Problem z filmami z USB

Devilek

New member
Posiadam telewizor LC-40LE810E i pojawia sie straszny problem z odtwarzaniem filmow z USB.

W wiekszosci filmow przy samej koncowce film sie wylacza.

Jezeli chce przewinac do tej koncowki to zawsze w okolicach 1:36:64 sie wylacza (podczas przewijania - dochodzi do podanej wczesniej godziny - bach koniec). Nawet jak przeskocze ta godzine (czyli przewine do 1:34 i obejrze 3-4 minuty) to wlaczenie przewijania automatycznie konczy film.. Zauwazylem ze dzieje sie tak tylko w przypadku BRripow(chociarz mam takie ktore dzialaja elegancko). DVDripy chodza jak ulal.. 720p lub 1080p - w ogole sie nie da ogladac.


Co najlepsze posiadam rownierz w innym pokoju tv LC-24LE220E - gdzie nie mam zadnych problemow z odtwarzaniem jakichkolwiek filmow. (no poza 720p+)

Co moze byc przyczyna? (pen odpada - mam z 5 w domu i na kazdym tak sie psuje i nie dzialalo by to na drugim TV zreszta).

Da sie jakos temu zaradzic? Czy ten wbudowany odtwarzacz w tym egzemplarzu jest jakis skopany po prostu.
 

Chimera

New member
Ja ma lekko podobny problem tylko że 32LE320E, tylko że u mnie filmy w lepszej jakości po około 1h55m - 1h59m następuje pauza a jak film ponownie rusza to już dźwięk nie idzie równo z obrazem. Nawet nie chcesz wiedzieć jak się wytłumaczyli panowie z Sharpa jak do nich napisałem.
 

Devilek

New member
Napisz jak :p Chetnie sie zalamie do konca :D
Co do problemu to jest to kwestia bitrate'u video filmu... Powyzej 1800 sie pierdzieli... Totalne jaja... Port USB 2.0 a predkosci jak w USB 1.1. Czyli albo polecieli w kulki albo wsadzili tam jakis shit...


Bez dostepu do menu serwisowego sie nie da sprawdzic dokladnie co tam jest wsadzone... Jedyna opcja albo zmniejszac bitrate filmu (czyli jakies gratisowe 15-20 minut + slabsza jakosc obrazu)... albo odtwarzac filmy w dupiatej jakosci od razu.
 

Chimera

New member
To jest meilowa odpowiedz:
"Nie jestem w stanie powiedziec, co moze byc powodem problemow z odtwarzaniem plikow, przyczyn moze byc po prostu zbyt wiele. Role odgrywa wielkosc pliku z jaka chip musi sobie poradzic, sposob jego utworzenia (coding i muxing), wreszcie przy kontenerach mkv ich zawartosc. Rowniez sam nosnik ( rodzaj kontrolera, szybkosc, pojemnosc, format) maja wplyw na proces. Prosze zwrocic uwage, ze funkcje multimedialne zaprojektowano z mysla o odtwarzaniu materialow prywatnych, np. zdjec, czy video z wakacji itp., ale nie w celu zastapienia komputera, czy odtwarzacza radzacego sobie z plikami sciaganymi z sieci.
Prosze zaktualizowac oprogramowanie telewizora, software jest dostepny na naszej stronie internetowej."
Najbardziej mi się podoba fragment o tym że to jest to odtwarzacz do oglądania filmów z wakacji :smile:
Mi się wydaje że jak mogą wystąpić problemy z plikami powinni napisać jakie dokładnie powinny być maksymalne wartości, tak jak to robi Samsung w instrukcji. Bo dla mnie ten odtwarzacz był ważny nawet dość mocno przyczynił się do wybrania tego modelu.
 

Devilek

New member
To jest jakas kpina i tyle... A ten tekst o aktualizacji oprogramowania bije wszystko... Szkoda ze nie da sie tego znalesc u nich na stronce nigdzie ;/. Kiedys bylo, ale teraz to nie ma...
 
Do góry