Sharp lc-60le740 - problem z internetem

Mireek

New member
Witam wszystkich!

Piszę ponieważ mój telewizor Sharp sprawił mi pewien problem.
Chodzi mianowicie o połączenie z internetem. I przewodowo i bezprzewodowo łączę się bez problemu. Test połączenia wychodzi pozytywnie (robi się bardzo szybko, wręcz automatycznie co mnie troszkę dziwi). W bezprzewodowym połączeniu mam dwie kreski zasięgu.
Na routerze w ustawieniach widać telewizor i otrzymał on IP. Adres MAC zgadza się z tym od telewizora.

Jednak kiedy uruchamiam You Tube czy usuługę Aques Net (nie pamiętam nazwy) to nic się nie dzieje. W YT pojawia się logo i tyle. Można czekać i czekać. Nie wiem czy to normalne przy pierwszym uruchomieniu (czekałem z 15 minut) czy nie. W usłudze Net pojawia się albo kółeczko które się kręci (i nic więcej) albo napis "rozpoczęcie logowania" a potem kółeczko (i nic więcej :) ). Czasem w Aques wyjdzie komunikat "błąd połączenia" - ale bardzo rzadko.
Generalnie nie wiem gdzie tkwi problem - słyszałem o jakiś wadliwych płytach głównych. Mam nadzieję że to nie to.
Aktualizacje natomiast działają - wyszukał sobie najnowsze, ściągnął i zainstalował. Ale problem jest nadal.
 
Do góry