Zmiana kolejności kanałów DTV - SHARP LC-40LE540E

krzysten

New member
Witam, mam bardzo irytujący problem z moim telewizorem. Nie mogę zmienić kolejności kanałów DTV aby były wg. mojej kolejności a nie wg. kolejności operatora. Kanały ATV mogę normalnie, bez problemów edytować, zmieniać ich numeracje.
Ten problem występuje tylko i wyłącznie na tym telewizorze, na każdym innym który jest u mnie w domu mogę zmieniać bez problemów.
Zaktualizowałem oprogramowanie do najnowszego, lecz nie naprawiło to problemu.
Może coś trzeba zmienić w MENU SERWISOWYM, lecz nie wiem jak do niego wejść.
Wszystkie "zaawansowane opcje wyszukiwania kanałów" - wszystkie są na szaro (Rodzaj wyszukiwania, Początek kHz, Częstotliwość końcowa KHz, Prędk. symbolu, Modulacja, oraz "Identyfikator sieciowy" )
Proszę o jakieś trafne rozwiązania, będę niezmiernie wdzięczny, ponieważ mnie to bardzo irytuje.
Pozdrawiam.
 

wiedzma_65

New member
Witam, też miałam z tym problem :( u mnie ustawia się w ten sposób: menu -ikonka ztelewizorem -edycja programu( tam pokazuje się lista kanałów) na dole ekranu jest żółty przycisk ''przesuń'', jak się go naciśnie to wybrany kanał podświetla się na szaro i wtedy na pilocie przesuwamy strzałkami w dół albo w górę i tam gdzie chcemy mieć odpowiedni kanał znowu naciskamy żółty przycisk który teraz jest podpisany ''włóż'' i tak pokolei ze wszystkimi kanałami
 

sandras15

New member
witam, zainstalowałam programy i zawsze miała do wyboru spośród trzech cyfr np program 102 a teraz mam 0102 ma ktos pomysł jak to zmienić?
 

wiljasz

New member
Należy po instalacji automatycznej ułożyć kolejność kanałów ręcznie wg własnego uznania. I może ulubiony być nawet na pierwszym miejscu - wszystko jest w instrukcji. Czynność jest niestety czasochłonna.
 

sandras15

New member
Ale dlaczego tak się stało? Nawet jak chce zamienić kanał wg ręcznego dostosowania to wyskakuje mi program 0001 i 1986. a nie np 001 czy 320
 

wiljasz

New member
Może to jest trochę dziwne pytanie, ale czy wyłączałeś TV z sieci ( kabel z kontaktu) na kilkanaście minut by się odbiornik zresetował. Czasem takie wyłączenie likwiduje w pamięci błędy.
 
Do góry