Sharp 40LE830E VS 46LE830E - identyczna jakość?

laciak88

New member
Poszukuję TV i nie do końca zadecydowałem o rozmiarze, a pojawiła się wątpliwość. Oglądałem 40 cali, a może będę chciał zamówić 46. Czy wersja 46 calowa ma identyczną matrycę i bebechy? Tzn. czy jakość na w obu wersjach jest identyczna?

Dodatkowe pytanka :) :
- co oznacza E w nazwie?
- 2,5 - 3 metry to nie za blisko na 46 cali? Jak sobie radzi ten TV z obróbką TV w niskiej rozdzielczości?

Z góry dzięki za pomoc!
 

flymar

New member
Korzystam z 46 cali w odległości 230 cm. Nie zamieniłbym na mniejszy. Spotkałem się jednak z sytuacją gdzie w o wiele większym pomieszczeniu osoba wymieniła 46" na mniejszy. Myślę, że zależy to od osobistych preferencji.
Mam zarówno ATV jak i DTV (Multimedia) i muszę przyznać, że lepiej wygląda sygnał ATV. Sposób kompresji przy sygnale cyfrowym niestety powoduje pikselozę przy wielu ruchomych elementach obrazu. Ale to nie wina odbiornika. Sporo zależy od ustawień TV. Jeśli podręcisz ostrość to siłą rzeczy wyjdą krawędzie.
TV rozpoznaje WSS, co sprawia, że kanały się ładnie dopasowują do ekranu, jeśli oczywiście taki sygnał jest nadawany.

Jeśli chodzi o nienatywne rozdzielczości ze źródła zewnętrznego, to po podłączeniu komputera (DVI-->HDMI) nie ma problemu ze starszymi grami. Obraz się poprawnie dopasowuje i nie ma żadnych przekłamań.
 

zwierzak11

New member
do tej odległości warto dołożyc do 46" - wiele pozycji będziesz oglądał z nosników a tam często będą górne i dolne czarne pasy więc obraz oglądany będzie mniejszy
 

Aleball

Member
Witam
laciak88 - Nie wiem czy już się zdecydowałeś ale dołożę swoje 3 grosze, bo też się długo zastanawiałem co kupić.
Z najdalszego miejsca kanapy mam do TV 230 cm i kupiłem... 52 cale (52le830e) Początkowo myślałem o 46 cali ale dałem się przekonać do 52 i to był dobry pomysł. Nawet z mniejszej odległości np. z fotela ogląda się bardzo dobrze i TV wcale nie jest za duży (a wręcz już parę razy przeszło mi przez myśl, że mogłem kupić 60 cali). Nie jest to tylko moje odczucie - żadna z odwiedzających mnie osób nie powiedziała, że ekran jest za duży - pierwsza reakcja na włączenie TV to raczej "kurcze ale masz ładny obraz" :)
Co oglądam? Głównie n-tv zarówno programy HD jak i SD. Przy sygnale z naziemnej cyfrowej obraz też jest bardzo dobry, przy tradycyjnej już gorzej (i tak jej za chwilę nie będzie). Filmy z DVD czy kompa też ogląda się dobrze.
Podsumowując jeśli masz kasę to moim zdaniem podaruj sobie 40 i 46 cali i bierz 52. Jeśli nadal masz wątpliwości to poproś o prezentację 46 i 52 w domu - pogadaj z kikim.
Pamiętaj oczywiście o kalibracji obrazu - tylko wtedy uzyskujesz ten bezcenny wyraz twarzy znajomych ;)
pozdrawiam
aleball
 

mateo102

New member
laciak, zakupilem w ten weekend 60tke sharpa 2,8m-3m i ogląda się na pełnym wypasie. Te odległości to mity... kupuj jak największy bo jaki by się nie kupiło to i tak będzie po dwóch dniach mały. Spokojnie chciałbym już 70tkę, ale to było pewne tak już jest.
 
Do góry