Różnica między BT8E a GD8E

jar.cin

New member
Witam,

Nurtuje mnie pewna sprawa, a mianowicie, jaka jest róznica pomiedzy modelami Sharpa:
1. LC32/37BT8E
2. LC32/37GD8E

Mam zamiar kupić LC37GA8E, ale ze względu na chwilowy brak tych modeli w sklepie u kikiego, mam trochę czasu na lepsze zbadanie, czy mój wybór co do LCD jest słuszny.

Mało tego, gdzieś na tym forum spotkałem się z twierdzeniami, że np. GD8E ma lepszą czerń w porównaniu z GA8E, że ma więcej możliwości i że w ogóle inaczej gra. Kiedyś podobna historia była z modelem BV (subiektywna ocena była wyższa dla modelu BV, chociaż od GA rózni się tylko kolorem).

Z mojej wiedzy wynika, że wszystkie te LCD-ki naja takie same matryce i są produkowane w Japonii. Wyjatek stanowi tu model BT8E, który czas reakcji na wejściu ma 6 s (GD8E ma ten czas na poziomie 4 s)

No własnie, w takim razie, który model jest wyższy? Na stronie Sharpa modele uporządkowane są w kolejności rosnącej, czyli od najmniejszego i najsłabszego do największego i najlepszego. Model BT8E zaszeregowany jest więc wyżej od modelu GD8E, pomimo iż ma dłuższy czas reakcji na wejściu o 2 s.

Oba rozpatrywane modele są wyposażone w dekoder DVB cyfrowej telewizji naziemnej, tylko tutaj kolejne pytanie, czy przyda się on w Polsce? Jeśli tak, to kiedy?

Jeśli ktoś z szanownych forumowiczów testował modele, głównie chodzi mi o 37", GA8E, GD8E, czy BT8E lub może wie, jakie są miedzy nimi róznice, to będę bardzo wdzięczny za podzielenie się Swoją wiedzą. Może Wasze opinie pomogą mi w podjęciu ostatecznej decyzji.

Jeszcze jedno, czy we wszystkich tych modelach Sharpa z serii "8" są takie same, czyli łopatkowate, piloty?

Pozdrawiam serdecznie, Marcin.
 
Do góry