Sharp le830e wyłączenie płynności

kowidor56

New member
Witam. Właśnie stałem sie posiadaczem sharp le830e. I jak oglądam telewizje to jest taki dziwny sztuczny płynny obraz i chwilami nawet sa zacięcia obrazu. Czy ktoś może wie jak tą opcję wyłączyć? Pozdrawiam.
 

kowidor56

New member
Na trybie film jak tak sztucznie płynny obraz jakby komputerowy a jak dam np standardowy tyb to mi sie zacina przy szybkich scenach. Nie ma jakiejś opcji zeby obraz "chodził" jak na starych kineskopowych telewizorach? Np w lg kiedyś wyłączałem opcje truemotion i problem sie rozwiązywał...
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
jak oglądam telewizje to jest taki dziwny sztuczny płynny obraz
wyłącz tryb filmu
jak dam np standardowy tyb to mi sie zacina przy szybkich scenach
Tryb film na niski
Dałem tryb film na wyłączony i jest chyba juz tak jak powinno być.
Zarąbisty dialog :D :D :D

Przypomina mi to rozmowę głuchego z niemową :)
 

kowidor56

New member
Mam jeszcze jedno pytanko, bo tak dziś sobie oglądam telewizje i mam wyłączony tryb filmu i jak sie obraz rusza to jest wszystko ok (płynność ruchów jest jak w normalnym tv bez takiej sztucznej płynności) ale jak jest taka scena że np człowiek się prawie nie rusza np. prezenter wiadomości siedzi i delikatnie troche porusza głową to wtedy troche klatkuje obraz. Takie coś sie zdarza tylko jak są bardzo wolne i delikatne ruchy ludzi albo powolutku sie kamera przesuwa. Czy ktoś ma podobnie? Co to może być? Dodam że oglądam kanały cyfrowe przez kablówke. Pozdrawiam.
 

flymar

New member
Jeśli to jest sygnał SD to może po prostu widzisz krawędzie pixeli? Zmniejsz ostrość - to powinno pomóc. U mnie kontrast +23, Jasność -2 i Ostrość -2 daje dobry efekt. Podświetlanie w zależności od gustu
 
Do góry