Sharp LE530E i słaba jakość obrazu mkv

creht

New member
Witam.
Od niedawna mam telewizor jak w opisie i martwi mnie koszmarna jakość filmów mkv(720p/1080p) oglądanych przez usb. To co widzę z jakością hd nie ma nic wspólnego (rozmyty, nieostry obraz, zlewające sie kolory itp.) Obraz z cyfrowej kablówki podłączony puszczony przed dekoder mutimedii przez hdmi daje o niebo lepszy obraz.

Czy to normalne zjawisko dla tego telewizora? Czy ktoś ma podobne spostrzeżenia?
I czy np po zakupie taniego odtwarzacz z możliwością odczytu mkv (np WD TV czy Ferguson) obraz będzie znacznie lepszy?
 

creht

New member
Kupiłem LG BD390 i już nie mam takich problemów. Naturalne, ładne kolory i brak rozmycia. Jeśli jeszcze telewizor byłby lepszy, to dopiero by było fajnie ;)

Zajefany sprzęt, ale raczej do Blu-ray/mkv. Z dixvami/xvidami o standardowej rozdzielczości sobie niespecjalnie radzi (dość często wyskakuje komunikat o nieobsługiwanym kodeku).

Jedyne wady, jak dla mnie, to brak możliwości zmiany wielkości czcionki napisów i zacinanie się dźwięku w DTS przy oglądaniu filmów w MKV przez USB.
 

pajak1000

New member
Witam czy mógłbys podac dane techniczne tego pliku mkv bo moj nie chce mi czytac tych plików wyskakuje napis nieobsługiwany format
 

creht

New member
Witam czy mógłbys podac dane techniczne tego pliku mkv bo moj nie chce mi czytac tych plików wyskakuje napis nieobsługiwany format


Potraktuj go programem mkvmerge, byle nie najnowszą wersją. Ja używam v.3.4.0 i jest ok.
Po prostu otwórz plik w programie i wciśnij start muxing, zostawiając zaznaczone wszystkie strumienie filmu. Na pewno pomoże.
 
Ostatnia edycja:
Do góry