Android - pojawiła się nowa aplikacja do sterowania TV Sharp przez sieć!

sulecki

New member
Pojawił się program na Androida do sterowania Telewizorem Sharp, po sieci lokalnej/WiFi w modelach które obsługują sieć i sterowanie IP.
Aplikacja Google Play market na telefony/tablety z Androidem, nazywa się Sharp Remote i jest darmowa. Poniżej link do sklepu google. Aktualna wersja: 1.1

https://play.google.com/store/apps/d...250cm9sYXBwIl0.

Ja dziś testowałem na tablecie i telefonie i wpierw były problemy ale chyba juz działa częściowo.
W telewizorze nalezy włączyć sterowanie IP, Wybrać dowolną nazwę np My Aquos TV, użytkownik i hasło zostawiamy puste, port zostawiamy fabryczny 10002
W IP adres wpisujemy adres IP naszego telewizora który odczytujemy z menu ustawień sieci.

Program nawet działa jest to wczesna wersja testowa więc autorzy ostrzegają, że może działać niepoprawnie. Działa regulacja głośności, kanał góra dół, przełączanie źródła (ale nie do końca bo dochodzi do pozycji Skype i dalej sie nie da przejść).
Działają kursory i OK, nie działa Menu, 3D, Back, EPG i END - wszystkie te przyciski uruchamiaja menu 3D do wyboru gdzie pozycje są w języku niemieckim :) (mój tv to LE830E - w innych typach może działać to inaczej)
W prawo i lewo przesuwany palcem podekrany, klawiszem Down rozwijamy gorne menu. Nie testowałem tam wszystkiego potestujcie prosze i napiszcie co działa a co nie postaram się napisać do twórców programu uwagi co mają w naszym TV Sharp poprawić :) Czekam na odzew.
Aha: aplikacja nie łączy sie jak ustawimy uzytkownika i hasło, to musi zostać puste bez zadnych danych. Jak się zmieni użytkownika i hasło inne niż brak to aplikacja sie nie łączy poprawnie.Miłego używania :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry