LC-46LE925E ZAWIESZA SIĘ i wolno reaguje na polecenia

dzidektom

New member
Jestem posiadaczem telewizora SHARP LC-46LE925E i w zasadzie od początku jakoś dziwnie reagował na polecenia z pilota (niekiedy po kilkunastu sekundach), albo na raty tak jak by si ę jąkał i myślał co ma zrobić albo wogóle nie wykonuje poleceń. Niekiedy ażeby go n,p. zciszyć to można dostać szewskiej pasji bo tak jak by wogóle nie reagował na pilota po czym ni z tego ni z owego włącza się po dłuższym czasie to wyciszanie.... Pododnie jest z przełączaniem wejść - myśli i myśli co ma zrobić i robi to długo albo takimi dziwnymi skokami (podswietlenie które wskazuje aktualne aktywne wejście to nieraz przesywa się dziwnie o pól pola)...... Zrobiłem aktualizację oprogramowania przez internet ale w mojej ocenie to cic nie pomogło... Tak jak przed zmianą tak i teraz po zmianie softu to są takie momenty jak by wszystko działało O.K. ale po jakimś czasie znów są te same problemy.... Może ktoś zna radę na takie problemy, może to wina oprogramowania i to najnowsze nie jest stabilne? Jaki soft jest najlepszy ???........Proszę o jakąś pomoc ... dzidekt
 

dzidektom

New member
Kolego doggydogg - Pół roku temu używałem modułu CI Polsatu ale w telewizorze działał on raczej poprawnie ale kiedy moduł miałem włożony do mojego tunera Optikum X7 to działy się cuda, które
nawet po rezygnacji z Polsatu mają miejsce tak jak wcześniej opisałem. Obecnie nie korzystam z żadnego modułu, mam podłączony tuner Sat - opticum, DVD Philips i korzystam także z telewizji DVBT......
Napisałem także emailowe zapytanie w tej sprawie do SHARP - Poland w Warszawie jak dostanę odpowiedz to ją przekarzę na FORUM, może się to komuś innemu też przyda.... Jak ktoś ma jakieś
pomysły lub doświadczenie w podobnej lub takiej samej sprawie, to proszę pisać.
 

doggydogg

New member
Zapomnialem dodac ze uzywam modulu HD+, po zmianie na Unicam jest niestety to samo. Ostatni update z czerwca tego roku poprawil tylko to ze telewizor nie resetuje sie podczas pracy, wczesniej potrafil sie przeladowac raz na 3-4 godziny, ale tylko na kanalach kodowanych.
 

dzidektom

New member
Napisz na PW dostaniesz właściwy kontakt.

" Jak możesz to podaj kontakt na FORUM"...

Od SHARP - Poland dostałem w odpowiedzi jedynie adres do jakiegoś serwisu w Gdyni. Czyli jak widać olali mnie totalnie nie ustosunkowując się wcale do przedstawionych przeze mnie i opisanych w e-mailu nieprawidłowości w działaniu mojego telewizora...
Ostatnio telewizor jakby się nieco ustabilizował i na pilota reaguje "względnie szybko" ale to pewnie do czasu bo już tak bywało, że miał lepsze i gorsze momenty. Natomiast przy przełączaniu żródeł sygnału n.p. jak chcę przełączyć na odbiór z tunera TVsat (zewnętrznego), który mam podpięty pod wejście HDMI1 to funkcja przełączania jako taka się realizuje ale sygnał przez to wejście jak gdyby nie przedostaje się i nie ma ani żadnej wizji ani fonii z tego wejścia(na innych pozostałych wejściach HDMI dzieje się to samo). Wystarczy że tylko zresetuje telewizor (wyłącze i ponownie włącze zasilanie) wyłącznikiem na tylnej ścianie telewizora, nie robiąc poza tym niczego więcej, to telewizor wówczas normalnie uruchamia się i przez to wejście co przed chwilą nic nie działało to po zresetowaniu poprawnie odbiera sygnał z tunera TVsat. Poza tym ostatnio zauważyłem, że co jakiś czas (raz lub dwa razy na dzień - zależy chyba jak długo jest włączony) sam na chwilę się wyłączy, przez moment nie ma żadnego sygnału i po chwili wraca wizja i fonia - tak jak gdyby nigdy nic. Ale nie kiedy wyłączy się w ten sposób i sygnał nie wraca i telewizor cały czas milczy pomimo, że na panelu pod ekranem widać, że jest on włączony wówczas wyłączenie i ponowne załączenie jego zasilania przywraca go do normalnego stanu (ale tylko do następnego razu) ........... Może ktoś z kolegów ma w tej kwestii więcej doświadczenia i wiedzy aniżeli SHARP-POLAND ..... Proszę o podzielenie się swoją wiedzą i ewentualnym doświadczeniem w przedstawionej kwestii....... Pozdrawiam i czekam na ewentualne informacje.
 
Do góry