DLNA dla Sharp-a czy jest dedykowane oprogramowanie?

betek

Member
Tez chcialbym sie dowiedziec jak to zrobic, bo polaczylem sie z ps3 media server (bez konsoli), lecz gdy odtwarzam plik mkv pisze 0% i nie odtwarza filmu
 

mateo102

New member
Właśnie poświęciłem chwilę i zainstalowałem u siebie PS3 Media Server najnowszą wersje (link wyżej w pierwszym poście) i u mnie wszystko ładnie działa tylko jest pradawny problem z mkv, a dokładniej z napisami. Obraz jak najbardziej działa, ale napisy nie są widoczne. Napisy w txt. Może jakiś inny format ma być? Tyle, że jak pisałem nie posiadam jeszcze Sharpa więc testowałem na Samsungu.
 

teczix

New member
Jak z napisami w PS3 Media>> czy napisy txt muszą być w folderze tam gdzie film i automatycznie się wgrają czy musze je wmuksować w film tak jak przez usb?
 

mateo102

New member
No właśnie nie wiem tego, ale jak nazwałem tak samo i dałem w tym samym katalogu to nie czyta ich. Film idzie bez napisów :-/

EDIT: Użyłem Subtitle Workshop i przekonwertowałem napisy do .srt nazwałem tak samo jak film i poszło. Z tym, że po konwersji napisów rozjechały się i napisy są nierówno czasowo z obrazem natomiast .txt były ok...
 
Ostatnia edycja:

keszelski

New member
Po kłopotach z PS3 zmieniłem serwer DLNA na Serviio. Coś zmieniłem na PS3 i mimo, że tv go widzi, to nic się nie odtwarza. Dlatego przeszedłem na Serviio i jest lepiej niż z PS3.

O ile pamiętam dobrze, to wcześniej niektóre filmy przez PS3 nie dało się odtworzyć na tv, a przez Serviio bez problemów. To samo ze zdjęciami, które przez PS3 nigdy mi nie działały. Nie twierdzę, że PS3 w ogóle nie odtwarza zdjęć, ale u mnie z tym serwerem zawsze było wyraźnie kulawo. W przeciwieństwie do serviio

Filmy avi, hd chodzą płynnie, full hd z zacięciami. Ale to wynika raczej z odległości tv - router i dzielących ich dwóch ścian mieszkania w blokach. A nie chce mi się zmieniać lokalizacji routera, żeby sprawdzić jak będzie przy mniejszej odległości.
Napisy txt nie działają, podobnie jak było z PS3
 

adaku

New member
Co do PS Media Server (PMS:), jego pochodne również, to ma on wade w postaci kodu Javy, wszelkie zmiany oraz jego działanie wymaga częstych restartów.
Serviio podczas moich testów był mało stabilmy.

Z media serverów dlna proponuje XMBC ale nie posiada transkodowania oraz jest "jedno klientowy" oraz Rygel (na linuksa, można uruchomić na virtualboxie) który bardzo dobrze się sprawował z nadawaniem muzyki, obrazów i filmów.
Ciekawy również jest MediaTomb ale w nim czegoś mi brakowało.

Wszystkie programy testowałem na Xboxie, tablecie, kilka komputerów oraz telefonów (starałem się testować równolegle)

Edit:
@keszelski
Jeśli chcesz oglądać filmy na dlna to postaraj się o sieć przewodową, oglądanie filmów fullhd na wifi całkowicie zapycha transfer (~10MB/s wyciąga mi sieć wifi)
 
Ostatnia edycja:

tomekow

New member
Witajcie,
Plex Serwer: u mnie Sharp widzi sieć, katalogi, ale nie widzi plików.
Ściągnąłem triala Nero Home 4 i jest tak: część plików widzi, część nie. Ten sam plik zrzucony na pena komp widzi, przez sieć już nie....

No i oczywiście problem z napisami - czuję się jak 10 lat temu, gdy kupowało się divx playery Wivy i człowiek walczył z tymi napisami.... :-/
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Obecnie z Plex nie mam żadnych problemów, ale wcześniej z Nero pamiętam że czasami niektóre pliki nie były widziane. Pomagało założenie podkatalogu i skopiowanie tam obu plików. Po paru chwilach serwer przeindeksował sobie zawartość i już pliki były widziane.
 
Do góry