PLAZMA panas 65ST50 vs LCD 70LE840

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
^^^
Odpisze Ci na wiadomosci na priv jak zbiore wiecej czasu.
Co do mankamentow, to kto ma ten tv w domu? Od tego zaczac mozna dyskusje. Kazdy z tych tv ma jakies wady, VT50 65" w wielu aspektach mnie osobiscie denerwuje, czy to ma znaczenia dla kogos kto ma ten tv i jest zadowolony, nie. To samo bedzie z kazdym tv, zaden z nich to nie jest OLED, zaden z nich nie jest idealny, zamow sobie prezentacje to jest najlepszy sposob. Mnie osobiscie malo interesuja opinie innych w wielu kwestiach, potem okazuje sie ze to jeden wielki belkot. Jezeli czekasz na tv idealny i masz czas to nie kupuj teraz a wstrzymaj sie kilka lat. Ja wyznaje inne zasade bo szkoda zycia na czekanie, bedzie cos znacznie lepszego, a nie jedynie "troche" to sie wymieni w kilka dni i po sprawie. Na chwile obecna mimo znajomosci kazdej technologi, wad i zalet to kazda chwile z tv zaliczam do bardzo udanych.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja nie wierzę w brak cloudingu w edge ledach.Ale to odczucie bo go nie mam.
Ten tv o którym mowa to raczej nie edge leda a full led, tyle że bez local dimmingu

panowie , prosze o podanie mankamentow jesli chodzi o 80cali LCD sharp .
W PL oprócz Armanig'a mało osób ma ten tv bo jest bardzo drogi.

Jeśli znasz angielski to na AVSforum przeczytasz bardzo wiele dobrych spostrzeżeń o sharpie tej wielkości, znajdziesz plusy i minusy. Poniżej dokładnie jest to model 80le8xx a następny link to natomiast seria 6xx
Official Sharp AQUOS LC-80LE844U Owners thread

Official Sharp AQUOS LC-80LE632U Owners Thread

Ogólnie przeczytasz większość pozytywnych spostrzeżeń o tym tv. Zupełny brak cloudingu, dobra czerń (choć raczej nie pobije kuro). Minusy tego tv to pewnie tu komentujący mieli na myśli specyfikę technologii, na pdp masz totalnie inną specyfikę świecenia niż lcd. Ja mam quatrona 40 do gier i mogę tylko przyznać że tv tej firmy mają kolorystykę najbardziej zbliżoną do plazm.
 
Ostatnia edycja:

play007

New member
Bez reklam
80 cali to ma tylko jedna osoba.Autor powyższej wypowiedzi.Takiego kolosa to nawet w sklepie nie uświadczysz zbyt często.
Ja nie wierzę w brak cloudingu w edge ledach.Ale to odczucie bo go nie mam.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadza sie, tyle ze ten to FULL LED, zero cloudingu, smuzenia i innego badziewia, zapraszam do siebie. kiedys mialem topowego Samsunga 55" takze full led, matryca pieknie sie wygaszala, w testach bylo nawiazanie nawet do kuro, genialny tv w temacie podswietlenia.
Uderz do kiki, moze ma u siebie to sobie sprawdzisz, nie bedzie Ci pasowal to kupisz plazme i po sprawie, dla kazdego cos milego.
 

nowy57

Member
rozmawialem telefonicznie przed chwila z kikim , powiedzial krotko :

"jestem teraz na targach biznesowych i mam wystawione 60" 70" i 80" i mase osob juz zamowilo u niego prezentacje a nawet sam telewizor . nie da sie przejsc obojetnie obok 80" sharpa ! ...... pogadalismy chwile i skwitowal krotko ze kiedys mi polecil kuro i powiedzial ze bede zadowlony - TAK BYLO, teraz mowi ze po zakupie 80" bede od nowa odkrywal filmy ktore kiedys juz ogladalem :) , mowi ze nie zawiode sie na jakosci ! . "

dal najlepsza cene na calym necie :)

teraz chwila przemyslenia no i jutro podejmuje decyzje :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bo taka jest prawda, gdyby bylo inaczej pierwszy bym o tym napisal a tv dawno pogonil, cena uwazam jest bardzo fajna a odczucia bezcenne.

Co do ceny tez dostalem najlepsza od kiki a tv byl na drugi dzien w domu, nikt nie byl w stanie sie nawet zblizyc do oferty kiki, generalnie kultura i cala obsluga na wysokim poziomie czego nie moge napisac o innych sprzedawcach. Szczerze polecam, bez znaczenia co bylby to za zakup.
 

nowy57

Member
prosze teraz o mankamenty tego TV (tylko bez owijania w bawelne)

1.jak wyglada sprawa kątów bocznych ?
2.jakiej jakosci jest 3D ?
3.czy wbudowany player czyta HDD 2.5" a przede wszystkim MKV z napisami TXT lub SRT ?
4.czy czern jest na akceptowalnym poziomie w stosunku do PLAZM ?
5.czy rozstaw srub (mocowanie) z tylu jest standardowo VESA ?
6.czy obraz SD z odleglosci 2m jest "akceptowany" czy mega rozmyty ?
7.czy potrafi "bzyczec " przy mocno rozswietlonych scenach ?
8.czy zdarzaja sie jakies marte piksele?
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Poniżej ciekawe zdj. z tych for do których dałem Ci linki. Można na ich podstawie zaobserwować jak wielkie jest to "bydle" :-D

sharp_610x407.jpg


IMG_5961.jpg


IMG_6024.jpg


47166
 

nowy57

Member
Chad B

"After calibration:

In a dark room, Movie mode looked great, with good pop and natural color. Skin tones were very good: possibly a bit polite, but true. Overall, skin tones were more natural than on previous models. There was excellent shadow detail and depth. Blacks looked great; slightly lighter than on the best plasmas, but in line with a mid tier plasma. There was no banding or otherwise nasty layering; transitions in brightness levels and color were impressively smooth. In addition, the picture was perfectly stable, with no pumping or fluctuations. Watching hockey, I could see no Dirty Screen Effect unless I looked intently for it, and at that point I may have been fooling myself by looking too hard.

3D picture quality was well above average in the traditional aspects of color, contrast, and so on, although I was bothered by more excessive crosstalk than I see on most televisions.

Overall, the 844U shows a very impressive picture. The addition of a 10 point white balance/gamma adjustment and better red behavior led to an important upgrade in picture quality over the already good 632U, and the addition of 3D should provide added enjoyment for many"
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Nowy54 - na tym forum co podałem znalazłeś tą opinie po ang ? O to właśnie chodzi, samemu sobie próbować odszukiwać odpowiedz na pytanie. Swoją drogą ta opinia którą przytoczyłeś odpowiada chyba na większość pytań które zadałeś. Chwalona jest czerń i detale w niej.
 
Do góry