Automatyczny wybór źródła LE830E

tomekow

New member
Nie wiem czy to nie lamerskie pytanie :)

W swoim Sharpie 52LE830E:
1. Włączam TV rano, dzień wcześniej miał powiedzmy ustawione źródło z HDMI2, włączam dekoder na HDMI1 i... nic. TV czeka na źródło z HDMI2
2. Wyłączam wszelkie źródła. Włączam jakiekolwiek.... i nic.

Czy jest zatem w tv automatyczne przełączanie na aktywne źródło sygnału??? Czy jestem skazany na wskazanie ręczne? Przecież to bez sensu.......
 

tomekow

New member
To jeszcze dodam 1 wątpliwość: Dlaczego Sharp nie pokazuje, na których wejściach ma aktywne podłączanie?
Wpiąłem wczoraj kompa pod hdmi i muszę skakać od HDMI2 od HDMI4, po kolei je wybierać, bo nie wiem na którym jest sygnał... :(
Dodając do tego brak umiejętności w kalibracji - z czego wynika średnie zadowolenie z obrazu oraz nabijanie się żony, że nowe pudło za 5,5k, a ja się wyginam,żeby puścić film *.avi z napisami (a miało być jedno 'pstryk')
zaczynam żałować wyboru :(
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Nie wiem jak u Ciebie. Ja mam 700kę i każde źródło możesz sam opisać, np. "UPC", "Laptop", "TV", "PS3", itd. wedle własnego uznania. Poza tym możesz niektóre wejścia pominąć czyli ustawić jako nieaktywne, żeby się nie wyświetlały. Natomiast z ręki niestety muszę nadal wybierać.
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
W LE830E jest dokładnie tak jak to opisał [Raccoon]

Co do .avi to LE830E odtwarza bez problemów.
Co do napisów .txt to tak się składa, że chyba tylko w Polsce jest używany ten format plików. Wszędzie jest używany .srt
Ale, Sharp LE830E .srt też nie odtwarza chociaż kiedyś na samym początku po zakupie TV udało mi się uruchomić .avi z .srt
Teraz już nie, i nie wiem dlaczego :roll:

 
Ostatnia edycja:

tomekow

New member
W LE830E jest dokładnie tak jak to opisał
Ale, Sharp LE830E .srt też nie odtwarza chociaż kiedyś na samym początku po zakupie TV udało mi się uruchomić .avi z .srt
Teraz już nie, i nie wiem dlaczego :roll:

No właśnie - jak się odpali film, to po prawej stronie w rogu w okienku informacyjnym jest pozycja Subtitles(może Sub., nie pamiętam) i obok dwie kreseczki (--). Wynika z tego, że odtwarzacz jest przygotowany do wyświetlania napisów, może to dalej kwestia formatu....

Axel, a z czego puszczasz filmy? U mnie niestety stanęło na kompie stacjonarnym, kupując TV byłem pewny, że pociągnie materiał z pena/dysku, no ale się przejechałem.

Może jednak warto dokupić jakiegoś dongla z androidem i portem usb?
Nie bardzo podoba mi się fakt, że "zainwestowałem" w LEDy a obok grzeje komp = kilkaset wat....
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Axel, a z czego puszczasz filmy?
Najczęściej zasysam filmy z lektorem które oglądam z Pena podłączonego do Sharpa lub z dysku podłączonego do routera (DLNA).
Do filmów z napisami mam ASUS O!Play Mini który odtawrza różne formaty napisów w różnej kolorystyce i w różnych wielkościach czcionki. Polska czcionka oczywiście jest :)
 
Do góry