Lc-60le840

przemo73

New member
Bez reklam
Czy ktoś jest już szczęśliwym posiadaczem nowego modelu japońskiego producenta?
Interesuje nie w szczególności porównanie do serii LE830 którą większość się zachwyca.
W związku z tym, że 60" jest zdecydowanie za duże, czekam z nadzieją na mniejsze przekątne.
 

Nacho85

New member
Oglądałem w Saturnie parę dni temu. W porównaniu z 830 ma lepsze odświeżanie - 400hz oraz srebrną obudowę ze szczotkowanego aluminium. Sprawia dużo lepsze wrażenie niż 830.
Rozumiem że 840 jest następcą serii 830 ? Trzeba czekać na jakieś testy, żeby więcej się dowiedzieć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb kłania się prezentacja w domu:
- Sharp 60LE840
- Panasonic 65ST50
- Sharp 60LE 830
 

tomcio1055

New member
kwestia kasy to jedno ale za bardzo testow nie widze brak punktu odniesienia czy rzeczywiscie w modelu 840 jest nastepny krok naprzod w wyswietlaniu obrazu to sam nie wiem ,soniaka hx850 widzialem ,ma znajomy i czern jest calkiem calkiem na ile sharp le 830 moze z nim konkurowac czy tylko przekatna,,a moze 840 i hx850 to porownywalny obraz albo wskaz zwyciezce o taka odpowiedz mi chodzi bo jak nie widac efektu to po co przeplacac ...
 

mateo102

New member
tomcio, też planuje zakup 60tki, ale biorę pod uwagę 60le635e -> 5k kosztuje. Nie wolisz takowego rozwiązania i za 3-4 lata dać drugi raz 5k i kupić 70 cali ? zamiast 10k dawać od razu ?

Taki luźny pomysł... ?
 

tomcio1055

New member
teraz ogladam tv na plazmie pv80 od panasa i jakos zwykly edge led mnie nie przekonuje poziomem czerni ..chociaz zastanawiam sie wlasnie jak jest z poziomem czerni w tym sharpie 840 ,konkurencja jak sony czy panas vide samsung zastosowala wygaszanie strefowe sony widze z powodzeniem ciekawe jak na tym polu pokazac moze 840-tka chociaz parcie mam tez na model zeszloroczny 830 moze ktos sie wypowie pozdro...a ceny 635 szokuja znalazlem dzis za 4700 wow za taki panel ale tak jak mowie chcialbym skorzystac z 3d od czasu do czasu i ten poziom czerni mysle ze 830 a i 840 daja wiecej ktos porownywal gdzies 830 z 840 tez nie jestem zwolennikiem podatku od nowosci na placu boju czeka jeszcze panas 55 lub 65st50 ale nie chce mi sie martwic jak zona poraz kolejny zasnie a na ekranie plazmy wlaczy sie menu dekodera na cala noc..i zonk a bywalo tak na pv80 ale dodzis nic nie wypalilo sie...
 

mateo102

New member
tomcio ten sklep to ściema - dostawa kosztuje 362zł heh...
hm, smuży? podobno wszystkie mankamenty były spowodowane złym ustawieniem telewizora... po kalibracji i wyłączeniu "wspomagaczy" telewizor podobno wymiata... tak doczytałem na tym forum, a przekonam się na żywo.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Odświeżam stary temat. Pytanie:

W sieci jest cała masów testów (z całego świata, również z Polski) modelu 830. Czemu tak ciężko o test 840? Nie ma żadnego fachowego porównania ani testu? Może ktoś ma jakieś linki? A może on się jakoś inaczej poza Polską nazywa?
 
Do góry