PLAZMA panas 65ST50 vs LCD 70LE840

nowy57

Member
PLAZMA panas 65ST50 vs LCD 70LE835E a moze 80LE645E

witam
obecnie mam pioneera 5090LX - jestem z niego B zadowlony

chcialbym miec wiekszy ekran , przez chwile pomyslalem o super projektorze ale obawiam sie o jakosc czerni a w gruncie rzeczy wlasciwie to jej brak przy projekcji .

przeczytalem test kikiego na temat LCD sharpa 70" i 80" i naszla mnie ochota na wiekszy TV

teraz zapytanie :
1.czy odczuje roznice miedzy 50" a 65" mam na mysli TV panasa 65ST50 plazma - koszt okolo 8000zl

czy jednak lepiej LCD z pelnym podswitleniem 70" - sharp 70LE835E - koszt juz 5k wiecej 13000zl ?

a moza poleciec po bandziej na maksa i 80" - sharp LC-80LE645E ale kwota zaporowa - 23000zl ?

sygnal to TV SAT HD 80% - 20% MKV filmy full HD
odleglosc TV od kanapy - 3m

2. w ktorym z tcyh TV jakosc 3D bedzie lepsza ?

3. czy 4k wejdzie juz jako standard za 2-3lata ?

4.czy nie zawiode sie jakoscia obrazu w stosunku do kuro 5090LX ?

prosze o pomoc
michal
 
Ostatnia edycja:

nowy57

Member
z wypowiedzi rozumiem ze ZAWIODE sie jakoscia LCD sharpa ... ?

czyli wybor prosty PLAZMA i to w dodatku dobry model wybralem 65ST50 ?
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
no chyba że stać cie na 65vt50 który ma najlepsze 3D na rynku , teraz można go kupić za 12900 zł. Z 3 metrów 65 cali to już max, no ale na 80 calach filmy w 2,40:1 będą miały wysokość jak cały 65 cali.Niestety trzeba iść na kompromis jakość czy wielkość !!!! 4K to pewnie za 5 lat minimum zagości w naszych domach, dlatego nie ma co się nim na razie zawracać głowe.
 
Ostatnia edycja:

nowy57

Member
OK, czy fizycznie odczuje roznice miedzy 65cali a obecne 50cali ?

bo generalnie z TV jestem teraz zadowlony i czy jest sens kupowac nowy "tylko" o 15cali wiekszy ....
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Jak najbardziej odczujesz, z racji szerszego pola widzenia, wg fachowych stron dla 65 cali max odległość na materiale HD to 2,5 m !!!!! szczególnie na filmach blu-ray w formacie 2.40:1, wysokość takiego obrazu będzie nawet wyższa niż cały twój obecny 50 cali.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Na st50 zachwyci biel oraz poprawa jaskrawości, czerń może nie być ta sama co w kuro, choć różnica będzie minimalna.

Weź pod uwagę posty "Peterka1000" i "Armanig", obaj mają doświadczenie z kuro, z czego jeden stwierdza że później wybrał vt50 bo plazma jest lepsza a drugi że wybrał sharpa bo uważa że jednak ten lcd jest lepszy. Także sam musisz znaleźć swoją racje, na pewno też weź pod uwagę możliwość prezentacji, na żywo w domu sam byś dobrze wiedział co bierzesz.
 

play007

New member
Bez reklam
Nie kupiłbym tv ponad 65 cali bez 4k za 17-20 koła.Tak na dziś.
70 cali 835 Sharp kosztuje 17 a nie 13.
Bedziesz żałował za 2-3 lata.
4k wejdzie szybciej niz Ci się zdaje.Jak zobaczysz jakość 4k szczęka wypada....
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przestan te bzdury czytac! Kapral dobrze podsumowal, to zbyt duza kwota aby sie opierac na takich opiniach jakie czesto tu padaja, znajomy ma 65vt50 i bedzie wymienial na 80", (pisalem juz o tym) dodatkowo tez mam kuro tylko 6090 - to juz drugie, ale zaden tv jaki mialem nie daje mi tyle radosci co 80", ogladam z uwagi na prace teraz wieczorami i do glowy by mi nie przyszlo aby chociazby na chwile odpalic inny tv. W kolko te same osoby beda pisac to samo (przeanalizuj to), masz kokretna gotowke i nie opieraj sie na opiniach ludzi ktorzy nie widzieli na oczy tv nie mowiac juz o tym aby postawic obok siebie kilka tv. Mi takie "testy" zajely sporo czasu i nie ma chwili abym nie byl zadowolony z zakupu. Poczytaj tych ktorzy maja praktyke a nie "znawcow internetowych".
Ja mialem brac 70" ale jak zobaczylem jak niewielka jest roznica pomiedzy moim ostatnim tv pdp 64" odpuscilem, dzis kazdego dnia ciesze sie tej dycyzji.
Ty z 50" przechodzac na juz 70" dostaniesz kopa, nie mowiac o 80".
Codziennie ogladam BBCHD i nic na chwile obecna mi nie jest potrzebne, rewelacja.
80" to nie jest tak duzo, dzis wiem ze nastepny bedzie min.90"
Popytaj wypowiedzi kiki, osoby ktore znaja sie ma rzeczy. Zamow prezentacje, albo podjedz i sam sie przekonaj, przy takim budzecie warto poswiecic na to czas, zaprocentuje to. 80" 645 kupisz taniej, polecam tutaj kiki dal mi najlepsza cena na rynku i do tego wzorowa obsluga.
Jak jestes z Wawy i bardzo Ci zalezy to moge zorganizowac 65vt50,kuro i 80" obok siebie. Najwyzej postawisz skrzynke dobrego piwa. Wrazenia opiszesz na forum, natomiast jak zdecydujesz sie na 65" w co szczerze watpie, to 65vt50 jest do sprzedania, znajomy chce zamienic na 80" i zaraz dzwonie do kiki po nastepna 80".
 
Ostatnia edycja:

nowy57

Member
dzieki roman za wszelkie linki (szkoda ze nie ma "podziekuj" przy avatarze)
co do wypalania to w kuro zupenie nie mialem tego problemu .

kurnaaaa no to chyba jestem przekonany do tego panasa ale ST50 oczywiscie 65cali .
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
ta tylko na jakim nośniku ????? satelity mają za mała przepustowość aby nadawać normalnie takie kanały, chyba że wejdzie nowy format blu-ray !!!! dla mnie następne 7 lat to max full hd.
 

play007

New member
Bez reklam
ta tylko na jakim nośniku ????? satelity mają za mała przepustowość aby nadawać normalnie takie kanały, chyba że wejdzie nowy format blu-ray !!!! dla mnie następne 7 lat to max full hd.

W takim ciemnogrodzie jak Polska to możliwe/Po co Sony to sprzedaje już dziś i dla kogo :
KD-84X9005 | Wszystkie telewizory z ekranami LCD 214 cm/84" | Omówienie | KD84X9005AEP | KD84X9005 | Sony

3 lata kolego i będą materiały dostępne.
Liczy się jakość a nie wielkość tylko.
 
Ostatnia edycja:
Do góry