Podłączenie TV- laptop [hdmi] problem

Joey_17

New member
witam,

mam nadzieję, że zakładając ten temat nie łamię na wstępie któregoś z punktów regulaminu :)

mam kłopot z podłączeniem telewizora SHARP AQUOS LC-37G do laptopa za pośrednictwem kabla hdmi - spróbuje od początku.

Zainstałoawłem najnowsze sterowniki do swojego lapka (PackardBell EasyNote z kartą Radeon HD 5650 1gb ram). Wraz ze sterownikami zainstalował się oczywiście równiez najnowszy CalatystControl za pośrednictwem którego obsługuję kartę i monitory.

Mój TV to natomiast SHARP AQUOS LC-37G, który za posrednictwem kabla hdmi podłączony jest do dekodera telewizji N. Co najważniejsze dekoder działa normalnie i przed hdmi telewizor nadaje program, wiec wszystko działa.

No i własnie - w momencie kiedy podłączam kabel hdmi (ten sam który lączy się z dekoderem) do laptopa, to mimo, że komputer wykrywa TV (imiennie z danymi i możliwością modyfikacji parametrów), telewizor w ogole nie reaguje na podłączenie wyświetlając komunikat "Brak Sygnału". Nie jest to jednak jednostajna reakcja - TV miga, pyłga, czy jak to tam określić, cyklicznie pokazując w/w komunikat.

Próbowałem walczyć z nim na różne sposoby - wybierając wszyskie z możliwych trybów podłączenia (podziel ekran, rozszerz, pokazuj tylko na 1, tylko na 2), ze wszystkimi możliwymi rozdzielczościami. Zainstalowałem nawet, kierując się instrukcją TV (która informuje, że format w pikselach to 1366x768 ) program PowerStrip i wymusiłem na komputerze dodanie tej niestandardowej dla karty rozdziałki - też nic.

W Catalyst CC również probowałem wszelkich dostępnych opcji, TV jak zaczarowany w ogole nie reaguje na to co się dziele na lapku.

Stąd moje pytanie - miał ktoś podobne doświadczenia z podłączaniem laptopa pod TV? Może to jakas błahostka, którą da się szybko wyeliminować - tak jak mówie uszkodzenie laptopa, TV czy kabla nie wchodzi w grę z uwagi na to, że dekoder + TV działa bez problemu, laptop natomiast telewizor wykrywa.

Będę wdzięczny za każdą sugestię.

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

Joey_17

New member
specyfikacja karty ze strony AMD

h t t p : / / w w w . a m d . c o m / u s / p r o d u c t s / n o t e b o o k / g r a p h i c s/ a t i - m o b i l i t y - h d - 5 7 0 0 / p a g e s / h d - 5 6 5 0 - s p e c s . a s p x

Integrated dual-link DVI output with HDCP12
hdmi nie ma wspomagania a dvi tak?

chodziło moze o TV bez wsparcia hdcp? w takim razie wiec dlaczego obraz z dekodera n jest?
 
Ostatnia edycja:
Do góry