbyt mało żeby się ktoś tym zainteresował.
 

wiljasz

New member
Lista kanałów

Ja myślałem o wymianie swojej listy kanałów którą zapisałem na USB (plik UsbCloneData) gdzie są już zgrubsza ustawione wszystkie kanały polskie. Teraz można je ustawić po swojemu bez szukania w długim spisie kanałów - prawie 2000 z radiowymi.Może nie wszyscy wiedzą że można układ swoich kanałów zapisać na USB i w razie jakiejś awarii wpisać ją ponownie z USB Chętnię udostępniam tą listę gdyż liczę na wymianę na listę w której jest kanał HISTORY (Cyfry Plus) Nie wiem dlaczego on mi się nie wbija mimo indywidualnych parametrów wbijanych (10719, V, 27500), a nawet przeoraniu wszystkich ustawień i wbiciu od nowa wszystkich kanałów.Na tej częstotliwości chodzi u mnie 13th Street, 4 fun.tv a HISTORY nie wbija się.( A tak naprawdę wbija się HISTORY Polsatowskie które jest zakodowane i nie do odbioru - jest na tym samym transponderze i ma identyczne parametry co HISTORY Cufry Plus)) Mam talerz 1m, konwerter Twin Inverto Black Ultra oraz Moduł AstonCrypt 2.26 (Seca) CI. jak wiecie ponowne szukanie kanałów rozwala listę i trzeba na nowo ją układać (zajmuje to kilka godzin), ale ja mam zapisaną na USB i po każdych manewrach z szukaniem tego HISTORY i nie znajdując powracam do starego ustawienia kanałów z USB
Wartość sygnału dla tego kanału: siła 87. Jakość 91. Dla mnie mój układ jest wzorowy.Zdaję sobie sprawę że Cyfra Plus miesza na transponderach by utrudnić odbiór ich transmisji na sprzęcie nie sprzedawanym przez nich. Kto chce mój spis kanałów który można wbić zamiast mozolnie cały dzień ustawiać piszcie na priv.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
HISTORY (Cyfry Plus) Nie wiem dlaczego on mi się nie wbija mimo indywidualnych parametrów wbijanych (10719, V, 27500)
Dałeś FEC 5/6 ?

Lepiej gdybyś wybrał HISTORY HD 12264 V 3/4 27500

Nie patrz na to czy transponder Cyfry czy Polsatu bo już od dawna dogalali się między sobą żeby nie dublować programów i obniżyć koszty nadawania.
HISTORY HD jest nadawany tylko z Polsatowskiego transpondera także jeśli masz go w ofercie Cyfry to musisz go odebrać. Jeśli nie to telefon do BOA.
 

wiljasz

New member
Niestety mam pakiet OPTIMUM HD i to w promocji i w tym pakiecie do odbioru jest tylko HISTORY bez HD. Wbity mam kanał History HD ale jest zakodowany-niedostępny.Chodzi mi o ten zwykły HISTORY Cyfry Plus do którego jestem skłonny dodawać resztę kanałów czyli mieć dzień z głowy.Mailowałem do Cyfry, lecz tam jedynie co mi poradzili to restart tunera i ustawienie talerza i konwertera. No i za sprzęt nie polecany przez Cyfrę nie biorą odpowiedzialności. Czyli stoję w miejscu.Czekam na kogoś z plikiem UsbCloneData w którym jest to HISTORY
Nie da się ustawiać FEC bo w tym Sharpie 830 tuner jest wbudowany i nie ma dostępu do FEC. Chyba sam sobie jakiś ustawia ale jaki ? Może 3/4 może inny .Brak danych w instrukcji.
 
Ostatnia edycja:

przemoskorpi

New member
Witam. Jestem nowy na tym forum, mam telewizor sharp aquos LC-52LE830E i mam ten sam problem z listą kanałów, jest ich koło 2000, może ktoś mi doradzi czy można jakoś zassać listę przez USB. Mam Moduł AstonCrypt 2.26 (Seca) CI i karte Cyfry Plus. Pakiet kanałów prestige hd. proszę o pomoc.
 

wiljasz

New member
Listę trzeba samemu sobie ułożyć najlepiej w trybie alfabetycznym,ale i tak układanie trwa kilka godzin .Niestety już przerabiałem ten temat i okazuje się że lista kanałów zgrana z jednego TV Sharp na USB niestety nie da się wgrać do drugiego TV.Jedynie należy po ustawieniu swojej listy zachować ją na swoim nośniku USB tak na wszelki wypadek by ją przywrócić jeśli coś namieszamy w ustawieniu kanałów.
 

ON18

New member
Lista na USB to zawsze krok do przodu. Panowie w jaki sposób można zgrwać liste na usb ?
 

wiljasz

New member
Niestety najpierw musisz sobie sam ustawić kolejność kanałów jakie chcesz.

Sprawa z nagrywaniem ustawień jest trochę zawiła, ale spróbuję krótko to opisać.
- Włączamy TV
- Wyłączamy TV przyciskiem POWER na panelu dotykowym, przytrzymując go aż pojedyńczo mignie centralna kontrolka (ok 5 - 6 sec.)
- Przytrzymując klawisz INPUT i VOL+ naciskamy POWER (cały czas na panelu dotykowym)
- Puszczamy POWER, ale pozostałe dwa klawisze trzymamy aż TV uruchomi się
- wpisujemy hasło 369 (to już na pilocie), pojawia się menu Copy Mode.
- władamy czystą pamięć USB do TV i wybieramy opcję TV->USB, naciskamy OK i czekamy na komunikat Done - ustawienia są zapisane na pamięci USB
Jeżli chcemy odzyskać ustawienia z USB powtarzamy wszystkie czynności, tylko w odpowiednim momencie wybieramy USB->TV
 
Do góry